Bu haber 02 Nisan 2015, Perşembe 21:43 tarihinde eklendi. 5747 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Karayolları Genel Müdürlüğü'nde Çalışan Gazilere Duyuru

Karayolları Genel Müdürlüğü'ne15 temmuz 2005 ten sonra işe girenler ikinci ücret skalasından ücretlendirilmekte olup Karayolları Genel Müdürlüğünde ve Türkiye geneli bölge müdürlüklerinde çalışan şehit yakını ve Gazi arkadaşlar aşağıdaki dilekçe örneğini Sümer-1 Sokak No:18 Kızılay / Ankara adresine gönderebilirler.
Karayolları Genel Müdürlüğü'nde Çalışan Gazilere Duyuru

Dilekçeyi Bilgisayarınıza İndirmek İçin TIKLAYIN

 

TÜRKİYE YOL İŞ SENDİKASI
GENELMERKEZE


 

Terörle mücadele kanununun ek-1 inci maddesi kapsamında
……………..tarihinde Karayolları   ………….Bölge Müdürlüğüne bağlı …………….Şube Şefliğinde işe başlayan bir "Gazi" işçiyim. Halihazırda ikinci ücret skalası kapsamında ücret almaktayım.

15. İşletme Toplu İş Sözleşmesi'nin 46'ncı maddesine istinaden 15 temmuz 2005'ten sonra işe girenler ikinci ücret skalasından ücretlendirilmektedir.

İşe giren işçinin intibakı TÜRKİYE YOL İŞ SENDİKASI ile KARAYOLLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ adına TÜHİS arasında işletme düzeyinde imzalanan dönem toplu sözleşmesinde belirlenmektedir.

15. İşletme Toplu İş Sözleşmesi'nin 46'ncı maddesinde, 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunu'nun Ek-1 inci maddesi kapsamında atanan hak sahibi Şehit yakını ve Gazilerle ilgili herhangi bir düzenleme yapılmaması nedeni ile aynı kurumda, aynı koşullarda çalışmakta olduğumuz emsalimiz atanan Şehit yakını ve Gazi kardeşlerimizle aramızda maaş farkı bulunmaktadır.

Talep: 2015 yılında yapılacak olan toplu iş sözleşmesinde 2005 tarihinden sonra işe atanan Şehit yakını ve Gazilerin de 1. ücret skalasından ücretlendirilip, Şehit yakını ve Gaziler arasındaki ikiliğin giderilmesi sureti ile mağduriyetimizin giderilmesini talep etmekteyiz.

2010 yılında yapılan referandumla TÜRKİYE CUMHURİYETİ Anayasasının Gazilere sunmuş olduğu pozitif ayrımcılık maddelerine bakıldığında, 10 uncu , 61 inci maddelerinde Gaziler için alınacak tedbirlerin eşitlik ilkesine aykırı sayılamayacağının hüküm altına alındığı görülecektir.

Konuyu devlet adına toplu iş sözleşmesinde masaya oturan TÜHİS ile görüştüğümüzde YOL İŞ Sendikasının Gaziler adına böyle bir taleple gelmesi halinde bu konuyu reddetmeyeceklerini şifahen bizlere iletmişlerdir.

Dilekçemizin değerlendirilip tarafıma bilgi verilmesini arz ederim.

 

                                                                                                                                                                                                  İmza:
İsim:
Soyisim
Tel:       
Adres:


Dilekçenin Gönderileceği Adres: Sümer-1 Sokak No:18 Kızılay / Ankara

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan sehitgazihaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
email
EN ÇOK OKUNANLAR
yol durumu
Ücretsiz Seyahat Kartı Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Beğendim, çok güzel olmuş
Beğenmedim, beklentilerimden çok uzak bir tasarım