Bu haber 07 Mart 2015, Cumartesi 14:28 tarihinde eklendi. 1358 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Konya Şube Başkanı Güven Tazeledi

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Konya Mevlana Şubesi 3. Olağan Genel Kurulu bugün Mevlana Kültür Merkezi Sultan Velet Toplantı Salonunda Yapıldı.
Konya Şube Başkanı Güven Tazeledi

Mevcut Başkan Gazi Mustafa Işık ve Gazi Osman Olgun Çelik aday oldu. Osman olgun Çelik Yönetim kurulu listesini oluşturmadığı için seçim tek aday üzerinden devam etti ve Başkan Mustafa Işık Seçildi.

 

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Konya Mevlana Şubesi Yaptığı Yazılı Açıklamada Şu Sözlerine Yer Verdi;

 

3. OLAĞAN GENEL KURULUMUZ YAPILDI

                Mevlana Kültür Merkezi Sultan Velet Toplantı salonunda 07 Mart 2015 saat 12.00 de gerçekleşene genel kurulda Mevcut Başkan Mustafa IŞIK’ın listesi güven tazeledi.

Genel Kurulda yeterli çoğunluğun sağlanmasının ardından gündemin maddelerine geçildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasından sonra Divan seçimine geçildi. Divan Başkanlığına genel merkez Halkla İlşkiler sorumlusu Gazi Hakkı YILDIRIM divan üyeliklerine, şehit babası Musa ÇAKMAK,  Gazi Seyit Ali KAPLAN ve Yakup SÖĞÜT seçildi.

                Divan heyetinin teşkilinden sonra Yönetim Kurulu faaliyet raporu dernek başkanı Mustafa IŞIK tarafından okundu, faaliyet raporu genel kurul tarafından ibra edildi. Dernek denetleme kurulu raporu ve tahmini bütçe okundu ve genel kurul tarafından ibra edildi. 

                Derneğin yeni yönetim, denetim ve disiplin kurulu ile üst kurul delegelerinin seçimine geçildi.  Divan başkanlığına 2 aday listesini verdi. Mevcut başkan Mustafa IŞIK ve Osman OLGUNÇELİK’in divana sunduğu listeler divan tarafından okundu. Divan tarafından okunan listeler  üzerine Osman OLGUNÇELİK’in listesinde yer alan bazı genel kurul üyeleri “kendilerinin haberinin olmadan listeye eklendiklerini” beyan ederek isimlerinin listeden çıkarılması istendi. Bu  itiraz üzerine divan heyeti Osman OLGUNÇELİK’e yeniden liste hazırlaması için süre verdi. Verilen sürede liste hazırlanamaması üzerine, Osman OLGUNÇELİK kongrenin ertelenmesini talep ett. Divan heyeti de  divana sunulan belgelere göre Kongrenin Yasa ve Yönetmeliğe uygun yapıldığını, çağrı ve duyurunun zamanında yapıldığını, yeterli çoğunluğun sağlandığını bu nedenle ertelenemeyeceğini, mevcut tek listeyle seçime geçileceğini söyledi. Bunun üzerine Osman OLGUNÇELİK adaylıktan çekildiğini açıkladı.   

Tek listeyle seçime geçildi. Seçimi oy çokluğuyla mevcut başkan Mustafa IŞIK kazandı. Yeni yönetim. Başkan Mustafa IŞIK, Mehmet YIDIRIM, Süleyman EGE, Özdin KOÇAK ve Şevket BÜTÜN yönetim kuruluna, Turan TUNA, Hasan Hüseyin EROL ve Ali AKSOY Denetleme Kuruluna, İsmail ŞENER, Ramazan ÇAKMAKCI ve Hasan ATA Disiplin Kuruluna, Mehmet AKÇAY ve Tahsin ULU Üst Kurul Delegesi Asil olarak seçilmiştir.

                Seçimden sonra her iki aday da birbirini tebrik ederek başarılar diledi. Osman OLGUNÇELİK yeni yönetime başarılar dileyerek her zaman derneğe yardımcı olacağını ifade etti.

                Derneğe fahri olarak yardımcı olan Konya Büyükşehir Belediye personeli Ziya AK katkılarından dolayı dernek başkanı Mustafa IŞIK tarafından plaket takdim edildi. Genel Kurul olaysız sona erdi.

 

 

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan sehitgazihaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
email
EN ÇOK OKUNANLAR
yol durumu
Ücretsiz Seyahat Kartı Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Beğendim, çok güzel olmuş
Beğenmedim, beklentilerimden çok uzak bir tasarım