Bu haber 06 Nisan 2015, Pazartesi 18:57 tarihinde eklendi. 1766 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Genel Başkan Adayından Açıklanan Proje/Hedef/Faaliyetler

Mayıs 2015’te yapılacak olan Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Genel kurul seçimleri için Genel Başkan adayı Gazi Hüdaverdi Mercan ve yönetiminin göreve geldiklerinde yapacakları Proje/Hedef/Faaliyetler’in son bir ayda yayınlananlar aşağıdadır. 2015 Mayıs Seçimlerine kadar her hafta en az iki Proje/Hedef/Faaliyet ve Yasa Çalışması faaliyetleri açıklanacaktır. Daha fazla ayrıntıyı Genel Başkan Adayı Hüdaverdi MERCAN’ın http://hudaverdimercan.com/ internet sitesinden de ulaşabilirsiniz.
Genel Başkan Adayından Açıklanan Proje/Hedef/Faaliyetler

Şimdiye kadar Yayınlanan PROJE / HEDEF / FAALİYETLER

 

1.Proje

1- TÜM ÜYELERİMİZE ÜCRETSİZ AVUKAT DESTEĞİ VERİLECEKTİR;

Göreve geldiğimizde Genel merkez olarak Türkiye çapında bütün Şubelerin ve Ailelerin, Gaziler ile Harp ve Vazife Malullerinin haklarını kullanımı ile açacakları maddi ve manevi tazminat davalarında ücretsiz avukat desteği sağlayacağız.

Karşılaştıkları Hukuki sorunlarda Genel Merkezin sağlayacağı ücretsiz avukat hizmetinden istifade ederek yararlanabileceklerdir. Bütün dernek üyelerinin hakların kullanımında karşılaştıkları sorunlar ile açacakları maddi ve manevi tazminat davalarında ücretsiz avukat desteği sağlanacaktır.

Sadece dernek üyesi tarafından avukatımıza vekâlet verilecek ve mahkeme harcı gibi zorunlu masraflar dernek üyesi tarafından karşılanacak, bunun dışında hiçbir avukatlık ücreti talep edilmeyecek ve ödenmeyecektir. Hukuki sorunlarda Genel Merkez avukatından telefon ile ya da mail ile ön bilgi alınabilecek, üyeler tarafından açılacak davalarda ücretsiz avukat desteği alınacaktır.

2.Proje

BANKALAR İLE GÖRÜŞMELER GERÇEKLEŞTİRİLEREK MAAŞ PROMOSYONU ANLAŞMALARI İMZALANACAKTIR;

Göreve Geldiğimizde Genel merkez olarak Bankaların Genel Müdürlükleri ile dernek Genel Merkezi olarak gerekli görüşmeleri yapmak sureti ile Özellikle emekli üyelerimizin maaşlarının promosyon anlaşması yapılarak aylığını ilgili bankaya taşıyan dernek üyelerinin bu imkandan yararlanabilmeleri için gerekli çalışmalar yapılacaktır. 

Yalnızca derneğimiz üyelerinin yararlanabileceği bu imkân ile derneğe üye olmak cazip hale getirecek bu uygulamanın üye sayımızın ciddi anlamda artışına katkı sağlayacağı değerlendirilmekteyiz.

 

3.Proje

Göreve Geldiğimizde ÇEŞİTLİ NEDENLERLE DERNEKTEN KÜSTÜRÜLEN VE İSTİFA EDEN ÜYELERİN YENİDEN ÜYELİĞE ALINMA İŞLEMLERİ İLE İLGİLİ OLARAK GENEL MERKEZ BÜNYESİNDE ROZETLERİ BİZZAT GENEL BAŞKAN TARAFINDAN TAKILACAKTIR;

Bütün Şehit aileleri, Gaziler ile Harp ve Vazife Malullerinin birlik ve beraberlik içerisinde olmaları ana hedeflerimiz içinde yer almaktadır. Daha önceden çeşitli nedenlerle ve herhangi bir kusurları olmaksızın, derneğimizden istifa eden camiamız üyelerinin yeniden dernek üyeliğine alınma işlemlerinde Genel Merkez’e davet edilerek rozetleri bizzat Genel Başkan tarafından takılarak onore edileceklerdir.

 

4.Proje

“ENGELSİZ DERNEK” PROJESİ HAYATA GEÇİRİLECEKTİR;

Göreve geldiğimizde Genel Merkezde ve Şubelerde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile görüşülerek bedelli askerlikten elde edilen gelirden finanse edilmek sureti ile “engelsiz dernek” projesi hayata geçirilerek, Engelliler için WC, Lavabo, Abdest Lavaboları, Görme engelliler için hissedilebilir yönlendirici karolar vs. olması yönünde gerekli çalışmalar yapılacaktır.

