Bu haber 16 Mayıs 2015, Cumartesi 20:51 tarihinde eklendi. 1948 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Engelli Şehit Yakını ve Gazilerin Ataması 20 Mayıs,da Yapılacak

Devlet Personel Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre; engelli vatandaşlar ile, sosyal hizmet modellerinden yararlanan gençlerin ve şehit yakını, gazi ve gazi yakınları ile vazife malullerinin kamu kurumlarına atamaları, 20 Mayıs 2015 tarihinde Sayın Başbakan Ahmet DAVUTOĞLU’nun teşrif edeceği kura töreni ile gerçekleştirilecektir.
Engelli Şehit Yakını ve Gazilerin Ataması 20 Mayıs,da Yapılacak
Bilindiği üzere engelli vatandaşların EKPSS ve kura sonucuna göre kamu kurumlarına atanmasına ilişkin aday başvuruları 15-24 Nisan 2015, 2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanunu hükümleri uyarınca Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın sosyal hizmet modellerinden yararlanan gençlerin başvuruları da 13-24 Nisan 2015 tarihleri arasında alınmıştır.
 
Bu iki grup dışında 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunu hükümleri uyarınca şehit yakını, gazi ve gazi yakınları ile vazife malulleri ve yakınlarına tanınan istihdam hakkı kapsamında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca hak sahibi olduğu belirlenerek Devlet Personel Başkanlığına bildirilen personelin atanması da planlanmaktadır.
 
Engelli vatandaşların atanmasına ilişkin işlemler ÖSYM Başkanlığı tarafından, 2828 sayılı Kanun ve 3713 sayılı Kanun kapsamındaki hak sahiplerinin atanmasına ilişkin işlemler ise Devlet Personel Başkanlığı tarafından gerçekleştirilecektir.
 
Engelli vatandaşların, sosyal hizmet modellerinden yararlanan gençlerimizin ve şehit yakını, gazi ve gazi yakınları ile vazife malullerinin kamu kurumlarına atanması, 20 Mayıs 2015 tarihinde Sayın Başbakan Ahmet DAVUTOĞLU’nun teşrif edeceği kura töreni ile gerçekleştirilecektir.

 

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan sehitgazihaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
email
EN ÇOK OKUNANLAR
yol durumu
Ücretsiz Seyahat Kartı Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Beğendim, çok güzel olmuş
Beğenmedim, beklentilerimden çok uzak bir tasarım