Bu haber 07 Mart 2015, Cumartesi 09:05 tarihinde eklendi. 1657 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Tusgap Dolmuşunun Mağduruyum...

Daha önce Salih Altıntop kardeşimin de yazdığı gibi, hayatımızdan bir tusgap geldi geçti ve tusgap dolmuşunun onurlu mağdurları olarak damga yedik.
Tusgap Dolmuşunun Mağduruyum...

Başlangıçta iyi niyetle başlayan, “Savaş Ağabey aramızda olmanız bize güç katar ve onur duyarız, birlikten güç doğar, ortak kararlarla beraber hareket edelim “ diye, Bilkent gazi uyum evine davetle yola çıkılan; daha sonra egoların yükselmesi, biz yerine hep BENsözleriyle devam eden, narsizm, egoizm ve tek adamlıkla son bulan bir hikâye bu. 

Hikâyenin adı da, içeriği de; “TUSGAP DOLMUŞUNUN MAĞDURLARI” olan, kısa süreli bir kâbus bu.

Tusgaptan ayrılırken de internette şunu paylaşmıştımAyrılma sebeplerim ve cevap hakkım daha sonraya saklı kalmak üzere tusgaptan ayrılıyorum” diye. 

Ankara seçimleri süresince, benim yüzümden yanlış algılanmasınlar, oyları bölünmesin diye tusgap ve yöneticileri hakkında konuşmayıp sustum, kol kırılır yen içinde kalır dedim.

Fakat geldiğimiz nokta ve bazı insanlarda ki, kaybedilen Ankara seçiminin hazımsızlığı ve tarafımıza yapılan saygı sınırlarını aşan yorum ve saldırılar neticesinde baktım ki; beslediğimiz karga gözümüzü oymak peşinde bu yüzden, okuduğunuz bu yazıyı kaleme alma gereği duydum.

Peki, bu oluşuma neden katıldık ve neden ayrıldık, onu da belirtmekte fayda var, yoksa yanlış kişiler yanlış yazı ve yorumlara imkân veriyor. 

Bu oluşuma masumane bir şekilde özel olarak davet edildim. Çocuklarıma, aileme ve şahsi kariyerime zaman ayıramayacağım endişesiyle en baştan beri yönetiminde olmamakta ısrar ettim.

En son “Ağabey bari kâğıt üzerinde ve sosyal medya üzerinde danışmanımız gözük” dendiği için bazı kardeşlerimi kıramadığımdan, yönetim dışında kalmak ve aşağıda yazdığım bazı şartların kabul edilmesi koşuluyla sözde danışman olarak katıldım. 

Ve olmazsa olmaz olan bazı şartlarım ve sınır çizgilerim aşılırsa ayrılacağımı beyan ettim.Oluşumun en başında uyardığım konular, tek tekyaşandı ve öngörülerim doru çıktı ve o anda ayrılma noktasına gelindi, bu durumun bazı sebepleri aşağıda yazılıdır…

 

TUSGAPTAN NEDEN AYRILDIM?

• Tusgapın kuruluşunda hedeflenen saf ve masum camia yararına olan çizgisini kaybederek, misyon – vizyon ve amaçlarını yitirdiğini gördüğüm için ayrıldım.
• Ortak akıl, idealizm ve ortak hareket mantığı bittiği için ayrıldım.
• Adı danışman olan fakat hiçbir uyarı ve sözü dikkate alınmayan, sadece çevresi ve etiketi kullanılan bir ağabey olduğum için ayrıldım.
• Tusgap yönetimin hata ve yanlışlarından dolayı, dostlarımla aram açılmaya başladığı ve tusgap yöneticilerince yapılan bazı hatalar dolayısıyla dostlarıma cevap veremez olduğum için ayrıldım.
• Yöneticilerinin şahsi koltuk sevdaları ve şahsi egoları peşinde koşmaya başladığını gördüğüm için ayrıldım.
• Yöneticilerinin yanımdayken başka, karşı grupların yanında arkamdan başka konuştuğu, tutarsız ve farklı davranışlar içinde olduğunu gördüğüm ayrıca bilgim ve onayım dışında hareketlerde bulundukları için ayrıldım.
• Tusgapın başka derneklerin arka bahçesi olma yolunda hızla ilerlemekte olduğunu gördüğüm için ayrıldım.
• Farklı arkadaşlarımızca birçok kez uyarmamıza rağmen, tusgap başkanının ortak aklın sesi değil dehep BEN - BENdediği ve asla BİZ kelimesinikullanmadığını, defalarca gördüğüm için ayrıldım.
• İçimizden bazı arkadaşlarımızın ölüm tehtidi ve ana avrat sinkaflı küfürler görmesine rağmen yöneticilerin,arkadaşımızın değil de, hasımlarının ve kumpas kuranlarının yanında oldukları için ayrıldım.
• Büyükleri olarak, defalarca bazı yazıları kaldırın camia çok tepkili uyarılarımıza rağmen, (Hamit Dölek, Güven Şimşek ve benim) yazıları inatla yayınlayıp oluşum arkadaşlarına değil de, onların karşısında olan insanlara destek sundukları için ayrıldım.
• Rütbeli rütbesiz herkes dostumuz arkadaşımız iken, ayrımcılık yapılıp Mehmetçik vakfı maaşı isteme derdine düştükleri için ayrıldım.
• Yanlarında gibi gözüküp, Ordu Vazife Malulü arkadaşlarımıza karşı ikiyüzlü davranıp, yanlarında başka uzaklaştıklarında başka konuştukları için ayrıldım.
• En önemlisi; Genel merkez ve Etimesgut şube ve başkanları hakkında ki uyarılarımıza ve onlarla mahkemelik olmamızı tüm camia gibi onlarında bilmelerine rağmen, İttifak arkadaşları dururken, karşı saflarda olan o insanlarla kol kola olduklarını gördüğüm için ve resmen şahsi çıkarlar ve boş idealler uğruna kullanıldığımı gördüğüm için ayrıldım…

Cami duvarına pislersen, imama söz hakkı doğar. İnanın daha çok şey yazacaktım, yazsam yaklaşık 30 tane maddeyi bulacaktı. Ama yazmaya gerek yok, bunlar bilinsin yeter. 

Tusgap dolmuşunun tekeri patlamış, buz üzerinde zig zaglar çizmekte ve uçurumdan yuvarlanmak üzere. Herkes gibi benim de canım ve itibarım kıymetli. O yüzden yanlış yöne giden bu dolmuştan indim.

Zararın ve yanlışın neresinden dönersek kardır derler ya, şu an yanlış yolda olan ve dolaylı olarak genel merkeze hizmet eden bu otobüsten indiğim için mutluyum.

Tüm iyi niyetimle yola çıkarak yanlış bir dolmuşa bindiğim, dostlarım ve arkadaşlarıma yanlış örnek olduğum ve istemeden hatalı bir rota çizdiğim için, hepsinden özür dilerim…

BEN DE SİZLER GİBİ, GÜVENDİĞİM KİŞİLERCE  SATILDIM..

Saygı ve sevgilerimle…

 

Savaş YÜCEL…

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan sehitgazihaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
email
EN ÇOK OKUNANLAR
yol durumu
Ücretsiz Seyahat Kartı Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Beğendim, çok güzel olmuş
Beğenmedim, beklentilerimden çok uzak bir tasarım