Bu haber 16 Mart 2015, Pazartesi 09:37 tarihinde eklendi. 1294 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Şehitler İnternet Sitesi kapatıldı

İçişleri Bakanlığı resmi şehitler internet sitesini kapatmış İçişleri Bakanlığı İller idaresi genel Müdürlüğünü tarafından 2007’den açılan internet sitesi http://www.sehitlervegaziler.gov.tr/ 19 Şubat 2015’de kapatılmış olduğunu öğrendik.
Şehitler İnternet Sitesi kapatıldı
Sakaryasehitvegazileri.com sitesi sahibi Erdoğan Erdoğan'ın Konu ile ilgili yazılı olarak sitemize gönderdiği açıklaması şu şekilde;
 
İçişleri bakanlığı iller idaresi genel müdürlüğü tarafından 2007 yılında alınmış ve 2008 yılı sonlarında hizmete açtığı internet sitesinde Şehit ve Gazilerle ilgili haberler, kanunlar, yönetmelikler, genelgeler, Şehit, Gazi Vakıf ve Dernekler ve 81 ilden yaklaşık 1.500 Asker, Polis şehitlerimize ait kimlik bilgileriyle birlikte, fotoğraf ve özgeçmişleri yer almaktaydı, ancak gecen hafta Ankara’dan bir öğretmen bizi 18 Mart Çanakkale şehitler haftası programında kullanmak için şehitler sunusu hazırlamak istediğini ve 81 ilden bir şehidin bilgi ve resimine ihtiyacı olduğunu söyledi bende resmi olması acısından bakanlığı Şehitler internet sitesine yönlendirmek istedim ancak site kapanmış
 
  Öğretmenimizi Türkiye genelinde 3600 (asker,polis,korucu,öğretmen sivil)   şehit bilgi ve resimlerinin olduğu bizim diğer  www.terorsehitleri.comsitemize yönlerdim ve öğretmenimiz bilgileri oradan aldı,daha sonra yaptığımız araştırmaya göre üzülerek öğrendik ki 19 Şubat 2015 tarihinde bakanlık resmi internet sitesini kapatmış.  Bu sitenin yayın aşamasından sonra iller idaresinde bu konuyla ilgili sorumu personel Ahmet beyle çok bilgi alış verişinde bulunmuştuk, yayınlanan şehit bilgilerindeki hataları düzelttirmiştik, bu internet sitesinde şehitlerimizin için bizimde emeğimiz vardı.
Bununla İlgili ne yapabiliriz düşüncesiyle alakalı Anayasa’dan kaynaklanan dilekçe hakkımı BİMER’e başvurarak bu sitenin neden kapatıldığını sordum. Neden kapatıldığını bilmiyoruz ancak şehitlerimizin ve Gazilerimizin Milli yatının ve maneviyatlarının yaşatılması için bu sitelerin yayında kalmaları gerekiyordu, genç kardeşlerimiz ve bizler bu vatanın bölünmez bütünlüğü ve varlığı için korkusuzca mücadele ederek şehit olan,gazi olan vatan evlatlarımızı bilmelerinin ön önemli yollarından biri olan  sosyal medya yolu ile tanıtmaktı.
 
Bununla beraber Milli savunma bakanlığının İnternet sitesindekihttp://www.msb.gov.tr/arsiv/phpscr/Sehitler.php sayfasında 1980 öncesi savaşlarımızda yaklaşık 114.082 şehidimizin ayrıntılı bilgileri vardır.bu konuda Milli savunma bakanlığımıza teşekkür ediyoruz ve Bir an önce bu kapanan internet sitenin tekrar yayına verilmesini istiyoruz, bizler şehitlerle, gazilerle ve şanlı bayrağımızla alakalı mücadelemize hukukun içinde sonuna kadar devam edeceğim.
 
BİMER BAŞVURU METNİM 
 
 257224 Nolu  12.03.2015 tarihli başvurum
 
Aşağıdaki Sorularımın İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından E-Posta yolu ile cevaplanmasını arz ederim.
 
Cevaplanmasını istediğim Sorularım
1. Bu internet sitesi ne zaman kapatılmıştır.
2.İnternet sitesinin kapatılmasıyla alakalı herhangi bir yazılı karar varmıdır var ise bunun örneğinin tarafıma gönderilmesi
3. Bu internet sitesinin yerine başka bir internet sitesinin açılması planlanıyor mu?
4. Bu vatanın bölünmez Bütünlüğü ve varlığı için mücadele ederek şehit olan Kahramanlarımızın Milli ve Manevi değerleri yaşatılması gerekirken neden böyle bir uygulamaya gidildi.
5. Ben bir Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olarak siz devlet büyüklerimizin  ve karar alıcılar bu vatan için şehit ve gazi olan kahraman vatan evlatlarımızın gündeme gelmesinden milli yatların, maneviyatlarının ve hatıratlarının yaşatılmasından çekiniyor musunuz,  bu konuda gereğini bilgilerinize arz ederim.  
 
Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan sehitgazihaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
email
EN ÇOK OKUNANLAR
yol durumu
Ücretsiz Seyahat Kartı Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Beğendim, çok güzel olmuş
Beğenmedim, beklentilerimden çok uzak bir tasarım