Bu haber 26 Şubat 2015, Perşembe 09:35 tarihinde eklendi. 2012 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Camiamız İçin, Ne Yapılsa Azdır...

Malumunuz son dönemlerde çıkarılan kanunlarla, Ordu Vazife Malulü arkadaşlarımız için ve şehitlerimizin ikinci iş hakkı için, hep birlikte güzel ve başarılı haklara imza attık.
Camiamız İçin, Ne Yapılsa Azdır...

Bunlar yeterli midir? Tabi ki asla değildir. Camiamız için ne yapılsa azdır.

 

Benim en büyük dileğim; ise şehit çocuklarının tamamına iş hakkı verilmesi, malul gazi arkadaşlarımız ikinci iş hakkı çıkarılması, er gazilerimize de 3. Dereceye düştüklerinde yeşil pasaport verilmesi ve en azından sözleşmeli er emsali uygulanması yönünde oldu.

 

Bazı taleplerimizi Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık ve Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı makamına ve mecliste grubu bulunan (bölücü parti dışında) tüm partilerimizin duyarlı yetkililerine iletme fırsatımız oldu.

 

Düsturumuz bu camia için ne yapılsa azdır ve bu makamda olduğumuz sürece, gücümüz yettiğince ve emeğimizin terimizin son damlasına kadar çalışmak olacaktır. 

 

Bu güne kadar tüm engelleme ve karalamalara rağmen;

 

Şehitlerimizin geride bıraktığı emanetleri olan aileleri için, tüm malul gazilerimiz ve aileleri, ayrıca tüm Ordu vazife malulü kardeşlerimiz ve aileleri için kısacası tüm camiamızın refahı ve birlik beraberliği için ayrım gözetmeksizin elimizden geldiğince çabaladık ve Allah nasip ettiğince çabalamaya da devam edeceğiz.

 

Önümüzdeki günlerde, Sayın Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’ndan bir randevu aldık. Ve Cumhurbaşkanımızdan da bir randevu talep ettik. 

Eksik ve yarım kalan, alamadığımız haklarımızı ve bazı sıkıntılarımızı Başbakanımız ile birebir ve yüz yüze paylaşma imkânımız olacak. 

 

Sorunlarımız doğru ve ehil ellerce sabırlı bir şekilde anlatılınca, inşallah bir çözüme kavuşturulacağı kanaatindeyim.

 

Başbakanımıza sunacağım dosya çok kapsamlı olacağı gibi verilecek dosyadaki sorunlarımızdan bazıları ektedir;

 

BAŞLICA VE ÖNCELİKLİ BAZI SIKINTILARIMIZ

 

Malul gazilere ikinci iş hakkı çıkarılması ve Şehit çocuklarının tamamına iş hakkı verilmesi.

 

*40 sakatlık oranına bakılmaksızın, tüm er ve muvazzaflarımızın istendiğinde 3600 gün ve 10 sene üzerinden emekli edilebilme hakkına kavuşması.

 

 

Malul gazilerimizin maaş katsayılarının, en az 3600 maaş katsayısı ile hesaplanması.  Ve erlerimizin tamamının maaşının en az güneydoğu sözleşmeli er seviyesine çıkartılarak (3270 TL) hayat standardının yükseltilmesi.

 

*Mevcut kira yardımının sadece muvazzaf arkadaşlarımıza değil, tüm er ve erbaşlarımıza yapılarak, Türkiye nin her yerinde belli bir standarda eşitlenip maaş hesabına yatırılması.

 

*Yetersiz olan TOKİ kredi miktarının % 100 artırılması veya hak sahiplerinin bulunduğu illerde yapılacak ve sakatlık standartlarına uygun geniş daireler yapılarak hak sahiplerine teslimi.

 

*Kaymakamlık yardımlarının senede 3 defa verilmesi ve belli bir sabit miktara çıkartılarak, Yılbaşı ve 2 dini bayram döneminde dilekçeye gerek kalmaksızın camiamız üyelerinin hesabına yatırılması.

 

* Şehit ailesi, malul gazi ve vazife malulü arkadaşlarımızın maaş aldığı bankalarca senede bir defaya mahsus promosyon anlaşmaları yapılıp, maaş hesaplarına promosyon yatırılması.

 

* Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca verilen Serbest kartların (Ücretsiz seyahat kartı) dağıtımının bir an önce tamamlanması, Tüm Türkiye genelinde geçerli olması ve farklı illerde ikinci bir karta gereksinim olmaksızın kullandırılması. (Basım ve dağıtımın 4 Mart 2015 e kadar bitirilmesi planlanıyor)

 

* Pasaport Kanununda yapılacak ufak bir düzenleme ile 3713-2330 terör kapsamında olanlar arasındaki eşitsizliğe son verilerek, "Terörle mücadele kapsamına giren Şehit Aileleri ve Gaziler arasında 3713 - 2330adı altında, rütbeli ve rütbesiz ayrımı yapılmaksızın, 3. Dereceye düştüğünde" tamamı yeşil pasaport hakkından faydalandırılmalı ve Ordu vazife malulü arkadaşlarımıza da pasaport verilmesi.

 

Şehit Yetimleri ve Gazi ve vazife malulü Çocuklarının Tamamına Askerlik Muafiyeti Verilmesi.

 

Kıbrıs ve Kore Gazilerimizin maaşlarının da, onore edilmeleri ve aile geçimlerine destek sağlaması adına, en az asgari ücrete sabitlenmesi. 

 

Bu saydıklarımız; talep dosyamızdaki Başbakanımıza ileteceğimiz bazı istek ve ricalarımızdır.

 

 

 

Tekrarlıyorum; sağlığım ve gücüm yettiğince CAMİAMIZIN VE ÜYELERİMİN HİZMETKÂRIYIM...

 

 

Saygı ve sevgilerimle…

 

 

Üstüner MİDİLİÇ

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul Ve Yetimler Derneği Ankara Şube Başkanı

 

 

 
Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan sehitgazihaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
A.D - 2015-02-26 11:15:15 - Kullanıcıya Mesaj Gönder - Editöre Şikayet Et
sn: başkanım çok teşekkürler inanın çok sevindim bizi soranlar keşke daha fazla dernek başkanımız olsa artık kendimizi son zamanlarda sahipsiz görüyoruz şehit çocuğu olarak azına sağlık teşekkürler.

1 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

Diğer Haberler
email
EN ÇOK OKUNANLAR
yol durumu
Ücretsiz Seyahat Kartı Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Beğendim, çok güzel olmuş
Beğenmedim, beklentilerimden çok uzak bir tasarım