Bu haber 25 Şubat 2015, Çarşamba 08:43 tarihinde eklendi. 1909 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

GKK Şehit Yetiminin Feryadı

İsminin açıklanmasını istemeyen bir GKK Şehit yetimi kardeşimizin sitemize iletmiş olduğu yazısını sizler için yayımlıyoruz.
GKK Şehit Yetiminin Feryadı
 Hamit abi, iyi günler  saygıdeğer Gazihaber emektarları.

Hakkari’de Şehit çocuğu olmak adı altında bir yorum bilgi vs. paylaşmak istiyorum sizlerle…

Aslen Irak kökenli bir kürdüm. Ailemin üçte biri Irak’ta, üçte biri İran’da, üçte biri de Türkiye’de yüzyıllardan beridir Türk topraklarında yaşamımızı sürüp Türk vatandaşıyız.

Ailemden iki Şehit, iki Gazi ve bir sürü terör mağduru var. Bizim derdimiz İslam dini çatısı altında bütün ırklarla kardeşçe güzel ve mutlu bir hayat yaşamaktır. Çanakkale misali…

 

 

ŞEHİT YETİMİ OLDUĞUM HALDE ÜVEY EVLAT MUAMELESİ GÖRÜYORUM

 

 

Bunun için de gerekli bedelleri ödedik. Yazıktır ki, hem ülkemde hem de ilimde üvey evlat muamelesi görüyoruz. 2003’de polis koleji sınavına girdim. 500 ham puanla kazanılan sınavda 484 puanla sınavı kaybettim.  İşin garip tarafı daha sonra 450 civarı puan alan bazılarının yerleştiğini duydum ve çok üzüldüm.  2010’da astsubay sınavlarına başvurmak istedim. Sınavla görevli TSK yetkilileri ile görüştüğümde Şehit çocuğu olduğumu beyan etmeme rağmen, sordukları ilk soru ailende dağda olan var mı? Lise okurken askerlik çağım geldi. 

 

 

ASKERLİK MUAFİYETİ HAKKIMIZ YOK, 4 AY GEÇ YOKLAMA DOLAYISI İLE 2000 TL. CEZA ÖDEDİM

 

 

Malum biz Şehit GKK çocuklarına askerlik muafiyeti hakkı yok, tecil hakkım yoktu.  Ben de 4 ay gibi bir zamanda yoklama kaçağı kaldım. Daha sonra diplomamla beraber askerliği tecil etmek için askerlik şubesine gittim. Tecil işini hallettiler ama aynı zamanda mahkemelik ettiler beni. Mahkemeye gittim, geçekçi sebeplerim olmasına rağmen ne özel durumum ne de temiz sabıkam göz önünde bulundurulmayarak hakim temyizin altında 2000 tl. para cezası verdi. Cezamı ödedim. Daha sonra o yasanın da değiştiğini yani kaldırıldığını duydum. Bir kez daha çok üzüldüm. 

 

 

BİZ DE ŞEHİT AİLESİYİZ, KOMUTANLAR NEDEN EVİMİZİ ZİYARET ETMİYOR

 

 

Ben köyde oturuyorum. 5 km. sağımda solumda karakol var. Bir Allah’ın kulu komutanlardan hiçbiri nezaketen de olsa bi ziyaretle bulunmuyorlar.  İlçede bazen iftar yemeği verilir, yılda bir vs. O yemeğe iştirak ettiğimizde taburun kapısında rütbeli garnizonuna ulaşana dek 3 ayrı yerde aramadan geçiyoruz. Sanki oradaki Şehit çocuğu değil de örgütün bir elemanıymış gibi muamele ediyorlar. Kim ne derse desin, bu ülke aziz Şehitlerimiz ve kahraman Gazilerimiz sayesinde ayakta…  Yüzde doksanı BDP’li olan bir yerde Devlet erkânının şefkat eli bu kadar kısa olmasında, ben Şehit çocuğuyum demek kadar zor ve anlamsızdır…

 

 

HASTANEDE ANNEM İÇİN ÖNCELİK SIRASINDAN YARARLANMAK İSTEDİĞİMDE O KANUN BURADA GEÇERLİ DEĞİL DEDİLER

 

 

Geçen annemi hastaneye götürdüm. Sağlık Bakanlığı yönetmeliği gereği bazı hastalara öncelik hakkı tanımış. Bunlarda biri de Şehit eşi, adamlar o öncelik durumunda olanları yazı şeklinde doktorun kapısına asmasına rağmen, ben annemin durumunu anlattığımda o yasa burası için geçerli değildir dedi doktorun sekreteri!

 

AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANLIĞINI ARADIĞIMIZDA RESMEN BAŞTAN SAVIYORLAR

 

 

Bugün de ASPB’nı aradım. İş başvurum hakkında bilgi almak için görüştüğüm yetkili sert ve bunalmış bir ses tonuyla önce “aramanıza rağmen niye tekrar tekrar arayıp duruyorsunuz. Bağlı olduğun iş Müdürlüğünü ara sana bilgi versin.” dedi. Sonra adam sordu nereden arıyorsunuz diye, Hakkari deyince, çok isteksiz bir şekilde ver TC’ni dedi. TC numarası ile sorgulama yaptı. Dosyanız atanmaya hazır deyip telefonu yüzüme kapattı. Yani resmen başından attı.

 

 

ŞEHİT GKK YAKINLARI MEVCUT HAKLARIN ÜÇTE BİRİNİ ZOR ALIYOR

 

 

Ülkemizi korumak adına Şehit olanlara bakıyorum, bir de Şehitlerimizin koruduğu bu vatanda yaşayan insanlara bakıyorum. Şehitlerimizi bile bilmem kaç sınıfa ayırdılar. Er Şehit, Erbaş Şehit, GKK Şehit vs. Bugün bir Şehit GKK çocuklarına sunulan hakların normal Şehit statüsünde verilen hakların üçte biri desek yalan olmaz. Bu ülke için kim ne şekil bedel ödemişse Şehittir. Dahası neyin nesidir?ben de onu anlamadım.

 

 

BABAMI OTOPSİ RAPORU İLE TANIYABİLDİK

 

 

Babam çatışmada 6 şarjörü bitirmişti ve kendi öz babamı otopsi raporu sonucunda tanıyabilmiştik. Ortada paramparça bir ceset vardı. İşte o ceset babamdı. Vatanı ve Milleti için kendini çiğnetmişti resmen. Ama gel gör ki, böyle bir Şehit varislerine üvey evlat muamelesi yapılıyor. 

 

Kaynak: http://www.gazihaber.com/haber/5669/gkk-sehit-yetiminin-feryadi.html

 

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan sehitgazihaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
email
EN ÇOK OKUNANLAR
yol durumu
Ücretsiz Seyahat Kartı Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Beğendim, çok güzel olmuş
Beğenmedim, beklentilerimden çok uzak bir tasarım