Bu haber 22 Şubat 2015, Pazar 12:15 tarihinde eklendi. 2636 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Süleyman Şah Türbesi nereye taşındı?

Süleyman Şah Türbesi bir operasyon ile taşındı, emanetler Türkiye'ye getirildi. Peki Süleyman Şah Türbesi'nin yeni mekanı neresi?
Süleyman Şah Türbesi nereye taşındı?

Süleyman Şah Türbesi ve saygı karakoluna bu sabah 50 tankla bir yıldırım operasyonu düzenlendi. Şah Fırat olarak adlandıran operasyon dün gece 21.00′da başladı ve bu sabaha karşı sona erdi. Süleyman Şah operasyonunu gerçekleştiren özbirlikler türbedeki 3 sandukayı Türkiye’ye getirdiler. Türbe ve karakol ise IŞİD’in eline geçmemesi için imha edildi. Peki ya Süleyman Şah’ın naaşı?..

SÜRİYE EŞMESİ KÖYÜ

Genel Kurmay’ın Süleyman Şah ile ilgili açıklaması şu şekilde:

“Uluslararası Antlaşmalar ile Türk toprağı olan Süleyman Şah Saygı Karakolu’ndaki manevi değeri yüksek ecdat yadigârı emanetler, Suriye’de ortaya çıkan güvenlik sorunları ve askerî zaruretler nedeniyle, haklarımız saklı kalmak üzere geçici olarak yine Suriye topraklarında bulunan Suriye Eşmesi Köyüne taşınmak üzere getirilmiştir. Geride değerli emanet bırakılmamıştır. Suriye Eşmesi’nde naaşın nakledileceği bölge birliklerimiz tarafından kontrol altına alınmış, bayrağımız göndere çekilmiştir.

“Şah Fırat” Operasyonu sırasında herhangi bir çatışma yaşanmamış, başlangıç evresindeki intikal esnasında bir personelimiz geçirdiği bir kaza sonucu şehit olmuştur.”

sozcu.com.tr

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan sehitgazihaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
email
EN ÇOK OKUNANLAR
yol durumu
Ücretsiz Seyahat Kartı Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Beğendim, çok güzel olmuş
Beğenmedim, beklentilerimden çok uzak bir tasarım