Bu haber 25 Mart 2015, Çarşamba 22:53 tarihinde eklendi. 2372 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İş Yeri Sorunu Yaşayan Gaziler...

İş Yeri Sorunu yaşayan Gazilerimiz aşağıdaki dilekçe örneğini doldurup çalıştıkları kuruma verebilirler
İş Yeri Sorunu Yaşayan Gaziler...

…………………….MÜDÜRLÜĞÜNE,

…../…../2….. tarihinde Malul Gazi olarak emekliye ayrıldım. Daha sonrada 3713 s.k. EK-1 maddesi kapsamında verilen iş hakkından yararlanmak sureti ile …/…./2…….. tarihinde Kurumumuzda işe başladım.

Devletimiz tarafından Gazilere verilmekte olan iş hakkında birinci derecede Gazilerin sosyal hayata adaptasyonu ve topluma kazandırılmaları hedeflenmiştir. Fiziksel kısıtlarımız dolayısı ile emsalimiz çalışanlarla aynı iş performansının bizden beklenmesi hem hakkaniyet açısından hem de 2005/12 sayılı Başbakanlık Genelgesine göre uygun değildir. Bunun yanında halihazırda tarafıma tevdi edilen görevlendirmeyi fiziksel kısıtlarım dolayısı ile yerine getirmekte oldukça zorluk çekmem nedeni ile psikolojik sorunlarla da boğuşma durumunda kalmaktayım.

2005/12 sayılı Başbakanlık Genelgesinde aşağıdaki hükümler bulunmaktadır;

“…Malûl gazi personelin çalıştıkları iş yerlerinde farklı uygulamalara maruz kaldıkları, zaman zaman gazilik onurunu zedeleyici söz, tutum ve davranışlarla karşılaştıkları, kendilerine görev verilirken, sağlık durumlarının ve fiziksel noksanlıklarının dikkate alınmadığı hususları sözlü ve yazılı müracaatlarla çok sık olarak dile getirilmektedir.

Yüce Türk Milletinin güven ve huzuru için hayatlarım tehlikeye atarak, büyük bir cesaret ve feragatle görevlerini ifa ederken yaralanarak malûl gazi olan bu vatan evlatlarına, gazilik onurunun her zaman ve her yerde hissettirilmesi, kendilerine her alanda yardımcı olunması ve bu hususun vicdani bir sorumluluk olarak benimsenmesi gerektiği değerlendirilmektedir.

Bu itibarla, söz konusu personelin çalıştıkları iş yerlerinde karşılaştıktan sorunlar çözüme kavuşturulacak, ayrıca; günlük yaşantılarında ilgi ve ihtimama ihtiyacı olan malûl gazilerin, gerek resmi ve özel işlerinin kamu kurum ve kuruluşlarında takibi ve yerine getirilmesi esnasında, gerekse halkla münasebetlerinde, kendilerine gerekli ilgi ve yardım özenle gösterilecektir…”

Bu kapsamda bir Malul Gazi olarak mevcut Başbakanlık Genelgesine istinaden, ileride geri dönüşü olmayan psikolojik sorunlara maruz kalmamam açısından, çalışma yerimin sağlık durumum ve fiziksel noksanım dikkate alınmak sureti ile Makamınızca gerekli değerlendirmenin yapılmak sureti ile yeniden belirlenmesini talep eder, neticesinden gerekçesi ile birlikte tarafıma bilgi verilmesini arz ederim. 25.03.2015

 

Adı Soyadı

Malul Gazi

İmza:

 

Adres                          :

İrtibat Numarası        :

Kurum Sicil Numarası:

 

Dilekçe'yi İndirmek İçin Tıklayın

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan sehitgazihaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
email
EN ÇOK OKUNANLAR
yol durumu
Ücretsiz Seyahat Kartı Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Beğendim, çok güzel olmuş
Beğenmedim, beklentilerimden çok uzak bir tasarım