Bu haber 07 Nisan 2015, Salı 23:12 tarihinde eklendi. 1680 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Şehit annesine bir ayıp daha

Şehit annesine TBMM’ye giriş yasağının altından, yeni bir ayıp daha çıktı.
Şehit annesine bir ayıp daha

Emin ÖZGÖNÜL / ANKARA

Astsubay oğlunu bölücü teröre şehit veren, İstanbul Şehit Anaları Derneği Başkanı Pakize Akbaba’ya, ‘’Türk bayrağı açıp eylem yaptı’’ diye konulan TBMM’ye giriş yasağının altından, yeni bir ayıp daha çıktı.

Yasağı devam eden Akbaba’ya, TBMM Güvenlik yönetmeliğinin 8. maddesinin uygulandığı öğrenildi. Bu madde TBMM’de eylem yapanlar ile, ‘’Satıcılar, dilenciler, akıl hastaları ve uyuşturucu etkisinde olanları’’ aynı kapsama alıyor. Akbaba’nın Meclis’e girişi de, ‘’Satıcı-dilenci-alkolik’’ maddesine sokularak yasaklandı.

AKP’Lİ BAŞKANVEKİLİ AÇIKLADI

TBMM Başkanvekili AKP’li Sadık Yakut da Akbaba’nın Meclis’e giriş yasağının bu madde uyarınca alındığını doğrulayarak şöyle dedi:

‘’TBMM Güvenlik yönetmeliğinin 8. maddesinin 10. fıkrasında yer alan (Satıcılar, dilenciler, akıl hastaları, alkol ve uyuşturucu madde etkisinde olanlar, TBMM’de önceden eylem yapanlar, yerleşke içine alınmazlar) hükmü gereğince, bu kişi hakkında Güvenlik Koordinasyon Kurulunca giriş yasağı konulmuştur’’

YASAK DEVAM EDİYOR

Sadık Yakut, yasağın kaldırılması için bir işlem yapılmadığını da açıkladı. Akbaba 13 Kasım 2009’da TBMM’deki dinleyici locasında Türk bayrağı açmış ve iktidarın ‘’Taviz politikasını’’ eleştirip,‘’Kabul etmiyoruz’’ diye bağırdığı için polis tarafından locadan çıkarılmıştı.

Daha sonra da TBMM Güvenlik Koordinasyon Kurulu Akbaba’ya Meclis’e giriş yasağı koydu. Akbaba yıllarca bu yasaktan habersiz kaldı. Meclis’e giremeyeceğini bu yılın Şubat ayında TBMM’ye geldiğinde öğrendi ve içeri sokulmadı. Yasağı devam ederken CHP milletvekillerinin girişimi ile bir kez grup toplantısına katıldı.

Akbaba’nın oğlu Muhabere Astsubay Namık Ayhan Akbaba 3 Eylül 1993’de Van’da bölücü terör örgüyü mensupları tarafından şehit edilmişti.

Kaynak: sozcu.com.tr

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan sehitgazihaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
email
EN ÇOK OKUNANLAR
yol durumu
Ücretsiz Seyahat Kartı Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Beğendim, çok güzel olmuş
Beğenmedim, beklentilerimden çok uzak bir tasarım