Bu haber 30 Mart 2015, Pazartesi 21:57 tarihinde eklendi. 2480 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İDO Şehit Aileleri ve Gazileri Mağdur Ediyor

İstanbul Büyük şehir Belediyesinin Özelleştirdiği İDO Şehit aileleri ve gazileri mağdur etti.
İDO Şehit Aileleri ve Gazileri Mağdur Ediyor

Ücretsiz seyahat kart uygulamasında yaşanan sıkıntıların ardı arkası kesilmezken yine ücretsiz seyahat kartların uygulamasında yaşanan sorunlardan bir tanesi ortaya çıktı.

 

Muharrip Gazi Halil İbrahim Açık ve Cafer Şükrü İkikat İDO ile şehirlerarası Bandırma, Yalova, Mudanya ve Avsa adasına gitmek istediğimizde özelleştikten sonra şehir dışı ulaşımda şehit aileleri ve gaziler ücretsiz olması gerekirken sadece % 50 indirim var geri kalan miktarı ödemeden yolculuk imkânı tanımadılar, şehir içi ücretsiz oluyor da şehir dışı neden ücretsiz değil diyerek bu soruna çözüm bulunmasını ve mağduriyetlerinin giderilmesini İstanbul Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlüğünün ve İstanbul’daki derneklerin bu konuda girişimde bulunmasını istediler.

 

Diğer Taraftan

 
İDO(İstanbul Deniz Otobüsleri)  Özelleştirilmeden önce şehit aileleri ve gaziler deniz yollarından ücretsiz faydalanabiliyordu, ancak İDO özelleştikten sonra şehit aileleri ve gaziler % 50 indirim uygulanmaya başlandı. Aile ve sosyal politikalar bakanlığı'nın şehit aileleri ve gazilere verdiği ücretsiz seyahat kartların arkasında ap açık “ Bu kart sahibi demir yolları ve deniz yollarının şehir içi ve şehirlerarası hatlarından, belediyelere, belediyeler tarafından kurulan şirketlere, birlik müessese ve işletmelere ve ya belediyeler tarafından yetki verilen özel şahıs ya'da şirketlere ait şehir içi toplu taşıma hizmetlerinden ücretsiz olarak yararlanır” denmesine rağmen bu sıkıntılar yaşanmaktadır.
 
 
 
İDO(İstanbul Deniz Otobüsleri)   01 Haziran 2012 tarihi itibari ile Dış Hat Tarifeli seferleri'nde geçerli olmak üzere Gazi ve Şehit/Gazi Dul ve Yetimleri; 1005 sayılı kanunun 2. Maddesi ve 3713 sayılı kanunun 21. maddesine göre; SGK tarafından Gazi ve Şehit / Gazi Dul ve Yetimlerine verilen seyahat kartına sahip yolcularımıza %50 indirim uygulanmaktadır şeklinde duyuru yapmıştı.
 
Haber: Gazi Aşkın Polat
 
 
 
 
 
Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan sehitgazihaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
email
EN ÇOK OKUNANLAR
yol durumu
Ücretsiz Seyahat Kartı Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Beğendim, çok güzel olmuş
Beğenmedim, beklentilerimden çok uzak bir tasarım