 

5.Proje

PARTİLER ÜSTÜ BİR ANLAYIŞLA YÖNETİM VE CAMİANIN HASSASİYETLERİNİN DİLE GETİRİLMESİ;

Göreve geldiğimizde Şehit aileleri, Gaziler ile Harp ve Vazife Malullerinin partiler üstü bir anlayışa sahip Milli manevi değerleri oldukça yüksek seviyede güzide bir camia olması sebebi ile Genel Merkez olarak yönetim anlayışımızda vatan haini olmayan bütün siyasi partilere eşit mesafede olmak sureti ile camiamız için faydalı olabilecek çalışmalara imza atan bütün siyasi partileri taktirle karşılayacak, takdir edecek bir Genel Merkez yönetimi iş başına gelecektir.  

Her fırsatta ülke çapında yayın yapan Görüntülü TV Kanallarında Ulusal Yazılı ve görsel medya Ajanslarına Genel Başkan ya da görevlendireceği II. Başkan tarafından camiamızın hassasiyetleri, isteklerini, çözüm önerilerini büyük bir açıklıkla dile getirilecek, camiamızın onurlu duruşu örnek seviyede temsil edilerek camiamızla ve üyelerimizle ilgili yaşanan güncel olay ve yaşanan sorunlara sessiz kalınmayacaktır.

 

6.Proje
 

DERNEK ŞUBE SAYISI ARTTIRILARAK ŞUBEMİZ OLMAYAN İL KALMAYACAK;

Göreve geldiğimizde Ülkemizde içişleri bakanlığı dernekler masası verilerine göre 260 (Asker, Polis, Korucu vb.) dernek  vardır İleride Genel Merkeze muhalif olup olmayacağı gibi yersiz tereddütlere bakılmaksızın Türkiye çapında dernek şubelerinin arttırılmasına yönelik olarak çalışmalara ağırlık verilecek ve derneğimizi camiamızın Aynı kaderi paylaşan tüm mensupları için cazibe merkezi haline getirerek Aynı kaderi paylaşanların tek çatı altında toplanması ile toplam üye sayımızı 1 yıl içerisinde 50.000 seviyelerine çıkarmak ve her ilde şube açmak ana hedeflerimiz arasında yer almaktadır.

 

7.Proje
 

BÜYÜK ALIŞVERİŞ MERKEZLERİNDEN İNDİRİMLİ ALIŞVERİŞ İMKÂNI SAĞLANACAKTIR;

Göreve geldiğimizde Migros, Tansaş, Carefour A101-BİM-KİPA KOÇTAŞ, TEKZEN vb. kurumsal büyük alışveriş merkezlerinin genel merkezleri ile gerekli anlaşma ve sözleşme yapılarak, dernek üye kimliği ibrazı halinde indirimli alışveriş yapılabilecek imkân ve olanaklar sağlanacaktır. Ayrıca şehirlerarası otobüs taşımacılığı yapan ulusal firmaların genel merkezleriyle görüşülerek camiamıza ve üyelerimize indirimli bilet uygulanması için anlaşmalar yapılacaktır.

 

8.Proje

ŞEHİTLİKLERİN BAKIM VE ONARIMI İÇİN GEREKLİ ÇALIŞMALAR YAPILACAKTIR;

Şehitlik Yönergesi MSY 439/1 hükümlerine göre yürütülür.  Yurtiçi şehitliklerin bakım, onarım ve koruma işlerinden Garnizon Komutanlıkları sorumlu olup, (denmesine) Şehitliklerin bakım ve onarımı ile ilgili olarak gerekli finansal gereksinimin bedelli askerlikten elde edilen gelir ile karşılanacağı belirtilmesine rağmen halen birçok il ve ilçemizde yer alan Şehitliklerimizin ve Şehitlerimizin mezarlarının durumu içler acısıdır.

Bu gidişe dur diyebilmek için Genel Merkez koordinesinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile gerekli yazışma ve görüşmeler gerçekleştirilerek, Türkiye çapında bütün Şehitliklerin ve il merkezine ilçe merkezleri ne’de uzak olan Aile ve köy mezarlıklarına defnedilen şehitlerimiz’inde (Ailelerimizin istemesi durumunda) mezarlarının en iyi seviyede bakım ve onarım faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi için kararlılıkla mücadele edilecektir.

 

9.Proje
 

YENİ DÖNEMDE GENEL MERKEZ ÇALIŞMA ANLAYIŞI;

Camiamızın üyelerinin her sorununu sorunumuz, her talebini talebimiz bilerek çözülmeyen sorun ve sağlanmayan talep kalmayana kadar canla başla çalışacağız. Şehit ailesi, Gaziler ile Harp ve Vazife Malullerinin onurlu duruşunu gösterecek, hassasiyetlerimizi ve kırmızıçizgilerimizi her platformda dile getireceğiz. Eleştirinin aynı zamanda gelişime kapı aralayan önemli bir tetikleyici olduğunu bilerek eleştiri ve şikâyete her zaman açık olacak, bütün eleştiri ve şikâyetler bitene kadar canla başla çalışmaya kararlılıkla devam edeceğiz.

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan sehitgazihaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
email
EN ÇOK OKUNANLAR
yol durumu
Ücretsiz Seyahat Kartı Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Beğendim, çok güzel olmuş
Beğenmedim, beklentilerimden çok uzak bir tasarım