Bu haber 27 Mart 2015, Cuma 14:46 tarihinde eklendi. 1602 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

13 yıl 9 ay Hapis Cezası Vicdanları Yaralamıştır

Diyarbakır lice’de Askeri Birlikten Türk Bayrağının indirilmesiyle olayıyla alakalı Mahkemenin verdiği 13 yıl 9 ay hapis cezası vicdanları yaralamıştır.
13 yıl 9 ay Hapis Cezası Vicdanları Yaralamıştır
www.sakaryasehitvegazileri.com  internet sitesi sahibi Erdoğan Erdoğan  08 Haziran 2014 tarihinde Diyarbakır Lice 2. Hava Kuvvetleri Komutanlığı önündeki izinsiz gösteride Askeri birliğin içindeki Türk bayrağının bir Bölücü Terör Örgütü mensubu tarafından indirilmesi olayıyla ilgili 09 Haziran 2014 günü Türkiye’de ilk önce suç duyurusunda bulunanlardanım. Suç duyurumda bayrağın indirilmesine göz yuman ve indiren kişilerin 'anayasayı ihlal, devletin birliğini ve bütünlüğünü bozma suçunu işlediklerini' belirterek cezalandırılmasını istemiştim.
 
 
 
Diyarbakır Lice Cumhuriyet savcısı tarafından 9 ay önce acılan kamu davasında dava dün sonuçlandığı haberi basına yansımıştır.  Verilen kararda Bölücü Terör  örgütü mensubunun cezası sadece 13 yıl 9 ay hapis ceza aldığı söylenmektedir, bu karar bizlerin ve Türk Milletinin vicdanlarını yaralamıştır, rengini şehitlerimiz gazilerimiz renginden alan şanlı bayrağımızı indirmeye cüret eden uzanan ellerin ve indirenlerin cezası ömür boyu müebbet hapis cezası olması gerekirdi, korkarız ki bu verilen cezaya itiraz edilmesi durumunda Yargıtay sürecinde çeşitli sebeplerden dolayı daha aşağıya inmesi muhtemeldir,  ancak Davanın savcısının bu karara itiraz etmesi durumunda Temennimiz o dur ki bu kararın Yargıtay sürecinde yargıtayın yerel mahkeme kararını bozarak en üst seviyeden cezalandırılması yönünde karar alması bizleri ve Türk Milletini son derece memnun edecektir.   Bayrağımıza el uzatmaya cüret, cesaret edeceklere en ağır cezanın verileceğinin gösterilmesi gerekmektedir ve yine vatana ihanetin,  Bayrağa el uzatmanın cezası ömür boyu müebbet hapis cezası olmalıdır.  
 
 
 
Ayrıca Bayrağın indirilmesi olayında ihmali olan komutanlar ve askeri, idari yetkililer hakkında ne gibi bir işlem yapıldığı konusunda bir bilgim yok ancak bu ihmali gösterenlerde  Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk vecizesinde şunu söylemektedir: ‘Vazifeyi ihmale sürükleyen merhamet, vatana ihanettir.’  sözüne istinaden cezalandırılmaları gerekirdi.
 
 
 
Şanlı bayrağımıza Canlarıyla kanlarıyla renk veren şehitlerimizi rahmetle anıyorum, ruhları şad olsun, yine Şanlı bayrağımıza (kol, bacak, göz, vb.) uzuvlarıyla, kanlarıyla renk veren Kahraman Gazilerimize sonsuz minnet ve şükranlarımı iletiyorum..
 
 
 
Erdoğan ERDOGAN
erdogan787@hotmail.com
Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan sehitgazihaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
email
EN ÇOK OKUNANLAR
yol durumu
Ücretsiz Seyahat Kartı Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Beğendim, çok güzel olmuş
Beğenmedim, beklentilerimden çok uzak bir tasarım