Bu haber 12 Mart 2015, Perşembe 21:13 tarihinde eklendi. 1142 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hile o işi iyi bilenler tarafından yapılır

...Bizim için Diyarbakır Şubesi ne ise İzmir Şubesi de odur. Ankara Şubesi ne kadar değerli ise Bafra Şubesi de aynı değerde bizim için o derece kıymetlidir. Allahın izni ile göreve geldiğimizde bunu herkes görecek ve bu günkü önyargıları nedeniyle utanacaktır...
Hile o işi iyi bilenler tarafından yapılır
Sayın Başkanım Ayten SARICA, 
 
İzmir seyahatimin başladığı günden itibaren direk şahsımı hedef alan basın açıklamalarınızı okuduğumda hayretler içerisinde kaldım. Değerli büyüğüm yazınızda bahsi geçen cümlelerinizi düşündükçe bir tuhaflığın olduğu hissine kapılmamak elde değil.
 
 
 
Yazınızda şahsımın İzmir’e tarafınızdan davet edilmediğimi söylemişsiniz. Ben aklı başında yaşadıklarımı ve yaptıklarımı öncelikle toplum değerlerini düşünerek yapan tabiri caizse kocaman bir adamım.
 
 
 
Beni şahsen tanıyanlar da nasıl karakterde biri olduğumu bilirler. İzmir’e gelmem için sizin davetinize gerek olduğunu inanın bilmiyordum. Yıllardır İzmir’e gelen biri olarak belki 100 defa izniniz olmadan İzmir’e geldiğim için özür dilerim.
 
 
 
Şahsınızla sadece bir kez yan yana geldim ve siz de kabul edersiniz ki terbiyemiz adabımız tarafınızca da takdir edilmiştir. Olağanüstü genel Kurul dilekçeleri için İzmir Şubeye geldiğimizde sadece hedeflerimizi ve amacımızı size ve yönetiminize nezaket kuralları içinde anlatmış herhangi bir saygısızlığımız ya da baskımız olmamıştır. 
 
 
 
Siz şahsi olarak imza vermeyeceğinizi beyan ettiğinizde saygımızla size veda ederek yanınızdan ayrılmıştık. 
 
 
 
Yaklaşan İzmir Şube seçimleri nedeniyle hizmet aşkıyla camiaya hizmet etmek için ben de varım diyerek bir Gazi kardeşimiz aday olmuştur. 
 
 
 
Sizin tavrınız ve görüşlerinizi bilmemiz nedeniyle yaptığımız inceleme ve istişareler sonucunda aday kardeşimize destek olmak ve elimizden gelen her şeyi yapmak için İzmir’e gelmeye ve çalışmalara destek olmaya karar vermemiz sizi neden bu kadar sinirlendirdi anlamış değilim. 
 
 
 
Sayın hanımefendi, eğer bir şubede her şey problemsiz yürüyor ve üyelere eşit davranılıyorsa ayrım ve ötekileştirme yok ise bu hizmet yarışında amacına ulaşılmış demektir.  Çalışan başarılı ayrım yapmayan bir şube yönetiminin karşısına hiç kimse aday olarak çıkmaz. Çünkü Şehit Yetiminin vebalinin kimse altında kalmak istemez. 
 
 
 
Namuslu ve şerefli hiç kimse can ve kan veren insanları temsil ederken onları bir basamak olarak kullanmaz ya da bundan siyasi ya da şahsi çıkar peşinde koşmaz koşmamalıdır. 
 
 
 
Aday Arkadaşımızın yazısında kimsenin adamı olmadığını söylemesi o kadar onur verici bir cümledir ki o kahraman kardeşimizi bu cümlesi nedeniyle alnından öptüm. 
 
 
 
Neden mi? 
 
 
 
Çünkü biz bu yola çıkarken yalaka yardakçı şakşakçı ve menfaatlerinin peşinde koşan kişiliksiz şuursuz hiç kimseyi yanımızda asla istemedik. Tabi ki Şube Başkanı kimsenin adamı olmamalı camiasına üyelerine davasına sahip çıkan yeri geldiğinde herkesin yakasından tutabilecek cesarette olup Şehit Yetiminin hesabını sorabilecek yürek ve cesarette DAVASININ ADAMI olmalıdır.
 
 
 
Değerli Hanımefendi, öncelikle bir Şube Başkanı sonra bir Şehit Eşi ve Cumhuriyet kadını bir Anneye üslubunuzu ve ithamlarınızı yakıştıramadım. Şahsınızı tanımadığım halde kişiliğiniz hakkında konuştuğumu ya da eleştirdiğimi ispat ederseniz ben de onurluca gereğini yaparım. Ben günlerdir İzmir’de dernek faaliyetleriniz ile ilgili yüzlerce eleştiriyi sadece dinleyen biriyim. 
 
 
 
Genel Başkanlık seçimlerinde 13 Delegesi olan İzmir Şubenin nasıl basamak olarak kullanılacağını hala anlamış değilim. Bizim için Diyarbakır Şubesi ne ise İzmir Şubesi de odur. Ankara Şubesi ne kadar değerli ise Bafra Şubesi de aynı değerde bizim için o derece kıymetlidir. Allahın izni ile göreve geldiğimizde bunu herkes görecek ve bu günkü önyargıları nedeniyle utanacaktır. 
 
 
 
Yazınızda bahsettiğiniz “İstanbul şubesi seçimlerindeki gibi şaibeye” cümleniz sizin gibi bir hanımefendiye yakışmıyor. Yüzlerce üyenin iradesiyle seçilmiş şahsen tanıdığım onurlu ve ahlaklı bir şube başkanını sizin mesnetsizce zan altında bırakmanız hiç hoş değil. 
 
 
 
Hayatlarında ilk kez hazirun cetveli gören ilk kez divana seçilen insanlar nasıl şaibe yapmış olabilirler.
 
 
 
Hile sözlük anlamında çıkar sağlamak ya da kaybetmemek için birini aldatmak, yanıltmak için yapılan düzen, dolap, oyun, desise, entrika ya denir. Asla unutulmamalıdır ki hile yalnızca O İŞİ İYİ BİLENLER YA DA O İŞTE PROFESYONEL OLANLAR tarafından yapılır. 
 
 
 
İstanbul Şube seçimlerini kazanan arkadaşlarımız Dernekçilik konusunda emin olun çok acemidirler. Seçime şaibe karıştıranlar kaybetmeyi hazmedemeyenler olmasın sakın.
 
 
 
Saygı ve sevgilerimle.
 
 
 
 
 
Hüdaverdi MERCAN
 
Malül Gazi
 
Genel Başkan Adayı
 
Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan sehitgazihaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
email
EN ÇOK OKUNANLAR
yol durumu
Ücretsiz Seyahat Kartı Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Beğendim, çok güzel olmuş
Beğenmedim, beklentilerimden çok uzak bir tasarım