Bu haber 18 Mart 2015, Çarşamba 09:14 tarihinde eklendi. 1219 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bafra Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği'nde Şehitler Günü Mesajı

Bafra Şehit Aileleri ve Gaziler Dayanışma Derneği Başkanı Mümine Ersin 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 100. Yıl nedeniyle bir mesaj yayımladı.
Bafra Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği'nde Şehitler Günü Mesajı

Mümine Ersin Mesajında şu Sözlerine yer verdi;

 

Tarihi şan ve şerefle dolu büyük Türk Milleti’nin vatan sevgisinin, şehadetle imtihan olduğu Çanakkale Zaferi’nin 100. yıldönümünü kutlamanın gururunu yaşıyoruz.

 

Çanakkale savunması dünya bağımsızlık savaşlarında direncin neler yapabileceğini gösteren ilk kıvılcım olurken milletimizin de büyük fedakarlıklarına şahit olmuştur. Çanakkale Türk Milleti’nin varoluş simgesi olmuş şanlı Türk tarihinde kahramanlıklarla, fedakarlıklarla dolu bir destan olarak yerini almıştır.


Çanakkale zaferi milletimizin geleceğini belirlemiş Türk’ün bağımsızlık ruhuna karşı açılan zincir Çanakkale’de kırılmıştır. 

 

Çanakkale dirilişi, aynı zamanda Türklüğü küçümseyen, onuruna ve kutsallarına el ve dil uzatmaya yeltenen, Türk milletinin gücünü imtihan etmeye kalkışan bugünkü ihanet odaklarının kendilerini nasıl bir sonucun beklediğini anlamaları açısından, ders almaları gereken tarihi bir mesaj olmuştur. 

 

Türk milletini sindirme bölme ve parçalamaya yönelik planlar yapan hainler ve işbirlikçileri bilmelidirler ki, aziz milletimizin ihtiyacı olan kudret ve ilhamın kaynağı Çanakkale ruhunun muhteşem anlamında saklıdır. 

Bu duygu ve düşüncelerle; başta Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere, kutsal vatan topraklarını canları pahasına koruyan Türk Milleti’nin kahraman vatan evlatlarını Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü münasebetiyle rahmet minnet ve saygıyla anıyorum; ruhları şad olsun.

                                                                                        

Mümine Ersin

Yön. Kur. Baş.

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan sehitgazihaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
email
EN ÇOK OKUNANLAR
yol durumu
Ücretsiz Seyahat Kartı Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Beğendim, çok güzel olmuş
Beğenmedim, beklentilerimden çok uzak bir tasarım