Bu haber 16 Şubat 2015, Pazartesi 07:35 tarihinde eklendi. 2265 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Toprak İhaneti Affetmez!

Doğu’da 11 ilde teröristlerin “sözde şehitlikleri” açılıp PKK’ya destek veren belediyeler tarafından bütün masrafları karşılanırken AKP hükümetiyse tüm bunlara gözlerini yummuş durumda. Abdullah Öcalan’ın posterleri ve terörist resimleri ile döşenmiş otobüslerle teröristler taşınırken hükümet yine sessiz kalmayı tercih ediyor. Festival adı altında PKK ve bağlı belediyeleri gövde gösterisi yapıyorlar.
Toprak İhaneti Affetmez!
 Fakat gariplikler bununla bitmiyor elbette. Yaşadığımız olaylar katillerin suçu masumlara attığının, savaş lobisinin kendini barış elçisi olarak pazarladığının onlarca örneğiyle dolu. Bunu en iyi yapanlardan biri de Öcalan. Kendine rakip gördüğü Mahsum Korkmaz’ı 28 Mart 1986 tarihinde Şırnak Gabar dağında öldürtmüş olan Öcalan, kendi örgütünden gelen tepkiler üzerine PKK’nın Bekaa’daki bir kampına Mahsum Korkmaz’ın adını veriyor. Tipik bir katil tavrı… Katil, cinayeti işlediği yere, sanki kendisinin hiç suçu yokmuş gibi dönüyor. İşin ilginç yanı, bugün Mahsum Korkmaz’ın heykeli için ortalığı birbirine katanlar infazcı Apo’ya toz kondurmuyorlar. Nerden baksanız çelişki, nerden baksanız tutarsızlık…

 

Peki, memleketin çivisi çıkarken millete vekillik etsinler diye Meclise gönderdiğimiz adamlar ne yapıyor acaba? Bunca rezillik yaşanırken “el kaldırmak” dışında bir şeyler yapmak akıllarına gelmedi mi hiç birinin? Madem biz milletiz, vekillerimizin de milletle beraber üzülmesi, milletin evlatları toprağa düşerken “yas tutması” gerekmez miydi?

 

Herhalde Meclis’te bizim bilmediğimiz şeyler oluyor. Herhalde o koltuklarda bambaşka şeyler var ki millete vekil olması gereken birileri sadece el kaldırmayı tercih ediyorlar. Onlar el kaldırdıkça bu memleketin kan ağladığını bir türlü anlamak istemiyorlar.

 

Fakat millete vekillik etmeyenler bir şeyi unutuyorlar. Vatan denilen her toprak parçasının hafızası olduğunu göz ardı ediyorlar. Evet! Toprağın hafızası vardır! Tarih boyunca her toprak parçası üzerinde yaşattığı, doyurduğu, büyütüp var ettiği insanları çeşitli denemelere tabi tutar. Toprak doğurgandır, cömerttir. Fakat kendisine ihanet edildiğinde toprak da isyan eder buna. Hesap sorar kıymetini bilmeyen hainlerden. Toprak; doyurduğu, büyüttüğü insanların kendisine sahip çıkmasını bekler. Tarihe birazcık dikkatle bakın. Orada toprağına ihanet edenlerin nasıl yıkıldıklarını göreceksiniz. Toprağın, hainleri vahşi bir at gibi nasıl sırtından attığına şahitlik edeceksiniz. Asla yıkılmaz denilen koca imparatorlukların bile yerle bir olduklarını göreceksiniz.

 

İşte Osmanlı İmparatorluğu…  Yıkılmaz denen Osmanlı, toprağa ihanet ettiği için yerle bir oldu. Ama bir avuç kahramanın yüzü suyu hürmetine Anadolu yeniden kucak açtı Türk milletine. Bugün halkın girmesi yasaklanan Çanakkale’de akan kanların hatırına Anadolu yeniden kadirşinaslık gösterdi Osmanlı’dan arta kalanların çocuklarına. Toprak, bu sefer Türkiye Cumhuriyeti için ana oldu; yuvasız kalan kim varsa hepsine kucağını açtı.  

 

Fakat dedik ya toprağın hafızası vardır diye… 

 

Anadolu toprağı yeniden imtihanlara başladı. Cömertçe hizmet ettiği insanların hak ettiği saygıyı göstermesini bekliyor Anadolu toprağı. 

 

Üstünde oturduğunuz toprağı küstürürseniz bedeli ağır olur. Meclis’te ceylan derisi koltuklarda el kaldırıp indirenlerin hatırlaması gereken tek şey topraktır. Çanakkale’nin hatırına bize yurt veren toprağı küstürmeyin beyler! Efendilerinize hizmet derdine düşüp toprağın hakkını yemeyin efendiler! Bu devranın hep böyle gideceğini ve asla o koltukları kaybetmeyeceğinizi düşünmeyin ey vekiller!

 

Haramiler düzenine el kaldıran kimlerse onlara bir kez daha hatırlatalım. İnsanları kandırabilirsiniz ama toprağı kandıramazsınız. Toprağın hakkını vermeyen bir millet olarak varlığınızı sürdüremezsiniz. Gelin, yol yakınken toprağa olan borcunuzu ödeyin. Yol yakınken topraktan özür dileyin. Aksi halde Anadolu’yu yurt olarak tutamazsınız.

 

Gazi Koray Gürbüz

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan sehitgazihaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
email
EN ÇOK OKUNANLAR
yol durumu
Ücretsiz Seyahat Kartı Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Beğendim, çok güzel olmuş
Beğenmedim, beklentilerimden çok uzak bir tasarım