Bu haber 03 Ekim 2015, Cumartesi 13:36 tarihinde eklendi. 3154 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Recep Akgül ve yönetim kurulu İstifa edin artık

Erzurum Şehit ve Gazi Derneği Başkanı ve yönetim kurulu Erzurum’lu şehidin naaşı defnedilirken selfi çekindi ve bu fotoğrafı sosyal medyada paylaştı
Recep Akgül ve yönetim kurulu İstifa edin artık

Salı günü Hakkâri Şemdinli’de bölücü terör örgütü mensuplarının döşedikleri patlayıcının patlatılması sonucu şehit olan iki askerden biri olan Erzurum’lu Şehit Uzman Onbaşı Yunus ARDA önceki gün Erzurum Aziziye ilçesi ılıca mahallesinde defnedildi, ancak defin sırasındaki yaşanan ve bana ulaşan fotoğrafları görünce adeta ŞOK oldum.

Çarşamba günü ulusal basından şehit askerlerimizin defin haberlerini okurken sosyal medyada ilk önce Erzurum’lu Gazi Murat DİLER’in ve daha sonra Gazi Recep akgül’ün kendi profilinden paylaşılan fotoğrafları gördükten sonra adeta ŞOK geçirdim. Paylaşılan fotoğraflarda halen Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Erzurum Şube Başkanlığı görevini yürüten Gazi Recep Akgül ve yönetim kurulu üyeleri gaziler Şehit uzman onbaşı Yunus ARDA defnedilirken Recep AKGÜL’ün (Solda gözlüklü ve gülen) çektiği selfi resmi çektikleri, görülmektedir. Bu görüntü bugün dahi gelen şehit haberinden şehitlerimizin acısından sonra bizi dahada yaralamıştır, bu yapılan davranışın hiçbir şekilde kabul edilebilinir bir tarafı yoktur. Dernek başkanı ve yönetim kurulu şehidimizin ailesinden özür dilemelidirler ve istifa etmelidirler, ben bir terör Gazisi olarak şehidimize yapılan bu saygısızlığı kınıyor ve derhal istifa etmelerini istiyorum.

Çünkü şehit ve gazi derneği Başkanlığı yapan biri aynı zamanda kendi ve resimde görünenler gazidir. Şehidimize bu saygısızlığı nasıl yaparlar, fotograflardada görülmektedir ki sanki oraya sadece fotoğraf çektirmek için gitmişler, nasıl bir gaflettedirler hala aklım almıyor. Erzurum’daki şehit aileleri ve gaziler şehidin defin törenine saygı göstermeyen Recep Akgül ve yönetim kuruluna şehidin milliyatına ve maneviyatına saygı göstermeyenlere nasıl güvensinler, onlara dertlerini, sorunlarını isteklerini nasıl anlatsınlar. O yüzdendir ki Recep AKGÜL ve yönetim kurulu derhal görevden alınmalı yada kendileri istifa etmelidirler.

Buradan bir çağrıda bulunmak istiyorum ilk önce beni şehit ailelerimiz ve gazilerimize yönelik yaptığım gönüllü çalışmalarım sebebiyle hakkımda disiplin soruşturması açıp yazılarla tehdit ederek dernekten atılmama sebep olan Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Genel Başkanı Taner URAN’a Erzurum Valisi’ne Erzurum Garnizon Komutanına, Milli savunma Bakanlığına ve tüm yetkililere sesleniyorum şehidimize karşı böyle bir davranış sergileyenler, böyle bir davranış sergileyen Recep AKGÜL ve yönetim kurulu bu sebep ne olursa olsun görevde kalmaları doğru değildir, derhal görevden alınmalıdırlar ve dernek tüzüğünde bulunan disiplin soruşturması başlatılmalıdır. Sonuç olarak kim olursa olsun şehitlerimize yapılan saygısızlıklar kabul edilemez. Hele hele bunu yapanlar Gazi dahi olsa

Gazi İbrahim Lale

 

RECEP AKGÜL Konu hakkında bir Gazatenin muhabirine şu açıklamaları yapmış

 

“KURU KALABALIK OLMAMASI İÇİN BÖYLE BİR FOTOĞRAF ÇEKTİM”

Recep Akgül konuyla ilgili ………………. Muhabirine yaptığı açıklamada, cenazedeki kalabalığı yansıtmak için böyle bir fotoğraf çektiğini savundu. Kendisini eleştirenlere “Doğru mu eğri mi öğretirim onlara.” diye cevap verdi.

"Fotoğraf çekerken sanki biraz gülümsüyor musunuz?" sorusuna ise Akgül, “Yok öyle bir şey kardeşim, yok öyle.” şeklinde tepki gösterdi. Çektiği fotoğrafla oradaki topluluğu aldığını ifade eden Akgül, kendini şu cümlelerle savundu: “Bunda ne var, cenazede o kalabalığı çekmek istedim. Cenazeye katılmışım, arkadaşlarımla bulunmuşum. Benim kendi sitem var. Dergilerimiz var. Bunlara gönderip bastıracağız. Onda ne var ki yani. Kuru kalabalığı çekip insanlar demeyecek mi bu kuru kalabalıkta ne yani amacın ne çekip de dergiye atmanın. Doğru mu?”

 

YORUM SİZİN…….

 

 

 

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan sehitgazihaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
email
EN ÇOK OKUNANLAR
yol durumu
Ücretsiz Seyahat Kartı Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Beğendim, çok güzel olmuş
Beğenmedim, beklentilerimden çok uzak bir tasarım