Bu haber 23 Mart 2015, Pazartesi 08:38 tarihinde eklendi. 1358 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Devle'te Hakkımı Helal Etmiyorum

PKK saldırısında başından yaralanan Gazi Demir'in evi kaçak olduğu gerekçesiyle belediye tarafından yıkıldı. Devletin kendilerine sahip çıkmadığını söyleyen Demir, 'Hakkımı helal etmiyorum' diyor.
Devle'te Hakkımı Helal Etmiyorum

2011 yılında PKKnın Hakkari Çukurca'daki askerlerimize düzen¬lediği saldırıyı hiç kimse unutamaz. Tam 24 şehit verdiğimiz o saldırıdan yaralı kurtulan Kemal Demir şimdi 24 yaşında. Nöbetteyken atılan ro-ketten başına isabet eden şarapnel parçasıyla yaralanan Demirin, memleketine döndükten sonra yap¬tırdığı ev, İzmit Belediyesi tarafından 'kaçak' olduğu gerekçesiyle yıkıldı. İzmit Belediye Başkanı Nevzat Do-ğanın seçimden önce kendilerine ruhsat sözü verdiğini söyleyen Kemal Demir, "Devletin sahip çıkmadığı yetmedi, evimizi başımıza yıktılar. Hakkımı helal etmiyorum" diyor.

 

Gazi Demir yaşadıklarını Aydınlık'a anlattı...

 

'SÜREKLİ KABUS GÖRÜYORUM'

 

Sizin de gazi olmanıza neden olan saldırı nasıl gerçekleşti?

2011'de Hakkari Çukuıca'da 24 şehit verdik. Ben saldırıya uğrayan karakolda jandarma er olarak görevdeydim. Saldırı sırasında da nöbetteydim. PKK. gece 12.00 sıralarında saldırdı. Roketle, ilk beni hedef aldılar. Nizamiyeye 50 roket attılar. Mevziye roket atıldı, şarapnel parçası bana isabet etti. Sonra karakolun içine kadar girmişlerdi. Şehitlerimizi de zaten orada verdik. Ben karakolun üze¬rinde olduğumdan bana ulaşamadılar. Kafama aldığım darbeden dolayı sağ tarafım felç oldu, şu anda iyiyim. O saldırıdan sadece ben ve bir uzman çavuş kurtula- bildi.

 

Başınıza aldığınız şarapnel parçası nasıl bir etki yarattı?

Kafatasım parçalandı, onun yerine plastik bir parça takıldı. Orada şimdi kemik yok. plastik var. Önce fizik tedavi oldıım belirli bir zaman sonra da plastik parçayı taktılar. 

 
Psikolojik destek almadım. Plastik parça şimdi beynin hemen üzerinde. Kafama hiçbir şeyin değ- memesi gerekiyor. O yüzden geri duruyorum insanlardan. Gece sa¬baha kadar uyuyamıyorum. Vurulduğumdan beri uyku nedir bil¬iniyorum. Sürekli kabus görüyorum.
 
Peki memlekete döndükten sonra nasıl bir hayatınız oldu?
Geçen yıl evlendim. Şimdi abimin yanında kalıyorum. Evlendiğimiz için bir ev yapalım dedik o da başımızı yıkıldı. 48 bin lira kredi çekmiştik. Bir gazilik maaşım var, onu bağlamışlardı oradan kesili-yordu. Gazilikten iş hakkım var. Onun atamasını bekliyorum ama o da halen yapılmadı.
 
İzmit Belediyesinin evinizi yıktığı günü anlatır mısınız?
İzmit Belediyesi ekipleri geçtiğimiz ay sabaha karşı mahalleye gelerek evimizi yıktı. Mahalleli yıktırmamak için çok direndi ama polisle birlikte gelmişlerdi. Kimse engelleyemedi tabii. Kafamda keirlik olmadığı için kalabalığa gir¬memem gerekiyordu. Ama olay günü her şeyi bir yana bırakıp evi yıktırmamak için gelen kalabalığın arasına karışmıştım. Orada kafama darbe alsam ölebilirdim.
 
Aydınlıkgazetesi
Mustafa K. EROL
 
 

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan sehitgazihaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
email
EN ÇOK OKUNANLAR
yol durumu
Ücretsiz Seyahat Kartı Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Beğendim, çok güzel olmuş
Beğenmedim, beklentilerimden çok uzak bir tasarım