Bu haber 23 Şubat 2015, Pazartesi 23:31 tarihinde eklendi. 2724 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ücretsiz Seyahat Kartı İmza Kampanyası Sonucu

Ücretsiz seyahat kartlarının halihazırda son şekli verilerek dağıtılmaya başlanmış olması ve son dizayn edildiği şekli ile tanıtım kartı misyonunu kaybetmesi nedeni ile Şehit aileleri ve Gaziler için ayrı bir tanıtım kartı dizayn edilmesi zorunluluğu hasıl olduğundan başlatmış olduğumuz imza kampanyasına toplam 1714 kardeşimiz katılmış olup, isimleri aşağıda sunulmuştur. Bu kapsamda başlattığımız imza kampanyasına katılan tüm Şehit Aileleri ve Gazilere sonsuz teşekkür ederiz. Kampanya sonuçlarını ve imza listesini yazı ekinde hafta içi Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına göndereceğiz. Saygılarımızla.
Ücretsiz Seyahat Kartı İmza Kampanyası Sonucu

BU SESE KULAK VERİN!

 

Şehit Aileleri ve Gaziler İçin, Ücretsiz Seyahat Kartlarından Ayrı Bir Tanıtım Kartı Verilmelidir!

 

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı yeni ücretsiz seyahat kartlarında Şehit Yakını, Gazi/Gazi Yakını, Vazife Malulü/Yakını şeklinde bütün ibarelerin tek kartta toplanmış olması nedeni ile tanıtım kartı olmaktan çıkmış, yalnızca ücretsiz seyahat kartı olarak kullanılabilir bir konuma gelmiştir.

Bu kapsamda, Şehit Aileleri ve Gaziler için, onlarında görüşleri alınmak sureti ile ücretsiz seyahat kartlarından ayrı olarak bir tanıtım kartı yapılması büyük bir zaruret teşkil etmektedir. Bu tanıtım kartları ile ilgili olarak da herhangi bir yaş tahdidi konulmamalı, örneğin Şehit yetimleri ya da Gazi çocukları da ömürlerinin sonuna kadar bu tanıtım kartlarını onurla taşıyabilmelidirler.

Tanıtım kartlarında terörle mücadele kapsamında olan Malul Gaziler için "Terörle Mücadele Gazisi", bu kapsam dışında yer alan Emniyet ile Ordu harp ve vazife malulleri için de "Görev Gazisi" ibarelerinin konulması, yine aynı şekilde terörle mücadele dışında olsa bile emniyet ve ordu görev Şehitleri ailelerine verilecek tanıtım kartlarında da "Şehit Ailesi" ibaresinin olmasını temenni etmekteyiz.

Tanıtım kartına son şekli verilmeden önce, en az alternatif 4 adet kart tasarımının Bakanlık resmi internet sitesi olan Aile.gov.tr'den anket yapmak sureti ile Şehit aileleri ve Gazilerin görüşlerine sunulması ve çoğunluğun mutabık kaldığı kartın belirlenmesi de büyük önem taşımaktadır.

Binlerce Şehit ailesi ve Gazinin bu konuda var olan hassasiyetlerini dikkate alacağınıza ve bu konuda onları onore edeceğinize inancımız tamdır.

 

Bu hususta gerekli değerlendirmenin makamınızca yapılarak, konu ile ilgili mağduriyetimizin giderilmesi, onurla taşıyacağımız tanıtım kartının dizayn edilerek, Şehit aileleri ve Gazilere teslim edilmesini saygılarımızla arz ederiz.

 

İmza Listesinin Tamamı İçin Tıklayınız.

Kaynak: http://www.gazihaber.com/haber/5663/tanitim-karti-imza-kampanyasi-sonucu.html

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan sehitgazihaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
email
EN ÇOK OKUNANLAR
yol durumu
Ücretsiz Seyahat Kartı Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Beğendim, çok güzel olmuş
Beğenmedim, beklentilerimden çok uzak bir tasarım