Bu haber 29 Mart 2015, Pazar 21:17 tarihinde eklendi. 2100 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Mağdur Oluyoruz Gaziliğimizi İspat Edemiyoruz

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının şehit yakını, gazi ve gazi yakını ile vazife malulü ve yakınlarına dağıtımını yaptığı yeni ücretsiz seyahat kartına bir tepki'de Muharip gazi Sabahattin Pamuk'tan geldi.
Mağdur Oluyoruz Gaziliğimizi İspat Edemiyoruz
Kıbrıs'ta 1974 yılındaki 1.ve 2.harekatta 50.piyade alayında 2.tabur destek bölüğünde görev yapan muharip Gazi Sebahattin PAMUK Her iki harekattada görev aldığını ve savaş sonrasıda terhisine kadar kıbrısta kaldığını onlarca arkadaşını şehit verdiğini söyledi.
 
Aile ve sosyal politikalar bakanlığı tarafından çıkartılan ücretsiz seyahat kartlarında gazi olduğumuzu ispat edemiyoruz diye serzenişte bulunan pamuk;  SGK tarafından verilen eski serbest kartta gazi olduğumuz kartın önyüzünde yazıyordu arka kısmında ise kıbrıs yazıyordu. Birşey ispatlamaya gerek kalmıyordu ama ücretsiz kartta ön yüzünde birçok sıfat bolluğu var alt kısmında kendisi yazıyor neyin kendisi? en alttada statü yazarak karşısına 1005 diye rakam koymuşlar şimdi otobüste trende kamu kurumlarında bu kartı gösterince mağdur oluyoruz . Gaziliğimizi ispat edemiyoruz rakamların ne anlama geldiğini mi anlatacağız millete arka kısmında ise ilgili bir kanun ve seri numarası yazıyor mecburen SGK tarafından verilen eski kartlarıda yanımızda taşıyoruz dedi.
 
 
 
Pamuk; Bu kartlar çıkartılırken kime soruldu kim karar verdi. Uzay çağındamıyız biz nelerle uğraşıyoruz bu kartın bu şekilde çıkması uygunmuydu hepimiz mağduruz bu haksızlığın bir an önce düzeltilmesini talep ediyorum diye tepkisini dile getirdi.
 
 
 
Haber: Gazi Aşkın Polat
 
 
 
Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan sehitgazihaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
email
EN ÇOK OKUNANLAR
yol durumu
Ücretsiz Seyahat Kartı Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Beğendim, çok güzel olmuş
Beğenmedim, beklentilerimden çok uzak bir tasarım