Bu haber 15 Mart 2015, Pazar 20:57 tarihinde eklendi. 1549 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gazilik Onurumuzu İstiyoruz

Terörle mücadele sırasında yaralanıp gazi sayılmayanlar bu gün Galatasaray Meydanında eylem yaptı.
Gazilik Onurumuzu İstiyoruz
Terörle Mücadele Sırasında Yaralanıp Gazi Sayılmayanlar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği üyeleri Gazilik onurumuzu istiyoruz, Başbakan ve Cumhurbaşkanından randevu istiyoruz, Maaş devletin madalya bizim olsun, Param olsaydı kurşun yemezdim Yüreklerde gazi resmiyette değiliz yazılı pankartlarla Galatasaray Meydanında gazilik unvanı ve madalyası verilmesi için eylem yaptı.
 
Terörle Mücadele Sırasında Yaralanıp Gazi Sayılmayanlar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği üyeleri adına basın açıklamasını yapan Kadir Erhan Tuna şu sözlerine yer verdi.
 
Bizler, terörle mücadele sırasında yaralanan fakat gazi sayılmayan kimseleriz. Bugün burada bulunmamızın sebebi, terörle mücadele sırasında yaralanıp da gazi sayılmayan bizlere hakettiğimiz gazilik ünvanının verilmesi isteğimizi, devlet yetkilileri ile kamuoyuna duyurmaktır.
 
Bu vesileyle aramızdan ayrılmış şehitlerimizi rahmetle anıyor, tüm gazilerimizi saygıyla selamlıyoruz.
 
Vatan müdafasında yaralanan kimselerden sakatlığı rapor ile kesinleşenler “malül gazi “sayılmakta, geri kalanlar sayılmamaktadır. Yani, gazi sayılmak için yaralanmak yeterli görülmemekte, mutlaka sakatlık şartı aranmaktadır. Bu nasıl bir mantıktır? Bunun sonucunda, terörist kurşunuyla yaralanıp, ameliyatları riskli olduğu için,kurşunu hala göğsünde,kolunda,bacağında, taşıyan bizler gazi sayılmamaktayız.
 
Kanun, tüzük, yönetmelik gibi hükümlerin amacına aykırı yorumlanması ve uygulanması; gereken mevzuat değişiklik ve düzenlemelerinden çeşitli bahanelerle kaçınılmasi bizleri derinden üzmektedir.
 
Gazilik; vatan görevini her şeylerinden vazgeçmek suretiyle yerine getirmeye çalışan insanların elde edebilecekleri en kıymetli manevi makamlardan biridir.
 
Vatan ve millet yolunda şahadet şerbetini içemeyip, yaşama tutunmaya çalışan bizler, devletin gözünde gazi olabilimek için başka nelerimizi kaybetmeliyiz?
 
İnsanı hayata bağlayan ve hayatı anlamlı kılan en önemli unsurlar, umut ve inançtır.
 
Bizler ülkemiz için belki elimizi, ayağımızı, hayatımızı kaybetmedik. Ama kamu yönetimine, idareye duyduğumuz güven ve inançlarımızı kaybetmek üzereyiz.
 
Devletimiz bizi gazi görebilmek için bizden bacak, kafa, göz gibi bir kayıp arıyorsa, bilinmelidir ki; umut ve inanç kaybı bunlardan daha büyük bir kayıptır.
 
Devletimiz; bizi yatağa mahkum olduktan veya bir köşede sessizce öldükten sonra mı gazi kabul edecek? Girdiğimiz vatan mücadelesinde şahadet şerbetini içemeyerek değişik acı ve sıkıntılarla yaşantısını devam ettirmeye çalışan biz gaziler, devletimizin de bizleri gazi olarak kabul etmesini istiyoruz.
 
Özellikle haksızlıkların bitmez tükenmez örneğini sergileyen ilgili kanunların ve uygulamaların arkasına sığınarak, biz gazilerin görmezden gelinmesi, yerine getirmiş olduğumuz kıymetli görevler karşısında bizi derinden yaralamaktadır.
 
Devlet bizleri bu kıymetli göreve çağırmadan önce bir gözümüz kör bir bacağımız kısa,bedenlerimizde kurşunla yaşıyor olsaydık bizleri askere alır mıydı?
 
Bizler, devletimizin sınırlarını korumak, güvenliğini sağlamak, devletin bekasını hedef alan terör örgütlerine karşı mücadelede terörist silahlarının tesiriyle, çeşitli operasyon ve hizmetlerde yaralanmış kimselere gazilik ünvanı ve madalyasının verilmesini talep etmekteyiz.
 
 
 
 
 
 
 
 
Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan sehitgazihaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
email
EN ÇOK OKUNANLAR
yol durumu
Ücretsiz Seyahat Kartı Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Beğendim, çok güzel olmuş
Beğenmedim, beklentilerimden çok uzak bir tasarım