Bu haber 25 Mart 2015, Çarşamba 09:19 tarihinde eklendi. 1290 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İstanbul Şubesi Faliyetleri

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği İstanbul Şubesi'nin Yapmış olduğu haftalık faliyetleri aşağıda sunulmuştur.
İstanbul Şubesi Faliyetleri

20 MART 2015 CUMA günü İstanbul Şube başkanı Gazi Önder ÇELİK ve Yardımcısı Malül Gazi Cevat Yılmaz ve Yönetim kurulu üyesi Şehit Babası Muzaffer Tunç Yönetim kurulu ve demeğimiz adına yapmış olduğumuz 18 Mart Şehitler haftası ziyaretinde bir tarihe şahit olduk.

1953 3 Nisan'ı 4 Nisan'a bağlayan gece, Çanakkale Boğazında Nara Burnu dönülürken,Türk denizaltıcılık tarihinin belki de en acı kazası yaşandı.
 
Dumlupınar, İsveç Bandıralı Nabolant Şilebi ile çarpıştı, Dumlupınarın parçalanan baş bodoslamasından hucum eden karanlık sular, Dumlupınar'ı yuturverdi. 4 Nasan 1953 tarihinde gece yansı saat 02.15te 81 Şehit Denizcimize çelik mezar oldu.
 
Burada Şahadet Şerbetini içen ve Şehit Düşen Nasır Yılmaz As Sb hayata tek başına tutunmaya çalışan 80'yaşın daki Eşi Ayşe Hikmet yılmaz annemizin ziyaretinde bulunmaktan ve o güzel dualannı almaktan İstanbul Şubesi adına büyük bir onur ve şeref duyduk. Çıkmış olduğumuz bu kutlu ve şerefli görevin ne kadar büyük olduğunun onurunu şerefini yaşadık.
 
24 Mart 2015 salı günü İstanbul Haydar Paşa Gata Hastanesi Endokrin bölümünde yatan Gazi Mutlu Karasu kardeşimize İstanbul Şube Başkanlığı olarak Allahtan acil şifalar dileriz.
 
24 Mart 2015 salı günü İstanbul Şubemizi, ziyarette bulunan ŞAD-DER İstanbul Şehit Aileleri Dayanışma ve Sosyal Yardımlaşma Derneği Genel başkanı Sn Şencan BAYRAMOGLU ve ekibine İstanbul Şube Başkanlığı adına teşekkür ederiz.
 
 
 
 
 
 
 
 
Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan sehitgazihaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
email
EN ÇOK OKUNANLAR
yol durumu
Ücretsiz Seyahat Kartı Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Beğendim, çok güzel olmuş
Beğenmedim, beklentilerimden çok uzak bir tasarım