Bu haber 28 Şubat 2015, Cumartesi 11:44 tarihinde eklendi. 1382 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hodri Meydan

Başladığımız günden bu güne kadar dogrularımızdan asla taviz vermemiş makam ve çıkar için ne fikirlerimizden ne de yola çıktığımız dostlarımızdan ayrılmamışızdır.
Hodri Meydan

Değerli şehit aileleri, Gaziler, Harp ve Vazife Malulü dostlarım,

 

Kısa süre önce Genel Başkan Adaylığını açıklayarak bu ulvi göreve talip olan Hacı FINDIKÇI kardeşimizin bu davranışı şahsım ve camiamız adına sevindirici ve gurur vericidir.

 

Ancak Aday olan Hacı FINDIKÇI arkadaşımızın süren Şube seçimlerinin hiçbirinde taraf olmaması, herhangi bir fikrinin olmaması ve hiçbir şube secimine katılmaması da ayrıca düşündürucüdür.

 

01 Mart 2015 tarihinde yapılacak Ankara Şube seçimlerinde kendi ekibini oluşturmak ve Genel Kurul delegesi olmak maksadıyla bir Aday çıkarmak yerine Genel Merkez ve Genel Başkan desteği ile hareket eden bir adayla delege pazarlığı yaparak birleşme ve seçim birlikteliği yapmaya karar vermiştir.

 

Birleşme kararı aldığı aday Etimesgut Şube seçimlerinde Genel Merkez adayına fiilen telefonla oy toplamış ve Adeta bir genel Merkez delegesi gibi çaba sarfetmiştir.

 

Bu durum yola çıktığı dostları tarafından tespit edilerek büyük kırgınlıklar ve ayrılıkları ortaya çıkarmıştır.

 

Ankara Sube Başkanı adayı Abdullah Gazioğlunun seçim stratejisi ve seçim ilişkileri kendini bağlar.

 

Genel Başkanın yetersizliğini görerek aday olan Hacı FINDIKÇI'nın Ankara Şube adayının bu karmasık ilişki ve çabalarına bakışı da şahsını ilgilendirir.

 

O zaman şöyle bir algı ortaya çıkması da muteberdir.

 

Genel Merkez destekli bir adaya göz yummak ancak aynı düşüncedeki insanlar tarafından kabul edilebilir.

 

Genel Merkez beni destekliyor ne yapayım destekleme mi? diyeyim demek Genel Merkeze karşı olan bir adayın söyleyeceği en saçma sözdür.

 

Hersey aleni ve apaçık ortadadır.

 

Ben yüreklilikle söylüyorum sakın ola Genel Merkez bizi desteklemesin bunu asla kabul edemeyiz.

 

Kaybetsek de onurumuz ve doğrularımızla dimdik ayakta dururuz.

 

Sayın Genel Başkan adayı Hacı FINDIKÇI Şahsıma bir teklif yaparak Ankara Şube seçimlerinin belirleyici olması gerektiğini ve kaybeden tarafın adaylıktan çekilmesini bunu da kendisinin tahahhüt ettiğini yazılı olarak beyan etmiştir.

 

Sayın Fındıkçı'ya kısa bir hatırlatma yapmak isterim;

 

1. 2012 yılında gazihaber.com ve sehitgazihaber.com sitelerinde düzenlenen "Sizce Genel Baskan Kim Olsun" anketinde açık ara sahsım tercih edilmistir.

 

2. Ben Genel Başkanlığa adaylığımı açıkladıktan kısa sure sonra (yıl 2013) yapılacak Ankara Şube seçimlerinde şahsım bir aday cikarmamız gerektiğini düşünerek ekip arkadaşlarımızla Üstüner MİDİLİÇ üzerinde karar kılarak seçime girmiş  Genel Merkez destekli adaya karşı ezici üstünlükle kazanmıştık.

 

3. Olagan Üstü Genel Kurul yapma isteğiyle yola çıkmış 35 in üzerinde şubeyi tek tek gezerek 102 imza toplamış dava açmış ve bu sureci dostlarımızla maddi manevi sırtlamış insanlarız.

 

4. Yeniden seçim surecinin başlamasıyla ihtiyaç duyduğumuz şubelerde yönetimlere arkadaşlarımızın girmesi için çalışmalar yapmış gereken şubelerde aday çıkarmış tehditlere ragmen 20-30 kişi adayımızın yanında durmuş her türlü fedakarliga göğüs germişizdir.

