Bu haber 15 Temmuz 2015, Çarşamba 11:42 tarihinde eklendi. 2871 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gazi Arkadaşlarımdan Arz/Rica !

Değerli Şehit aileleri, Gazi arkadaşlarım ve Gazi haber okuyucuları öncelikle saygılarımı sunarım.
Gazi Arkadaşlarımdan Arz/Rica !
Mübarek aylardayız, bu günde Kadir Gecesi, herkesin Kandilini tebrik ediyorum. Allah herkesin gönlüne göre versin diyorum. Bu dua iyiler için çok güzel bir duadır, kötüler içinse bedduadır.

        Ayağımın tozuyla bu sabah Gölcüğe geldim ve dünkü yaşadığım 5 saatlik izlenimimi izninizle sizlere paylaşacağım.

       Dün pazar günü 12 Temmuz 2015 tarihi itibariyle saat 12:00’dan 17:15’e kadar Ankara Bilkent Gazi Rehabilitasyon Merkezindeydim. Beni nazarlardan koruyan koruyucu meleğim annemle beraber, hem Gazi arkadaşlarımı ziyaret etmeye ,  hem kalleşçe vurulan Mutlu KAYA kızımızı hem İmparator lakaplı büyük sanatçı İbrahim TATLISES’i ziyaret etmeye, geçmiş olsun dileklerimi sunmaya gitmiştik.

     Her ne kadar ziyaretimin amacı hasta ziyareti olsa da , basından izlediğim sesini çok beğendiğim Mutlu KAYA ailesinin yardım çığlıklarına karşılık vermek, Tatlıses  içinde hem geçmiş olsun hem de kendisine sormak istediğim iki soruyu sormaktı.

    Maalesef  Mutlu KAYA’nın enfeksiyon riski olduğundan sadece annesi, babası, ablası, erkek kardeşi, eniştesi ve yeğeniyle tanıştım ve görüştüm. Tatlıses’te hafta sonu evcisine çıktığından hastanede yoktu.

    Girer girmez gönlümüzde art niyet olmadığından özel güvenlikçilere kendimi tanıttım. Durumu anlattım. Gazihaber’e ufak bir haber yapacağım dedim. Demez olaydım, ortalık karıştı birden;

   Özel güvenlikçilerin, müdürlerinin , istihbaratçı astsubayın , nöbetçi subayının, nöbetçi amirinin birbiri arkası hiç kesilmedi. Beni 5 saat hiç yalnız bırakmadılar, uzaktan , yakından hep izlediler. Bana nöbetçi amiri bayan yarbay sayın Gazim basınla paylaşırsanız suç işlersiniz dedi bunu söylemek ve size tebliğ etmek benim görevim dedi.

    Bende kendilerine tebliğ sözlü olmaz yazılı olur dedim, 1 saat sonra tutanak hazırlanıp imzalamamı istediler. Zevkle imzalarım dedim yalnız bir nüshasını bana vermeniz gerekir dedim. Buna sıcak bakmadılar bende nizamiyeden çıkana kadar imzalamadım. Ta ki nizamiyeden çıkarken görevli arkadaşa ben burada izlenimimi Gazihaber’de paylaşacağım o tutanağa imza atayım, sizde rahat edin ben de rahat edeyim dedim. Tutanağın fotoğrafını çekme karşılığında tutanağı imzaladım. (Bu bir yardım kampanyasıdır. Gazihaber'de yayınlanmasında bir sakınca görmüyorum.)

   Şimdi gelelim Mutlu KAYA ailesine; anne ve babasına dedim ki Kızınız Mutlu’da kendimi gördüm yanımda getirdiğim kemanımı gösterdim. Bende amatörde olsa müzisyenim dedim. Bende Diyarbakır’da 5 yıl görev yaptım dedim. Koşuyolu, ofis, bağlar her yerini bilirim dedim. Birkaç kelime bildiğim kürtçe hal hatır , isim  sordum. Hepimiz kardeşiz dedim. Onlarda benim söylediklerimi onayladılar . Allah ordumuza , devletimize zeval vermesin dediler. Sonrada üzüntülerini 2 gözü 2 çeşme özellikle annesi durmadan ağlayarak benle paylaştılar.

   Neye üzülüyoruz biliyor musunuz?  dediler; Sibel CAN bize maddi olarak yardımcı olmadığı halde yardım ettim dediğine çok ama çok üzülmüşler, alınmışlar.

   Bende kendilerine Hanım teyze , Mehmet amca ben Güneydoğu Gazisi olarak 500 Tl.’yi zekat olarak bu parayı vermek istiyorum , Mutlu KAYA’nın İBAN Numarasını verir misiniz dedim. Kendileri bana kızımız yoğun bakımda olduğundan Diyarbakır Valiliğince yardım toplama izni verilen babası dahil 3 kişinin adı bulunan İban numarasını verdiler.

  Hemen akşamı da internet bankacılığından parayı Mehmet KAYA adına 500 tl’yi yolladım ve sözümü gerçekleştirmenin vermiş olduğu büyük mutluluğu yaşadım.

  Mutlu KAYA ailesine dedim ki Gazihaber’de de Gazi arkadaşlarıma arz/rica edeceğim. Az olur çok olur , onların da bu mübarek günlerde çorbada tuzu olacağına inanıyorum dedim.

  Evet değerli arkadaşlarım, daha çok anlatacağım şeyler var ama çok üzüldük, birde niyetli olmamızın vermiş olduğu durum ile mi bilmiyorum annem ile ikimiz çok kötü olduk.

   İmparatora da 2 sorum vardı. Orada bulunsaydı 1) Atatürk bile beni Türk hekimlerine emanet ediniz diyor. Siz neden hem Almanya’ya hem Amerika’ya gidip tekrar buraya geldiniz. 2) Tatlıses Turizm olarak otobüslerinizin güneydoğuda hiç durdurulmama yakılmama sebebi ne diye soracaktım… İyi ki de orada yokmuşJ)))

    Değerli arkadaşlarım bir eleştiride bana mesajlar yollayan bazı arkadaşlarıma ; önce yakınına sonra akrabalara zekat düşer diyorlar, kimi de bana da yardım et diyor. Arkadaşlar bende babamız cezaevine girdikten sonra hem annem temizliğe giderdi hem de ben ortaokul çıkışı annemin hazırladığı simitleri kahvelerde sokaklarda satardım.

   Hiç yakınlardan destek görmedik hep uzaklardan geldi. Yardımcı olmuyorsanız da bari yardıma engel olmayın. Bu son söz hanım teyzenin bana Sibel CAN için söylediği sözdür. Yardımcı olmuyor bari yardım ettim diyerek yardımlara engel olmasın…

     Saygılarımla arz ederim.

 

Kaynak: http://www.gazihaber.com/kose-yazisi/890/gazi-arkadaslarimdan-arzrica.html

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan sehitgazihaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
email
EN ÇOK OKUNANLAR
yol durumu
Ücretsiz Seyahat Kartı Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Beğendim, çok güzel olmuş
Beğenmedim, beklentilerimden çok uzak bir tasarım