Bu haber 28 Mart 2015, Cumartesi 16:04 tarihinde eklendi. 1970 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gazilik ünvanı için eylem yaptılar

Terörle mücadelede sırasında yaralandıkları halde gazi sayılmadılar Gazi'lik ünvânı için eylem yaptılar.
Gazilik ünvanı için eylem yaptılar
Terörle mücadele sırasında yaralanıp gazi sayılmayanlar yardımlaşma ve dayanışma derneği üyeleri Türkiye'nin dört bir yanından gelerek Kırıkkale cumhuriyet Meydanında Gazilik hakkı verilmesi için eylem yaptılar.
 
Derneğin genel merkez yöneticisi İbrahim Başar yaptığı basın açıklamasında şu Sözlerine yer verdi;
 
Bizler, terörle mücadele sırasında yaralanan fakat gazi sayılmayan kimseleriz. Bugün burada bulunmamızın sebebi, terörle mücadele sırasında yaralanıp da gazi sayılmayan bizlere hak ettiğimiz gazilik ünvanının verilmesi isteğimizi, devlet yetkilileri ve kamuoyuna duyurmaktır.
 
Bu vesileyle aramızdan ayrılmış şehitlerimizi rahmetle anıyor, tüm gazilerimizi saygıyla selamlıyoruz.
Vatan müdafaasında yaralanan kimselerden sakatlığı rapor ile kesinleşenler “malül gazi “sayılmakta, geri kalanlar sayılmamaktadır. Yani, gazi sayılmak için yaralanmak yeterli görülmemekte, mutlaka sakatlık şartı aranmaktadır. Kanun, tüzük, yönetmelik gibi hükümlerin amacına aykırı yorumlanması ve uygulanması; gereken mevzuat değişiklik ve düzenlemeler'den çeşitli bahaneler'le kaçınılması sonucu gazi sayılmamaktayız.
 
Vatan ve millet yolunda şehadet şerbetini içmeyip, yaşama tutunmaya çalışan bizler, devletin gözünde gazi olabilmek için başka nelerimizi kaybetmeliyiz? İnsanı hayata bağlayan ve hayatı anlamlı kılan en önemli unsurlar, umut ve inançtır.
 
Devletimiz bizi gazi görebilmek için bizden uzuv kaybı arıyorsa, bilinmelidir ki; umut ve inanç kaybı bunlardan daha büyük bir kayıptır. Özellikle haksızlıkların bitmez tükenmez örneğini sergileyen ilgili kanunların ve uygulamaların arkasına sığınarak, biz gazilerin görmezden gelinmesi, yerine getirmiş olduğumuz kıymetli görevler karşısında bizi derinden yaralamaktadır.
 
Devletimiz bizleri bu kıymetli göreve çağırmadan önce bir gözümüz kör bir bacağımız kısa, bedenlerimiz de kurşunla yaşıyor olsaydık bizleri askere alırmıydı?
 
Devletin üst kademeleri randevu taleplerimize cevap vermemiş görüştüğümüz yetkililerde yetersiz kalmışlardır, bugün terör örgütüyle görüşen devlet bu vatan için kanını dökmüş biz vatan evlatlarına sahip çıkmamıştır devlet yetkililerine sesleniyoruz eğer bizleri mali yük olarak görüyorsanız para değil evlatlarımıza ve torunlarımıza bırakabileceğimiz gazilik onurumuzu madalyamızı istiyoruz. Bunu vermek bu devlet yetkililerine bu kadar zor geliyorsa vücudumuzdaki mermileri alsınlar gözümüzü parmağımızı geri versinler.
 
Bizler, devletimizin sınırlarını korumak, güvenliğini sağlamak, devletin bekasını hedef alan terör örgütlerine karşı mücadelede terörist silahlarının tesiriyle, çeşitli operasyon ve hizmetlerde yaralanmış kimselere gazilik ünvanı ve madalyasının verilmesini talep etmekteyiz.
 
 
 
 
 
 
 
 
Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan sehitgazihaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
email
EN ÇOK OKUNANLAR
yol durumu
Ücretsiz Seyahat Kartı Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Beğendim, çok güzel olmuş
Beğenmedim, beklentilerimden çok uzak bir tasarım