Bu haber 23 Mart 2015, Pazartesi 18:29 tarihinde eklendi. 2268 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gaziler Şerefli Ve Şerefsiz Diye İkiye Ayrıldı

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Manisa Şube Başkanı Şener Tarım, gazilere verilen şeref aylığının ikiye bölündüğünü, böylece şerefli ve şerefsiz diye ikiye ayrıldıklarını söyledi. Bir gazinin 500, diğerinin 900 lira maaş aldığını kaydetti.
Gaziler Şerefli Ve Şerefsiz Diye İkiye Ayrıldı

Kore ve Kıbrıs gazisi ile gazi dul eşi olmak üzere 490 üyeleri olduğunu aktaran Şube Başkanı Tarım, “Gaziler, başta halk otobüsleri olmak üzere birçok konuda sorun yaşıyor. Gaziler olarak çok büyük sıkıntılarımız var.

 

Gazilere verilen şeref aylığı ikiye bölündü. Yani bu bölünmeyle birlikte gaziler, şerefli ve şerefsiz diye ikiye ayrıldı. Bir gazi 500 TL, diğeri ise 900 TL aylık alıyor. Bütün gazilere aynı miktarda aylık verilmesini isteyen Şener Tarım, "Bunlar ikisi de gazi değil mi? Neden farklı aylık veriyorsunuz ki.? Gazileri niye ikiye ayırıyorsunuz? Gazi olmayan herkese istihdam sağlandı, bizim gazi çocuklarımız ise istihdam edilmedi. Bu ayrımcılık neden yapılıyor, bunu anlamış değiliz.” diye konuştu. 

Hükümet temsilcilerinin kürsülere çıkıp, "Gazilere biz bu hakları verdik." diye nutuk attığını belirten Tarım, “Ondan sonra benim telefonlarımı susmuyor. 1500 sayılı kanuna tâbi olan bizlere, yani Kurtuluş Savaşı, Kore ve Kıbrıs gazilerine hiçbir şey verilmiyor. Biz dilenci değiliz. Biz hakkımız olanı istiyoruz.” dedi. Güney Kore’nin Türkiye’deki gazilere sahip çıktığını da aktaran Tarım, “15 Nisan’da Manisa’da, yedi Kore gazisinin torununa burs yardımında bulunacaklar. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, bize madalya dahi vermiyor.” dedi.

 

Kaynak: http://www.haberler.com/ayligi-ikiye-bolunen-gaziler-serefli-ve-serefsiz-7109588-haberi/

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan sehitgazihaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
email
EN ÇOK OKUNANLAR
yol durumu
Ücretsiz Seyahat Kartı Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Beğendim, çok güzel olmuş
Beğenmedim, beklentilerimden çok uzak bir tasarım