Bu haber 27 Şubat 2015, Cuma 08:27 tarihinde eklendi. 1968 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Perşembenin Gelişi Çarşambadan Bellidir

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Ankara Şube Başkanı Üstüner Midiliç'in açıklaması aşağıda sunulmuştur.
Perşembenin Gelişi Çarşambadan Bellidir

Ne güzel de söylemiş atalarımız; “Perşembenin gelişi çarşambadan bellidir.” Diye. Hal ve gidiş deneğimizin nereye doğru gittiğinin açık bir göstergesidir. Kimin eli kimin cebinde belli değil. 

 

3 gün önce bir arkadaş için farklı söylemler de bulunan ak saçlı bir arkadaş, bir bakmışsınız haçlılar gibi 3 gün sonra sanki kutsal ittifak yapmış gibi.

 

X şahısla Aile Bakanlığına gittiğimde, Ordu Vazife Malulü arkadaşlara hak verirseniz kafama sıkarım” diye iddia eden ve her ortamda şahitler huzurunda bu dedikoduyu yayan şahıs, 

 

Bir bakmışsınız delege olmak ve yönetime girmek uğruna, camiası için söylendiğini iddia ettiği sözleri unutmuş, iftira attığı şahısla kol kola kendi koltuk derdine düşmüş.

 

Hani senin iddialarına göre; ” X şahıs kafasına sıkıyordu, sen neden onunla ittifak içindesin o zaman, demek ki ya yalan söyleyip laf taşıyorsun ya da sen camianı da satmayı alışkanlık edinmişsin.

 

Diğer arkadaşa bakıyorsunuz, işi gücü bırakmış uzman çavuşlar derneğinin arka bahçesi gibi çalışıyor ve daha gelmeden “Mehmetçik vakfı bize maaş bağlasın” bile diyebiliyor.

 

Bu durum bile seçileceği matematiksel olarak imkânsız olan arkadaşımın,  kazara seçileceği bir halde, sadece ve sadece muvazzaflar ve hatta ağırlıklı olarak uzman çavuşlar için çalışacağının ve gayri resmi olarak o derneğin, bir şubesi olacağının apaçık bir göstergesi değil mi? (Bizler herkesi kucaklamayı kendimize parola edinecek ve rütbeli rütbesiz ayrımı yapmayacağız.)

 

ŞİMDİDEN, GARİBAN ERİNİN HAKKINA GÖZ DİKEN BİR İNSAN, DAHA SONRA ONUN HAKKINI ARAR MI?

 

Neden “Mehmetçik vakfından rütbelilere maaşistiyor da, tüm erlerimize de “10 sene kira yardımı yapılsın” veya erlerimize “güneydoğu sözleşmeli er emsali maaş bağlansın” diyemiyor.

 

Adama sormazlar mı; ”Bu ne perhiz, ne lahana turşusu” , neden “keser gibi hep bana hep bana diyorsun da, testere gibi bir sana bir bana ” demiyor, diyemiyorsun. 

 

Neden el birliği ile gaziler, şehit aileleri vazife malulleri olarak kendi kendimizi ve camiamızı yönetmeyelim. Biz herkesi kucaklayacak, kimseye öteki muamelesi yapmayacağız. 

 

Bizim için Gazi gazidir, gazinin rütbelisi eri olmaz.Rütbe askeri kışla da kalmıştır. O yüzden, erinden paşasına bu camiaya hizmet etmek ve haklar kazanımı sağlamak son sözümüz olacaktır.

 

Demokrasinin gereği çoğunluğun sesidir, bu güne kadar alamadığımız haklar bunu göstermiyor mu?

 

Aile Bakanlığı yetkilileri ile konuştuğumda verdikleri en basit örnek; 

 

Dernek başkanlarını ve liderleriniz bize gediğinde, ilk istedikleri şeykira yardımlarının 15 seneye çıkarılması talebi oluyor. Bu talebi 5 - 6 kez geri çevirdik ve erleri de kapsayan bir düzenleme getirin15 seneye çıkması için makam onayına sunalımşeklinde.

 

Listelerimizde ve danışma kurullarımızda, rütbesiz erden Kurmay Albaya kadar, her rütbede bir sürü dostumuz, kardeşimiz ve büyüğümüz var. Sözlerim onlara değildir, oy devşirme uğruna hakkaniyeti unutanlaradır.

 

O yüzden adaletli olan ve vicdanı olan muvazzaf arkadaşlarımı bu sözlerimden tenzih ederim ve onlara verdikleri destek için teşekkür ederim.

 

Benim için camiam mensupları içinde, rütbeli ve rütbesiz olsun herkes aynı değerdedir. İnsanları rütbesine göre ya da Malul Gazi veya Ordu Vazife Malulü olmasına göre ayırma düşüncem ve lüksüm asla olamaz.

 

Evet, dostlar artık uyanmanın silkinmenin ve aslımıza dönmenin vakti geldi de geçiyor.

 

Derneğimiz, kendine özgü milli değerleri olan, hiçbir muvazzaf derneğin, hiçbir sivil derneğin, platformun veya siyasi partinin arka bahçesi değildir ve asla olmamalıdır da.

 

1 Mart Ankara Şube Seçimlerine giderken;

 

Byazdıklarım ve söylediklerimi iyice bir akıl süzgecinizden geçirmenizi önerir, çoğunluğun sesinin ve gücünün, siz er gazilerimiz olduğunu asla unutmamanızı şiddetle tavsiye ederim.

 

Sözlerime son verirken; Tekrarlıyorum; sağlığım ve gücüm yettiğince CAMİAMIZIN VE ÜYELERİMİN HİZMETKÂRIYIM. Saygı ve sevgilerimle…

   

 Üstüner MİDİLİÇ

 Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul Ve Yetimler Derneği Ankara Şube Başkanı

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan sehitgazihaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
güneydoğu gazisi ahmet ay - 2015-02-27 10:04:06 - Kullanıcıya Mesaj Gönder - Editöre Şikayet Et
arkadaşlar şimdi bu yazı yazılacak bir yazımı menfaat için insanları ayırmanın,insanları birbirine düşman etmenin,insanları birbirine kin ve nefretle bakmasına yol açacak açıklama olurmu kim başkan olursun ama insanları siyasetteki gibi kutuplaştırmanın bir anlamı yok böyle yazı böyle yorum olmaz işte ben bu yüzden bulunduğum ildeki derneğe on yıldır gitmiyorum çünkü bu dernekte benzer açıklamalar yaptı hatta şehitler gaziler arasında mezhep ayrımcılığı yapacak duruma getirdiler bu nedenle böyle tehlikeli açıklamalardan uzak durulmalıdır

0 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

Diğer Haberler
email
EN ÇOK OKUNANLAR
yol durumu
Ücretsiz Seyahat Kartı Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Beğendim, çok güzel olmuş
Beğenmedim, beklentilerimden çok uzak bir tasarım