Bu haber 14 Mart 2015, Cumartesi 18:09 tarihinde eklendi. 2094 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Şehit Yakınları ve Gaziler Daire Başkanlığı Tanıtım Videosu

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Şehit Yakınları ve Gaziler Daire Başkanlığının tanıtım videosu aşağıda sunulmuştur.
Şehit Yakınları ve Gaziler Daire Başkanlığı Tanıtım Videosu

 

"BİZLER BU EMANETİN BİLİNCİNDEYİZ" DİYE BİTEN VİDEO'DAN SONRA ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLER DAİRE BAŞKANLIĞINA SORMAK İSTİYORUZ;

 

İş hakkı kapsamında yapılan başvuruların takip edilebileceği online bir iş başvuru takip sistemi bile kuramadan nasıl emanete sahip olacaksınız doğrusu merak ediyoruz. İş başvurusu yapan yüzlerce şehit yetimi nereden bilgi alabilirim, başvurumun akıbeti ne oldu diye çırpınıp dururken halen bu soruna kayıtsız kalınarak mı sahip çıkılıyor?

 

Binlerce Şehit ailesi ve Gazinin ücretsiz seyahat kartlarından ayrı bir tanıtım kartı dizayn edilmesi talebine dahi kayıtsız kalınarak mı sahip çıkılıyor?

 

Diğer sorunlara değinmiyoruz bile... 

 

Oysa ki, bütün mevcut sorunlar kararlı ve sorun çözümlemeye odaklanmış bir Şehit Yakınları ve Daire Başkanlığı tarafından çok kısa sürede çözümlenebilir. Bunu sağlayabilecek her türlü imkan da kendilerinde mevcut olmasına rağmen sorun çözme odaklı ve empatik yönetim anlayışına geçilmediği sürece, Şehit Yakınları ve Gaziler Genel Müdürlüğü ya da Bakanlığı dahi kurulsa yerimizde saymaya devam ederiz.

 

Mevcut iktidara Şehit aileleri ve Gaziler ile ilgili hangi teklif ya da yasal düzenleme önerisi götürülürse götürülsün, kabul edileceğine ve ellerinden geleni yapacaklarına adım gibi eminim. Daha önceden eski Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sn. Fatma ŞAHİN döneminde yapılan devrim niteliğinde düzenlemeler de bunun en büyük ispatıdır.

 

Sorun çözümlemek çok kolay... Yeter ki, bizlerden sorumlu Bakanlık ve Daire Başkanlığı sorunları ciddiyetle ele alarak çözmek için gayret sarf etsin. Ben yaptım oldu ya da aman sendeci bir anlayışla bir yere varamayız... Saygılarımla.

 

 

                                                                           Hamit YILDIZ

                                                                           Gazi J. Yzb.

                                                                           Gazihaber.com

 

Kaynak: http://www.gazihaber.com/haber/5917/sehit-yakinlari-ve-gaziler-daire-baskanligi-tanitim-videosu.html

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan sehitgazihaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
email
EN ÇOK OKUNANLAR
yol durumu
Ücretsiz Seyahat Kartı Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Beğendim, çok güzel olmuş
Beğenmedim, beklentilerimden çok uzak bir tasarım