Bu haber 27 Mart 2015, Cuma 00:21 tarihinde eklendi. 3235 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Muharip Gaziler Gereken Değerin Verilmesini İstiyor

Muharip gaziler gereken değerin verilmesini ve sadece gaziler günün de hatırlanmaması, yaşanan mağduriyetlerin giderilmesi için sosyal haklarında en kısa sürede çalışma yapılmasını istiyor.
Muharip Gaziler Gereken Değerin Verilmesini İstiyor
Muharip Gaziler'den sitemize gelen yazı'da şu sözlere yer verildi;
 
Son çıkartılan torba yasalar ile Şehit ve Gazilere elle tutulur ve güzel haklar verildi. Fakat Gazi kavramını bölerek sen şu gazisin sen bu gazisin diyerek Muharip Gazilere hiç bir hak verilmemiştir. Peki muharip gaziler bu haklardan neden faydalanamıyor. Hak sahibi sayıları mi yüksek gerçekten değil. Senin elin kolun bacağın sağlam evet sağlam ama psikolojim değil sivil hayatım normal değil onu ne yapacağız beynin insana vermiş olduğu zarar olarak kayıp olarak görülmüyor mu? Peki diyelim kayıp değil şuna cevap verin  o zaman bizler bir harpte Ordumuzu şehit sizlerin deyiminizle malul gazi olarak çıkarsak o savaş kazanılır mıydı kesinlikle hayır sonuç her taraf şehit ve yaralı gazilerle dolu olur yenilgiyle sonuçlanırdı. 
 
O yüzden bu vatana son topraklarını kazandıran gittiği yerlere adalet ve barış getiren muharip Gazileri unutmayın. Siz değerli buyuklerimizden muharip gazi ve yakınlarını eşit haklara kavusturacak Yapılan haksızlığa dur diyecek Şehit ve Malul Olan kardeslerimizin seviyesinde tutacak bir adım atmanızı bekliyoruz
 
 
MUHARİP GAZİ VE YAKINLARININ TALEPLERİ 
 
Son çıkan yasalarda bizler  MUHARİP GAZİLER ve YAKINLARI olarak sürekli göz ardı edilip  gazi ayrımı yapıldığını görmekteyiz.
 
 
1: Muharip Gazilerimizin çocuklarına da kamu kurum ve kuruluşlarında çalışma hakkı tanınması İşsiz ve işe ihtiyacı olan Muharip Gazi çocuklarının sayısı da fazla değildir.
 
2: Muharip Gazilerimize faizsiz konut kredisi verilmesi.
 
3: Muharip gazilerimize verilen şeref aylıkları arasındaki farkın kaldırılması diğer  gazi maaşları ile eşit olması.
 
4: Muharip gazilere şeref madalyası verilmesi.
Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan sehitgazihaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
email
EN ÇOK OKUNANLAR
yol durumu
Ücretsiz Seyahat Kartı Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Beğendim, çok güzel olmuş
Beğenmedim, beklentilerimden çok uzak bir tasarım