Bu haber 09 Nisan 2015, Perşembe 21:22 tarihinde eklendi. 2760 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Görme Engelli Gazi'nin Haklı Feryadı

Gazi Ömür GEZDİREN İstanbul'da yaşayan görme engelli bir Gazimiz.
Görme Engelli Gazi'nin Haklı Feryadı

Sitemizle irtibata geçerek en son Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Şehit Yakınları ve Gaziler Dairesi Başkanlığınca hak sahiplerine gönderilen ücretsiz seyahat kartları ile ilgili görüşlerini bildirdi. Gazimiz yaptığı açıklamada; "Yahu kardeşim Aile Bakanlığından 6 ay sonra bir kart geldi. Bu kartı gösterip otobüse binemiyosun. Şöför bas diyor basıyosun bu sefer geçersiz kart diyor. İETT'nin merkezine gidiyorsun bu kartı gösterip istanbul kart alıcaksınız deniyor. Hani her şehir içinde ve arasında ücretsiz bir geciş hakkı sağlanıyordu? Her şehirde kart mı çıkartıacağız. Eski kartlar için de böyle deniyordu. O zaman bu kartlar niye çıktı? Hangi firma zengin edildi?

 

Yeter artık kardeşim yeter! 

 

Gaziler, Şehit aileleri bu ülkede dilenci, düşkün, muhtaç, zavallı muhamelesi görüyor..." dedi.

 

Şimdi Şehit Yakınları ve Gaziler Dairesi Başkanlığına sormak istiyoruz. Ücretsiz seyahat kartlarının tasarımını değiştirerek çözümlenen sorun nedir? Bırakın mevcut sorunu çözümlemeyi, üstüne üstlük kartın üzerine tüm ibareleri koyarak tanıtım kartı misyonundan da uzaklaştırdınız.

 

Gazihaber.com olarak Gazimizi aradık. Görme engelli Gazimiz konuşmakta da güçlük çekiyor.

 

Fiziksel olarak bu kadar sorun yaşayan, bu Vatan ve Bayrak için hayatlarını ortaya koymuş, sağlıklarından olmuş bu insanlara vefanız bu kadar mı?

 

Neden impati kurmuyorsunuz Allah aşkına? 

 

Kaynak: http://www.gazihaber.com/haber/18610/gorme-engelli-gazinin-hakli-feryadi.html

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan sehitgazihaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
email
EN ÇOK OKUNANLAR
yol durumu
Ücretsiz Seyahat Kartı Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Beğendim, çok güzel olmuş
Beğenmedim, beklentilerimden çok uzak bir tasarım