Bu haber 18 Mart 2015, Çarşamba 11:38 tarihinde eklendi. 782 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hüdaverdi Mercan'dan 18 Mart Mesajı

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Genelbaşkan Ada'yı Hüdaverdi Mercan 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 100. Yıl nedeniyle bir mesaj yayımladı.
Hüdaverdi Mercan'dan 18 Mart Mesajı

Mesajında şu Sözlerine yer verdi;

“Allah yolunda öldürülenleri ölüler sanma. Doğrusu onlar Rableri katında diridirler.  Cennet meyvelerinden rızıklanmaktadırlar” (Al-i İmran Suresi: 169 – 170) 18 Mart 1915 tarihinde bugün, boyunduruk altına alınmak istenen ve yok edilmek istenen bir ulus, yedi düvele karşı iman dolu göğüsleri ile çarpışarak, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün komutasında şahla­narak, dünya tarihine altın harflerle yazılan Çanakkale Deniz Zaferini kazanmıştır.

Çanakkale Deniz ve Kara Savaşları, Türk askerinin ve Türk Milletinin gerektiğinde yurdunun ve ulusunun özgürlüğü için seve seve ve hiçbir çıkar beklemeden, canını fedakârca verebileceğinin en bü­yük kanıtıdır. Bizler, o fedakâr neslin torunları olarak;  100 yılında bugün, bu müthiş zaferi kutlamanın ve 18 Mart Şehitler gününü idrak etmenin onurunu Gururunu yaşıyoruz.

100 yıl önce bugün, yani 18 Mart 1915 günü Çanakkale’de, her türlü imkânsızlık ve yokluklara rağmen, büyük bir destan yazan ve tüm dünyaya “Çanakkale geçilmez” dedirten, genç-yaşlı, çoluk-çocuk, erkek-kadın demeden ülkenin her köşesinden gelerek, milli ve manevi değerleri için hayatını ortaya koyan,

Başta ulu önder ebedi komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden kahraman gazilerimizi, şükran ve rahmetle anıyorum.

Hüdaverdi MERCAN
Genel Başkan Adayı

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan sehitgazihaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
email
EN ÇOK OKUNANLAR
yol durumu
Ücretsiz Seyahat Kartı Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Beğendim, çok güzel olmuş
Beğenmedim, beklentilerimden çok uzak bir tasarım