Bu haber 29 Mayıs 2015, Cuma 09:43 tarihinde eklendi. 2418 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Allah’a Hamdolsun!

……...Değerli Şehit aileleri, Gazi arkadaşlarım ve Gazi haber okuyucuları öncelikle saygılarımı sunarım.
Allah’a Hamdolsun!

Bugün işteyken ikindi vakti üzeri cep telefonumdan arandım. Başta bayanın söylediklerini anlayamadım.  Sonra ben Yılmaz YILMAZOK’un  küçük kızı Duygudedi.  Gazihaber aracılığıyla bize çağrı yapmışsınız. Bu çağrınızı arkadaşım aracılığıyla duydum ve 20 yıldır görmediğim babama ulaşmak istiyorum dedi.

        Çok sevindim, halen bile mutluluk sarhoşuyum. Başım dönüyor, midem bulanıyor, titriyorum. Tarif edilmez bir duygular içerisindeyim. Gazihaber aracılığıyla büyük bir buluşmaya sebep olduğum için çok mutluyum.

 

 

 

 

 

Yılmaz komutanımızın/abimizin kızı Duygu hanım ile yaklaşık yarım saat telefonda konuştuk.  Duygu hanım lütfen ama lütfen geçmişe sünger çekiyoruz. Tabi ki unutulmaz ama anı yaşamalıyız. Geçmiş bize şu an bize bir şey vermez. Şu anı yaşayalım. Ben  herkese olduğu gibi babanıza da yardımcı olmaya çalışıyorum. Baban başarılı bir subaydı. Ulu önder ATATÜRK’ün gemisine içerden sabotaj yapılarak yandığında suçlu belli olmasına karşı elde delil olmadığından Er’inden Subay’ına karşı herkesi sürmüşler ve düşük sicil verilerek herkesi işten atmışlar.  Baban suçlu değil dedim, zaten baban bir asker çocuğu senin dedende askerdi dedim. 

 

 

      Yaşanılan bu üzücü olaydan sonra orduyla ilişkisi kesilmiş, üzüntüden deden kanser olmuş ve vefat etmiş, annen babana destek olacağına maalesef boşanmışlar. Babanın akıl sağlığı bozulmuş. Şimdi ordudan atıldığı için askeri hastaneye babanı ben getirip götürüyorum dedim.  Maalesef boşanmalarda olan en çok  olan çocuklara oluyor, en çok hasarı çocuklar alıyor dedim. 

 

 

     Duygu kardeşimiz yeni anne olmuş, üstelik benim 5 yıl görev yaptığım doğu illerinin bir tanesinde öğretmen. Kardeşimize seni iş çıkışı babanla görüştüreceğim dedim ve dediğimi yaptım. İnşallah 2 ay sonra babanla beraber seni ve torununu görmek için geleceğiz dedim. Benim içinde çifte mutluluk  ve  iyi kötü hatıralarımı tekrardan canlandırmaya vesile olacak bu ziyaret dedim. 

 

 

    Duygu hanımın telefonunu aradığımda 4’ncu uzun çaldırışımdan sonra telefonunu açtı. Bir an çok korktum. Vazgeçti herhalde dedim. Ama sonunda telefonu açtı. Bende çok kısa bir şekilde bu duygusal anı sizlerle paylaşıyorum. Bende çok duygulandım ağladım. Kim demiş erkekler ağlamaz!

   Yazacak çok şey var fakat dediğim gibi mutluluk sarhoşuyum . Allah’a hamdolsun.

Saygılarımla arz ederim.  

 

Güneydoğu Gazisi Tarkan YILGÜN

 

Kaynak: http://www.gazihaber.com/kose-yazisi/879/allaha-hamdolsun.html

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan sehitgazihaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
email
EN ÇOK OKUNANLAR
yol durumu
Ücretsiz Seyahat Kartı Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Beğendim, çok güzel olmuş
Beğenmedim, beklentilerimden çok uzak bir tasarım