Bu haber 16 Mart 2015, Pazartesi 07:45 tarihinde eklendi. 1125 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İyi Bir Psikolojik Operasyonu Muhatabın Algılaması Çok Zordur

Gazi Koray Gürbüz'ün İyi Bir Psikolojik Operasyonu Muhatabın Algılaması Çok Zordur Başlıklı Yazısı.
İyi Bir Psikolojik Operasyonu Muhatabın Algılaması Çok Zordur

Bu gerçeğin en büyük ve çarpıcı örneğigünümüzde ülkemizde yaşanmaktadır. Ciddi ve dikkatli bir analiz yaparsak şu gerçeği görürüz. Türkiye’de oynanan algı operasyonu, birilerine verilen örtü isimlerle ülkenin birer iç sorunu gibi gösterilmekte olup gerçek hedef ve olay gözlerden saklanmaktadır. Türk halkı, iç sorun sanısıyla birbirleri ile uğraşır kavga ederken, bilinçsiz bir şekilde düşman kaynaklara hizmet etmekte ve milli birlik şuurunu giderek kaybetmektedir.

Söz konusu sorunlar ülkemizin iç dinamiklerinden, ekonomik kaynaklardan, sosyo kültürel yapıdan etkilenmekte ve Emperyalizmin yönlendirilmeleriyle, bizim için tehdit olacak unsurlar belirlenerek,  tartışılma ortamı yaratılmaktadırlar. Ancak hepsinin ortak noktası BÖLÜCÜ olmasıdır. Örneğin;

 

Kürt HareketiBÖLÜCÜ Hareket

Mezhep Hareketleri-BÖLÜCÜ Hareket

Demokratikleşme-BÖLÜCÜ Hareket

 

Gerçekte Kürt Hareketi dedikleri olaylar, bir Kürt Hareletimidir? Hedefi bölgeye Huzur, Güven, Eğitim ve  Sosyo Kültürel Yapının gelişimini artıracak bir Hareketmidir? Yada Barzaninin dediği gibi BAĞIMSIZ bir Kürt Devleti hayalimidir?

Bugün artık Ortadoğuda herkesin kabul ettiği şey; BAĞIMSIZ Kürt Devletinin kurulmasının mümkünatı yoktur. Çünkü hiç bir şekilde Denize kıyısı olmayan Kara ülkelerinin varlığını sürdürmesi imkansızdır. Bu yüzdendirki Suriye Savaş sürmekte, bü yüzden Barzani yayınladığı sözde haritalarda Denize Sınırı olan Hatay Kürdistan toprağı olarak göstermekte.

 

Ama gerçekte BAĞIMSIZ Kürt Devletinin kurulmasının isteyip, Ortadoğuda Kürt kimliği ile savaşanların amacı; Kendi varlık sebebi olan Emperyalist ülkelerin çıkarlarını korumak ve kollamak olduğunu değiştiremez herhalde. 

Peki o halde PKK hareketi nedir? 30 yıldır süren mücadelenin başarısızlığına rağmen neden birileri ısrarla sürdürmek istemektedir? Verilen uğraş temelde bir Kürt hareketi değildirde ondan. Bir Kürt Hareketi gibi gösterilmeye çalışılan PKK hareketi, aslında; Türkiye’nin büyük bir güç olmasını önlemeye yönelik bir harekettir. Dış Kaynaklı olan bu eylemin amacı BÖLÜP PARÇALAMAKTIR. Ayrıca Emperyalist ülkelerin hedefledikleri BAĞIMSIZ Kürt Devletinin AKDENİZ’e yani Sıcak Denizlere ulaşma ihtimalinin güçlüğünden dolayı Türkiye üzerinden bu hedefine ulaşlmak için Türkiye’yi Parçalamak istemektedirler.

 

Ayrıca Emperyalist ülkelerin Suriyede başarısızlığa uğraması ve olayları kontrol edememesinden dolayı Türkiye Tali bir Hedet ve yeni alternatif bir Hareket olmuştur. 

Görülüyorki bu konuda Emperyalist ülkeler başarılı olmuştur. Başarının en büyük kanıtı ise; Cezaevindemi yoksa bir köşktemi olduğu belli olmayan APO’nun Barış elçisi olarak görülmesidir, Kanıt; Doğu ve Güneydoğuda kontrolün PKK’ya bırakılmasıdır, Kanıt; PKK bölgede yaptığı eylemler karşısında TSK’nin elinin kolunun bağlanarak Kışlalara hapsedilmesidir, Kanıt; Terörle mücadelede başarı gösteren Komutanların terörist gibi tutuklanmasıdır, Kanıt; PKK rahatsız oluyor diye tabelalarda T.C. silinmesidir Kanıt; Bölünmenin en büyük adımlarından olan yerleşim yerlerinin adları değiştirilmasidir. Kanıt; Askerimizin elleri kolları bağlanarak başına ÇUVAL geçirilmesidir, Kanıt; Türk Bayrağının Bayrak direğinden indirlmesidir, Kanıt; Kanla kazanılmış Vatan topraklarından terk edilmesidir.

Maalesef bütün bunları bize yapaalar Irak’ta-Libya’da-Suriye’de olduğu gibi bize de Demokrasi getirmek istemektedirler. Emperyalizmin Türkiye’deki paralı taşeronlerıda, Demokrasikelimesini sık kullanmaktadırlar.

Demokratikleşmenin ölçüsünü koyamayan ülkeler; bir yandan demokrasiyi en ileri, aşırı uçta yaşarken, öte yanda; en basit haklar konusunda şiddetle eleştirilir ve baskı altına alınırlar. Demokrasi gerçeğini bir ölçüsüzlük, sınırsızlık, denetimsizlik ve sorumsuzluk olarak algılayanlar her zaman dış güçlerin denetimi ve kontrolüne girmiş olurlar.

 

Gazi Koray Gürbüz

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan sehitgazihaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
email
EN ÇOK OKUNANLAR
yol durumu
Ücretsiz Seyahat Kartı Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Beğendim, çok güzel olmuş
Beğenmedim, beklentilerimden çok uzak bir tasarım