Bu haber 01 Nisan 2015, Çarşamba 19:51 tarihinde eklendi. 3644 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gazi Savaş Yücel MHP'den Aday Oldu

Siirt’in Eruh ilçesi kırsalındaki 3. Komando taburunda görevliyken, şafak 96 operasyonunda mayına basma sonucu yaralan Gazi Savaş Yücel MHP'den Ankara 2.Bölge Milletvekili Aday adayı oldu.
Gazi Savaş Yücel MHP'den Aday Oldu

Gazi Savaş Yücel 23 Temmuz 1974 Giresun doğumlu. Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü mezunu. 21 Kasım 1995’te Isparta Eğirdir Dağ Komando ve Çavuş Talimgâh Bölüğünde Komando askeri oldu. Manga ve takım komutanlığı eğitimi aldı. Daha sonra Mardin – Midyat komando tugayında ve Siirt 3. Komando tugayında görev yaptı.

 

Siirt’in Eruh ilçesi kırsalındaki 3. Komando taburunda görevliyken, şafak 96 operasyonunda mayına basma sonucu yaralandı. Uzun tedaviler ve 20 nin üzerinde ameliyattan sonra terörle mücadeleden emekli oldu.

 

Şiirle yaşayanlar 2 ve 3 adlı şiir antolojisinde yayınlanmış birçok şiiri ve 7 nci baskısı çıkmış olan BİZ KINALI BACAKSIZLAR adlı ve 4 ncü baskısı çıkmış olan KAN ÇİÇEKLERİ isimli güneydoğu hikâyelerini anlatan iki kitabı var.

 

DEVLET ÜSTÜN HİZMET VE ÖVÜNÇ MADALYASI ve BERATI sahibidir. Ankara da ikamet etmekte olup, Genelkurmaya bağlı bir vakıf şirketinde çalışmaktadır. Aynı zamanda Türkiye Şampiyonu bir Milli okçu ve Antrenör ve Dalgıç tır.

 

Eserleri
1. BİZ KINALI BACAKSIZLAR – GÜNEYDOĞU GAZİLERİ
2. KAN ÇİÇEKLERİ – ŞEHİDE AĞLANMAZ

3. GÜNEYDOĞU TARİH YAZAR

 

Gazi Savaş Yücel açıklamasında şu sözlerine yer verdi; 

MHP DEN ANKARA 2. BÖLGE MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYIYIM…

Onlarca bölücü zihniyetli ve pkk destekçisi vekilin bile yer alabildiği Türkiye Büyük Millet Meclisimizde, gönül isterdi ki Şehit Ailelerinden ve Gazilerimizden temsilcilerimiz de olsun.

En büyük hayalimiz, Şehitlerimiz ve Gazilerimizin hamisi konumunda ve milliyetçiliğin kalesi olan, MHP başta olmak üzere, tüm siyasi partilerimizden Şehit Ailesi ve Gazi olarak milletvekilleri çıkarmalarıydı.

Yıllar yılı en büyük beklentilerimizden biri hep bu yöndeydi.

Fakat bu fikir siyasi partiler içinde yer alan birileri tarafından ya istenmedi, ya da birilerini korkuttu.

Bugüne kadar Şehit Ailesi ve Gaziler olarak, bizleri temsil eden hiçbir milletvekilinin ulusal meclisimizde yer almamış olması, Türk Milletinin ve Türk siyasi partilerinin ayıbıdır.

Bu bağlamdan yola çıkarak Gazi – Yazar Savaş YÜCEL, olarak Ankara 2.nci Bölgeden Milletvekili Aday adayı oldum. (Camia olarak ve şahsen beklentim doğrudan ve kontenjan adaylığı yönünde idi.)

Temayül yoklama sürecinde ve Milletvekili Adaylığı sürecinde; Şehitlerimiz, Şehit Ailelerimiz, Gazilerimiz, Vazife Malullerimiz ve Engelli vatandaşlarımız ve Türk Milleti adına adayım.

GÖNLÜ VATAN AŞKIYLA VE BAYRAK SEVDASIYLA ÇARPAN tüm Türk Halkının ve Kayıtlı tüm MHP ye üye olan Ankara seçmeninin desteğini beklemekteyim.

Ankara için MHP üyeleri temayül yoklaması linki aşağıdadır…

 

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan sehitgazihaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
A.V.D - 2015-04-06 08:23:07 - Kullanıcıya Mesaj Gönder - Editöre Şikayet Et
Hayırlı olsun inşallah.rn

2 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

şuayip - 2015-04-01 21:54:34 - Kullanıcıya Mesaj Gönder - Editöre Şikayet Et
Hayırlı olsun savaş

5 kişi beğendi 1 kişi beğenmedi

Diğer Haberler
email
EN ÇOK OKUNANLAR
yol durumu
Ücretsiz Seyahat Kartı Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Beğendim, çok güzel olmuş
Beğenmedim, beklentilerimden çok uzak bir tasarım