Bu haber 21 Nisan 2015, Salı 18:29 tarihinde eklendi. 3202 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Şehit Ailesini yıkan karar

Şırnak’lı 1943 doğumlu köy korucusu Sait Yaman, 9.4.1999 tarihinde 3. Piyade bölüğü ile birlikte saat 04.50’da Seslice bölgesine intikale başladı ve intikalin tamamlanmasının hemen ardından saat 05.25’te Komando Tepesindeki mevzide kalp krizi geçirerek yaşamını yitirmişti.
Şehit Ailesini yıkan karar

Kalp krizi geçirerek şehit düşen köy korucusu Sait Yaman’ın ailesine bugüne kadar sahip çıkılmadı ve Genel kurmay kayıtlarında şehit sayılan Sait Yaman'ı İçişler bakanlığı şehit saymadı.

 

Geçici köy korucusu Şehit Sait YAMAN'ın eşi Hatice YAMAN son bir umut ile İçişleri Bakanlığına müracaat etti. Kendisine yazı ekinde nakdi tazminat komisonu kararı gönderildi. Kararı görünce adeta yıkılan Hatice YAMAN yetkililerin seslerini duymasını istiyor.
 
 
Operasyon esnasında geçirilen kalp krizi sonucu Şehit olan Sait YAMAN'ın ailesi Devletin kendilerine sahip çıkmasını bekliyor. Şehit çocuğu Nimet YAMAN çalmadık kapı bırakmadı. Ancak ne kapılarını çalan var ne de sorunlarını dinleyen var. "Operasonda geçirilen kalp krizi nasıl görevle ilişkili tutulamaz, aklım almıyor" diyen Nimet YAMAN, Devlet büyüklerimize seslenerek haklı feryatlarını kulak vermelerini ve sorunlarının çözümlenmesini istiyor.
 
 
 
 
 
Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan sehitgazihaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
ozan alp - 2015-04-22 14:35:05 - Kullanıcıya Mesaj Gönder - Editöre Şikayet Et
İlgi sayılı yazıda anlaşılacağı üzere şehit Said YAMAN Şırnak ili Seslice Bölgesi’nde yasa dışı bölücü terör örgütü mensuplarını aramak, bulmak ve etkisiz hale getirmek amacı ile düzenlenen operasyonda rahatsızlanıp; Kokando Tepe Bölgesi’nde kalp krizi geçirmesi sonucu şehit olmuştur. Komisyonun ret kararına gerekçe yaptığı ‘Kalp krizinin herkesin başına gelebilecek ölüm niteliğinde olduğu ‘ ifadesi evinde uyurken değil de operasyon için tepeye tırmandıktan sonra bir korucunun ölmesi olayıyla örtüşüyor mu?rn‘Kalp krizinin herkesin başına gelebilecek ölüm niteliğinde olduğu ‘ ifadesi acaba komisyon üyeleri şehit Said YAMAN bahçede, tarlada ya da sokak ortasında mı durup dururken mi öldü o zaman olay yaşandığı gün bir ambulans veya bir helikopter olsaydı şehit Said YAMAN hastaneye kaldırılmış olsaydı belki hayatta olurdu.rnSonuçta şehit Said YAMAN 08.04.1999 Tarih ve 7130-99 sayılı Görevlendirme yazısında 090400c NIS 99 tarihinde yapılacak operasyonel faaliyette Jandarma Karakol Komutanlığı (Kızılsu) tarafından 4 GKK timi 1/6.ncı Piyade Tugay Komutanlığı emri ile görevlendirilmiş olup kendi isteğiyle operasyona katılmıyor acaba kendi isteğiyle mi babam Şırnak ili Seslice Kokando Tepe Bölgesi’ne gidiyor…

0 kişi beğendi 1 kişi beğenmedi

Diğer Haberler
email
EN ÇOK OKUNANLAR
yol durumu
Ücretsiz Seyahat Kartı Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Beğendim, çok güzel olmuş
Beğenmedim, beklentilerimden çok uzak bir tasarım