 

5. Başladığımız günden bu güne kadar dogrularımızdan asla taviz vermemiş makam ve çıkar için ne fikirlerimizden ne de yola çıktığımız dostlarımızdan ayrılmamışızdır.

 

6. Aday oldugunuz günden bu güne kadar kimseyle gizli pazarlıklar yapmamış ve karnımızdan düşünmemişizdir.

 

7. Klavye başında kimseyi desteklememiş kimseyi de satmamışızdır.

 

Şimdi teklifine gelince, Sayın Gazi kardeşim Hacı FINDIKCI,


Genel Başkan Adayı olarak ben Hüdaverdi MERCAN kendimi de duruşumu da rüştümü de ispatlamış bulunmaktayım.

 

Ankara Şube Seçimlerinde ben ve tüm dostlarım sonuna kadar Üstüner MİDİLİÇ ile devam edecek ve onu destekleyecegiz. Eksiklerimizi hatalarımızı sorgulayacak ders almamız gereken yerlerin altını çizecek daha gayretli ve özverili bu camianin Hizmetkarı olmaya devam edeceğiz.

 

Buradan tüm Ankara Şube üyelerine Rütbeli rütbesiz gazi vazife malulu ayırt etmeden hizmet edecegimize birleştirici ötekilestirmeden kırıp incitmeden koskoca bir aile olacağımıza namus sözü veririz.

 

Sayın Hacı kardeşim ben bu camiaya Zubeyde Hanım Şehit Analarını Koruma Vakfında 10 yıl ve sonrasında derneğimiz olmak üzere 22 senedir hizmet ediyorum. Şahsımı hepiniz tanırsınız namertlikte bilmem kaypaklıkta bir Şube seçimine bakarakta bunca emeği heba etmek ne benim haddime ne de bunu bana teklif etmek başkasının haddine. Ben yola çıktığım yüzlerce insana ve bizlere inanan umut bağlayan binlerce insana bu cevabı nasıl veririm?

 

Genel Başkanlık süreci cok zor ve meşakatlidir güç sabır ekonomik ve hoşgörü ister ben ve dostlarım bu süreci 3 yıla yakındır göğüsledik. Senin 1 ay içerisinde geldiğin nokta düşündürücüdür.

 

Bana yaptığın teklife gelince toplam 360 a yakın delegenin katılacağı bir genel kurul için 14 delegesi olan Ankara Şube asla ölçü olamaz.

 

Ancak senin teklifin seni bağlar bu benim korkak olduğumu asla gostermez. Beni tanıyanlar benim cesaretimi de yüreğimi de gayet iyi bilir yalnız sevdiklerimi de ezmek incitmek benim hoşuma pek gitmez.

 

Birisi kazanacak elbet ve sakin ola ki sen kaybetsen de asla Genel Baskan adaylığından vazgeçme.

 

İnandığın yolda hizmet etme aşkıyla koş savas ve hedefe odaklan biz 3 yıldır asla ya kaybedersek demedik hep kazanacağız başaracağız ve canla basla hizmet edeceğiz dedik.

 

Senin reklifinin yanlış anlaşılma olasılığı da yüksek yarın birileri cikip  "Bak Hacı FINDIKCI kaybedeceğini biliyordu kısa yoldan vazgeçmenin kılıfını buldu" kimseye dedirtme kardeşim aslanlar gibi Genel Kurula kol kola omuz omuza gireriz. Rabbim kime nasip ederse onu alkışlar saygı duyarız.

 

Ha bak teklifini tek şartla kabul ederim. Telefonla Abdullah GAZİOGLUNA oy isteyen Genel Baskan teklifi kabul ederse söz namus ben de kabul ederim. Onu ayrı tutmak olmaz o da bu yarısta malum.

 

HODRİ MEYDAN.....

 

Gazi Hüdaverdi MERCAN
Genel Başkan Adayı

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan sehitgazihaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
email
EN ÇOK OKUNANLAR
yol durumu
Ücretsiz Seyahat Kartı Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Beğendim, çok güzel olmuş
Beğenmedim, beklentilerimden çok uzak bir tasarım