Bu haber 15 Nisan 2015, Çarşamba 19:15 tarihinde eklendi. 1643 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Oyları Bölemezsiniz!

Sevgili Şehit aileleri, Gaziler ile Harp ve Vazife Malulleri,
Oyları Bölemezsiniz!

Mayıs ayında yapılacak olan Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Genel Başkanlık adaylığım, hedeflerimiz ile projelerimizi sizlerle paylaşmak için, bütün şube Başkanlıklarına ziyarette bulunmak üzere yola çıktık ve halen ziyaretlerimize devam etmekteyiz.

 

Ziyaretlerimize devam ederken bizlere olan desteğin ve güvenin farkıdayız. Seçim günü geldiğinde bugün asılsız iftira ve karalama kampanyaları ile akılları sıra bizlere zarar vereceğini düşünen, bir takım internet siteleri seçimde alınan oy sonuçlarını gördüklerinde ne diyecekler doğrusu merak ediyorum. Aynı şeyi İzmir Şube Başkanlığı ile İstanbul Şube Başkanlığı seçimlerinde de yaptılar. Hepsi bir araya geldiler ve bizi yıkamadılar. Bu saatten sonra yalnızca Allah rızası için, Şehit yetimlerinin yüzlerini güldürebilmek için çıktığımız bu kutlu yolda bizi yıkmaya kimsenin gücü yetmez. Bizim birlik ve beraberliğimizi de kimse bozamaz.

 

Şubelerin ve delegelerin gücünü kaybeden ve seçimde yenilgiye uğrayacağını görenler, şimdi çıkmışlar yeni bir aday çıkararak oyları bölmenin hesaplarını yapmaya başlamışlar. Bunu yaparken de, çıkaracakları adayın yönetimine bize destek verecek şubelerden isimler belirleyerek oyları bu şekilde böleceklerini düşünüyorlar. 

 

Bu saatten sonra camiamız bu oyuna gelmez! 

 

Kendi içinde tartışıp bölünmüş süsü vererek yeni aday çıkarıp oyları böler, yine yönetime gelirim düşüncesinde olanlara buradan söylemek isterim ki, ne yapsan da, hangi oyunları oynasan da yine de o seçimde kazanan camiamız olacak. 

 

Kazanan bu zamana kadar ilgilenmediğin, sorunlarına eğilmediğin, sorunu sorunun bilmediğin gözü yaşlı Şehit yetimleri olacak. 

 

Bizler bu ulvi yolda hazırladığımız seçim beyannamesi kitapçığı ile hedeflerimizi ve projelerimizi beyan ettik ve bunları gerçekleştireceğimize namus ve şeref sözü verdik. 

 

Sen bu zamana kadar hangi projeyi gerçekleştirdin?

 

Hangi yaraya merhem oldun? 

 

Hangi düşen Şehit ailesi veya Gazinin ellerinden tutarak kaldırdın?

 

Artık herkes neyin ne olduğunu çok iyi biliyor. İftira atıp göreve geldiğimizde bize destek olmayan şubeleri kapatacağımızı söyleyenler, açsınlar timsah gözlerini seçim beyannamemizi okusunlar. Okudukça kendilerini bulacaklarına eminim. Bihaber oldukları namus ve şeref sözünün manasını da internetten araştırıp öğrensinler. Bizler o kitapçıkta yer alan hususların gerçekleştirilmesi için namus ve şeref sözü verdik. Bundan ötesi yok! Osmaniye şubesi ziyaretimiz esnasında şubeyi kapatma iftirası ile ilgili de, o esnada yanımızda bulunan 20'e yakın üyemizi bizzat arayarak böyle birşeyin olup olmadığını herkes teyit edebilir, isteyen arkadaşlar mail adresimden ulaşırlarsa orada hazır bulunan kardeşlerimin telefon numaralarını iletebilirim.

 

Eski düzen bitecek. Güçlü, kendi ayakları üzerinde durabilen, kendine yeterli, proje geliştirebilen, aktif şubeler dizayn edeceğiz. Yönetime geldiğimizde Genel Merkezin tüm imkanlarını Şubelerimiz için seferber edeceğiz. 

 

Bize destek olsun ya da olmasın tüm Şubelerin, Şehit aileleri, Gaziler ile Harp ve Vazife Malullerinin hizmetkarı olacağız. Bu hususların gerçekleştirilmesine de,  ben ve yakın zamanda beyan edeceğim yönetim, disiplin ve denetim kurulu listemizde bulunan tüm arkadaşlarımız namus ve şeref sözü vermekteyiz.

 

Şimdiden size müjdesini vermek isterim ki; hiçbir proje gerçekleştirmemiş, hedefleri olmayan, kuru hamasetle adeta siyasetçi edası ile dernekçilik yapanlar, akıl oyunları ile oy bölerek başarıyı sağlayacağını zannedenler, mayıs ayında hezimete uğrayacak ve kazanan camiamız olacaktır.

 

Saygılarımla,

 

                                                                                  Hüdaverdi MERCAN

                                                                                          Malül Gazi

                                                                                  Genel Başkan Adayı

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan sehitgazihaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
email
EN ÇOK OKUNANLAR
yol durumu
Ücretsiz Seyahat Kartı Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Beğendim, çok güzel olmuş
Beğenmedim, beklentilerimden çok uzak bir tasarım