Bu haber 18 Nisan 2015, Cumartesi 13:51 tarihinde eklendi. 3549 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yasa Çalışması Faaliyetleri – 14.15.16. Yasa

Mayıs 2015’te yapılacak olan Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Genel kurul seçimleri için Genel Başkan adayımız Gazi Hüdaverdi Mercan ve yönetiminin göreve geldiklerinde yapacakları Yasa Çalışmaları neler olacak, 2015 Mayıs Seçimlerine kadar her hafta en az iki Yasa Çalışması faaliyetleri açıklanacaktır.
Yasa Çalışması Faaliyetleri – 14.15.16. Yasa
14. Yasa Çalışması Faaliyeti
 
Ücretsiz seyahat kartları ile ilgili ilden ile farklılık gösteren sorunların aşılması için gerekli mevzuat değişikliğinin yapılması ve cezai müeyyidenin konulması için gerekli girişimlerde bulunulmasının yanında, münferit olarak herhangi bir Şehit ailesi, Gazi ile Harp ve Vazife Malulünün haksızlığa maruz kalması durumunda derhal gerekli yasal takip Genel Merkez tarafından yapılacaktır. Bunun yanında Şehit aileleri ve Gazileri gerçek anlamda tanıtabilecek bir tanıtım kartı dizayn edilmesi için de gerekli girişimlerde bulunulacaktır.
 
 
 
15. Yasa Çalışması Faaliyeti
 
Sakatlık derecesine bakılmaksızın tüm Şehit ailelerine ve Gazilere ÖTV'siz araç alabilme imkânı tanınması yönünde gerekli çalışmalar yapılacaktır.
 
 
 
16. Yasa Çalışması Faaliyeti
 
5434/45 kapsamında yer alan rütbeli ordu vazife malullerinin % 25 maaş zammı almaları, SGDP muafiyetinden yararlandırılması ile memur olarak çalışabilmeleri.
Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan sehitgazihaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
erol - 2015-04-18 22:29:17 - Kullanıcıya Mesaj Gönder - Editöre Şikayet Et
Sayın Başkan adayı çalışmaların ve yapılması gerekenler arasında Gazilere İkinci İş imkanına öncelik verilmesini göremedim Şehit Ailelerine ikinci iş imkanı verildi şimdi öncelik olarakda 3713 terörle mücadeledeki Gazilerimize iş imkanının biran önce çalışması yapılması görüşündeyim saygılarımla

10 kişi beğendi 2 kişi beğenmedi

Diğer Haberler
email
EN ÇOK OKUNANLAR
yol durumu
Ücretsiz Seyahat Kartı Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Beğendim, çok güzel olmuş
Beğenmedim, beklentilerimden çok uzak bir tasarım