Bu haber 16 Mayıs 2015, Cumartesi 20:57 tarihinde eklendi. 2109 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bakanlığın Hatası Gaziyi Mağdur Etti

Gazi Celal TEPE'nin sitemize iletmiş olduğu mesajı içler acısı bir başka dramı gözler önüne seriyor. Arşiv kaydı olan Gazi Celal TEPE iş hakkı kapsamında Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne müracaatını yaparken savcılık belgesini de iletiyor. Daha sonra aranarak iş hakkından yararlanabileceği kendisine söyleniyor. Ataması Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına yapılıyor. Oraya da işe başlaması yapılmadan önce arşiv kaydı belgelerini teslim ediyor. Her nedense o kurum da işe başlatıyor. İşe başlamasından 12 gün sonra senin arşiv kaydın var çalışamazsın deniyor. Şu an Gazimizi ne arayan ne soran var. Gazimiz iş hakkını eşine kullandırmak istiyor kullandıramıyor. Genel Müdürlük olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Şehit Yakınları ve Gazilerle yakından ilgilenen (!) Daire Başkanlığımız lütfedip bu soruna el atar mı acaba? Yoksa tanıtım kartı kampanyamıza verdiği cevaptaki gibi çoğunluk memnun, 1 kişinin sorunu bizim için önemli değil mi der? Bunun cevabını zaman gösterecek... En azından vicdana gelip bu Gazimizin sorununu çözmeleri dileğiyle.
Bakanlığın Hatası Gaziyi Mağdur Etti

GAZİMİZ CELAL TEPE'NİN MESAJI:

 

"İş hakkının kullanımında ben ilk müracat ettigimde ASPB'na benden sabıka kaydı istediler ben verdim benim sabıka sicil kaydımın olmadıgı ama arşiv sicil kaydımın oldugu yazıyordu bunun üzerine bu kararları istediler ve de ben de verdim bekledim. Beni arayıp uygun bulundugum atamam olacagını söylediler. Bir de müjdelediler ben de mutlu oldum. Sonra 17 martta atamamı yaptılar. İstanbul Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlıgına sonra onlar da sabıka ve arşiv kaydını istedikten sonra beni işe başlattılar. 12 gün çalıştım sonra beni arşiv kaydımın olması nedeniyle görevden aldılar. Bu hakkımın kaybolmaması için de benden dilekce yazıp eşimin kullanması için feragat ettirip ona geçsin dediler. Bir de ASPB'na yaz dediler. Eşin çalişsın dediler ama bizi kimse aramıyor ve de sormuyor ben ASPB'na gidiyorum sen kullanmışsın diyorlar. O zaman soruyorum benim atamamı yapıp 12 gün çalıştırıp işten çıkarıp hakkın yok diyorlar o zaman atamamı yapmasalardı uygun değilsin deselerdi ben de eşimi hakkımı kullandırsaydım abi ne olur yardım edi eşim kullansın saygılar hamit abi."

 

Gazi Celal TEPE: 05438248754

 

TAVSİYEMİZ: Gazimizin derhal Bakanlığa mağduriyetinin giderilmesi ve iş hakkından eş ya da çocuğunun yararlanabilmesi için gerekli işlemin yapılmasına yönelik yazı yazmasıdır. Yazıya olumsuz yanıt verilirse ya da yasal süreler içerisinde yanıt verilmez ve zımnen başvuru reddedilirse, derhal alanında uzman bir avukat ile görüşerek, konuyu yargı yoluna taşımalıdır.

İdarenin arşiv kaydının ibraz edilmesine rağmen iş hakkı kapsamında bütün işlemleri gerçekleştirmesi ve atanabileceği yönünde bilgi vermesi, neticesinde de Gazimizin atanmasında idarenin yanlış tesis ettiği işlemden kaynaklı bir mağduriyet söz konusu olmaktadır. Madem arşiv kaydı memur olarak çalışmasına engeldi, en başında başvurusu reddedilerek, eş ya da çocuğu için bu haktan yararlanabileceği Gazimize bildirilmeliydi.

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan sehitgazihaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
email
EN ÇOK OKUNANLAR
yol durumu
Ücretsiz Seyahat Kartı Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Beğendim, çok güzel olmuş
Beğenmedim, beklentilerimden çok uzak bir tasarım