Bu haber 01 Mart 2015, Pazar 13:57 tarihinde eklendi. 1355 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yeter Artık

...Amacım Gazihaber’de siyaset yapmak değil elbet bir gün o gün de gelecektir. Ülkem için ben de taşın altına elime koyacağım...
Yeter Artık
Köşe yazımı yine yazarken şoklar içerisindeyim. Büyük üzüntü içerisindeyim. Bu Pazar sabahı neşe içinde uyanmıştım. Şu an misafirim olan babam ve ablam yanımda. Bugün babamın doğum günüydü. Akşam 74’ncü yaş gününü kutlamaya ayrıca da akşam da konserimiz var buna da hazırlıklar yapmaya hazırlanıyordum.Sanırım hiçbirini yapamayacağım. 

 

Bu sabah Gazi Oktay arkadaşım Fecebook sayfama mesaj yollamış.(http://www.ulusalkanal.com.tr/gundem/sehit-anasina-meclis-yasagi-h51444.html) Linki tıkladım. Yaram deşildi. İçimde kanayan yara tekrar kanamaya başladı. Tekrar lanet ettim. Yazıklar olsun dedim.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Şehit Anaları Derneği Başkanı Pakize Akbaba  27.02.2015 Perşembe günü  meclisten geri çevirmişler siz giremezsiniz demişler. Pakize anamla telefonda görüştüm, üzüntüsünü paylaştım, geçmiş olsun dedim. Sordum kendisine neden böyle davrandılar diye. Bana telefonda yaptığı açıklamasına göre gerekçeleri  Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün kurduğu Milletin Meclisinde şanlı Türk Bayrağımızı açmasıymış. Böyle bir gerekçeleri olamaz ‘ŞİDDETLE KINIYORUM’ Biliyorsunuz. 13 Ocak 2015 tarihinde bende mecliste şehit annemizin yaşadığı olaya benzer bir olay yaşamıştım. Gazihaber’de de (http://www.gazihaber.com/haber/5541/mecliste-gazinin-bayragina-el-koydular.html) paylaşmıştım.

 

Benim üzüntüm ne biliyor musunuz? Her hafta CHP ve MHP Başkanlıklarına Faks çekiyorum, Meclisteki e-mail’lerine lütfen yaşadığım bu hazin olayı kınayın diyorum. ‘TIK YOK’ Ben yine Faks çekmeye , e-mail yollamaya devam edeceğim. 13 Ocak 2015 tarihinde Meclis Başkanlığına  vermiş olduğum 366268 Numaralı  dilekçemin 60 günlük bekleme süresi  13 Mart 2015 tarihinde doluyor. 

 

Ne demek istiyorum?  Dilekçemle Türkiye Büyük Millet Meclisinden ne istemiştim? Açıklayayım efendim…

 

Şehit ve Gazi ailelerinden  Milletin Meclisinde Vekil şartı aranmaksızın Salı günleri Grup toplantılarına katılmalarını istemiştim. Gerekçem neydi? Vekiller Millet’ten çekiniyorlar, korkuyorlar, bir olumsuz olay yaşandığında çünkü kendileri suçlanacak. Haklılar mı? Bence haksızlar. Sen Milletin temsilcisisin. Çekinmemen gerekir. 

 

İkinci olarak ta Meclis Dikmen Giriş kapısında elimden Bayrağımı alan polisin uyarılmasını istemiştim. Şu an için Cevap yok. Halen cevap bekliyorum. Gelse gelirdi. Meclis Başkanlığı Kamusal alandır. Bu yüzden Ankara Bölge İdare Mahkemesine Mart ayının ortalarında uygulamanın ‘İPTALİNE’ diye  Avukatsız dava  açacağım. Bunu Gazihaber aracılığıyla duyuruyorum. Milletten çekiniyorsanız ‘Siyaset Yapmayın

 

Gelelim dünkü ’28.02.2015 TarihliHükümetin ve Halkın Demokratik Partisinin Dolmabahçe’deki Tarihi  Bölücü Açıklamalarına’ bu açıklamayı  yapacak başka yer yok muydu? Ah ATAM Vah ATAM diyorum. Amacım Gazihaber’de siyaset yapmak değil elbet bir gün o gün de gelecektir. Ülkem için ben de taşın altına elime koyacağım. Kesinlikle 700 Milyarlık saat takmak için siyaset yapmayacağım. Ülkemin ve halkımızın mutluluğu ve her alanda gelişmesi için yapacağım.

 

HDP heyeti Pkk’ye silah’ları bırakma çağrısı ve şiddet eylemlerine son verilsin çağrısı yaptı. Önemli olan çağrı değil , çağrıyı  her zaman birileri yapıyor. ‘UYGULAMADIR’. Hadi Kandil bırak silah’ı, öncelikle ben  seni alkışlayacağım. Öyle göstermelik değil. Bütün silah’ları bırak ve teslim et. Adımın Tarkan YILGÜN olduğundan nasıl eminsem, sizin de silahlarınızı bırakmayacağınıza eminim. Utandırın beni.   Nitekim örgüt hemen açıklama yaptı ‘ Önce Ordu Silah bıraksın ‘ dediler. Siz Şehit aileleri , Gazi arkadaşlarım ve Gazihaber okuyucuları , Terör örgütü Pkk’nın silah bırakacağını ve Türkiye’den çekileceğine inanıyor musunuz?  

 

           

 

Köşe yazımı Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün  sözleriyle bitiriyorum. ‘Cumhuriyet Düşünce Özgürlüğünden Yanadır’ ‘En Büyük Askerlik Çeşitli Varsayımları Çok İyi Hesap Ederek En İyi Görüleni Gecikmeden Uygulamaktır’.  

 

Saygılarımla arz ederim.

 

 

Güneydoğu Gazisi Tarkan YILGÜN

 

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan sehitgazihaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
email
EN ÇOK OKUNANLAR
yol durumu
Ücretsiz Seyahat Kartı Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Beğendim, çok güzel olmuş
Beğenmedim, beklentilerimden çok uzak bir tasarım