Bu haber 23 Mart 2015, Pazartesi 11:30 tarihinde eklendi. 2038 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

SGK'ya Atanan Arkadaşların Dikkatine

İş hakkı kapsamında SGK'ya atanan arkadaşlara ilişkin olarak Sosyal Güvenlik Kurumu resmi internet sitesinden duyuru yaptı. Açıklama aşağıda sunulmuş olup, istenilen belgelere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
SGK'ya Atanan Arkadaşların Dikkatine

SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI 3713 SAYILI TERÖRLE MÜCADELE KANUNU KAPSAMINDA KURUMUMUZ TEŞKİLATINA YERLEŞTİRİLEN ADAYLARDAN İSTENİLEN BELGELERE İLİŞKİN DUYURU 

 

A- GENEL VE ÖZEL ŞARTLAR 

3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunu kapsamında Kurumumuza yerleştirilen adaylardan atamalarına esas olmak üzere istenen belgeler; 

1- Atama Başvuru Formu (Ek-1) 

2- Mezuniyet belgesinin aslı veya noter tasdikli örneği. (Aslı gösterilmek kaydıyla Kurumca tasdik edilmiş sureti kabul edilir.) Yurtdışından mezun olanlar için Yüksek Öğretim Kurulundan alacağı Diploma Denklik Belgesi gereklidir. (Ortaokul ve/veya lisede hazırlık okunmuş ya da yüksek lisans/doktora yapılmış ise tasdikli belgesi) 

3- 2 adet vesikalık fotoğraf. (4,5 x 6 cm son altı ay içerisinde çekilmiş olacak.) 

4- Askerlik durumu gösterir belge (Terhis belgesi, tecilli veya muaf olduklarını gösterir belge.) Müracaat tarihi itibarıyla halen askerlik görevini yapanların asker dönüşü atamaları yapılacaktır. Ancak bu durumda olanların askerde olduklarını beyan etmeleri ve asker dönüşü terhis belgesi ile Kuruma başvurmaları gerekmektedir. 

5- Kamu Görevlileri Etik Sözleşmesi (Ek-2) 

6- Mal bildirim formu. (El yazısı ile eksiksiz olarak doldurulmuş, imzalı ve kapalı zarf içinde) (Ek-3) 

 

B- ATAMAYA ESAS BELGELERİN TESLİM YERİ 

Adayların atamaya esas belgeleri 31/03/2015 Salı Saat 17:00’a kadar Ziyabey Cad. No:6 06520 Balgat/ANKARA adresinde bulunan Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı 5. kat 522 ve 524 nolu odalara elden veya posta ile (postadaki gecikmeler kabul edilmeyecektir.) teslim etmeleri gerekmektedir. Bu müracaatlarla ilgili olarak tüm duyurular www.sgk.gov.tr internet adresinden yayımlanmak suretiyle ilan edilecek olup ilgililere tebliğ edilmiş sayılacaktır. 

 

C- YERLEŞTİRME İŞLEMLERİNİN DEĞERLENDİRİLMESİ 

Gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin yerleştirilmeleri geçersiz sayılarak atamaları yapılmaz, atamaları yapılmış olsa dahi iptal edilir. Bu kişiler hiçbir hak talep edemezler ve haklarında, Türk Ceza Kanununun ilgili hükümleri uygulanmak üzere, Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulur. İlanen duyurulur. 

 

İNSAN KAYNAKLARI DAİRE BAŞKANLIĞI

 

Belgeleri indirmek için tıklayınız>>>

Konuyu forumda tartışmak için tıklayınız>>>

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan sehitgazihaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
email
EN ÇOK OKUNANLAR
yol durumu
Ücretsiz Seyahat Kartı Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Beğendim, çok güzel olmuş
Beğenmedim, beklentilerimden çok uzak bir tasarım