Bu haber 21 Şubat 2015, Cumartesi 16:30 tarihinde eklendi. 3045 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gazi Koray Gürbüz Milletvekili Adayı

Güneydoğu Gazisi Koray Gürbüz, CHP'den Ankara Milletvekili adayı olmak için "kontenjandan" başvuru yaptı.
Gazi Koray Gürbüz Milletvekili Adayı
SÖZCÜ / ANKARA


Güneydoğu Gazisi Koray Gürbüz, CHP'den Ankara Milletvekili adayı olmak için "kontenjandan" başvuru yaptı.

Başvuru işlemlerini Gazi arkadaşlarıyla beraber yapan Koray Gürbüz, adaylığının tüm Gazi arkadaşlarının ortak kararı olduğunu söyledi.

Türkiye'nin AKP hükümeti eliyle felakete sürüklendiğini söyleyen Gürbüz, "Dün teröre karşı dağlarda mücadele ediyorduk bugün de Meclis'te mücadele etmek için başvuru yapıyoruz. CHP’nin 11 kurucusunun tamamının Gazi olması bize onur veriyor. CHP bu özelliğiyle Gazilerin de öz yurdudur. Cumhuriyetimizin ve CHP'nin temelinde şehitlerimizin kanı ve Gazilerimizin fedakarlıkları vardır. Biz bayrağı Çanakkale'de, kurtuluş mücadelesinde, Kıbrıs'ta, Kuzey Irak'ta ve Türk milletinin huzuru için görev verilen her yerde kahramanca mücadele eden Gazilerden devraldık" dedi.

Başvuru ücretini kendi aralarında toplayan Gaziler, "Gaziler ve Şehit Aileleri TBMM'de temsil edilmeyi hak ediyorlar” diye konuştular. Astsubay olarak görev yaptığı yıllarda iki kez yaralanan ve girdiği son çatışmada 18 arkadaşını şehit veren kendisi de ağır şekilde yaralanan Gürbüz, vücudundan çıkan 14 kurşun ve 23 ameliyatın sonunda hayata kaldı. Gazi olduktan sonra eğitim hayatına devam eden Gürbüz, Bilkent Üniversitesi'nde yüksek lisansını bitirdi ve halen Uluslararası İlişkiler bölümünde doktora eğitimine devam ediyor. Koray Gürbüz'ün 122 takdirnamesi, Üstün Cesaret ve Feragat Madalyası ile Devlet Üstün Hizmet Madalyası bulunuyor.

BAŞVURU SÜRESİ UZADI

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan ağır hava koşulları nedeniyle başvuru süresinin uzatılması talebi üzerine aday adaylığı başvuru tarihinin 1 Mart 2015’e kadar uzatıldığını açıkladı.

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan sehitgazihaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
email
EN ÇOK OKUNANLAR
yol durumu
Ücretsiz Seyahat Kartı Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Beğendim, çok güzel olmuş
Beğenmedim, beklentilerimden çok uzak bir tasarım