Bu haber 13 Şubat 2015, Cuma 11:12 tarihinde eklendi. 1468 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kazın Ayağı Öyle Değil

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Ankara Şubesi Eski Başkanı Gazi Hamit DÖLEK'in yazısı.
Kazın Ayağı Öyle Değil

Göründüğü gibi değil dostlarım.  Ne mutlu ki kazın ayağı öyle değil…

 

Bir takım internet sitelerinde yazdığı gibi, bazı şubelerin Malum Derneğin Genel Merkezine tam destek verdiği ve açıklama yaptıkları haberleri doğru değil.

 

Ortada, basit ve yalanlar üzerine kurulmuş, insanların gözlerini boyamak için hazırlanmış göstermelikbir algı yönetimi var.

 

Olay şu; yapılan şube seçimlerinin akabinde çıkan bazı yanlı haberlerde, dernek şube başkanlarının ve yönetimlerinin, genel merkeze tam destek olduğu şeklinde çıkan sözde beyan ve haberleri araştırdığımda,

 

Genel merkezin tamamen karşısında olduğu bilinen şubelerin bile,  kendilerine % 100 destek verdiği şeklinde yazılan ve dillendirilen beyanlarının, tamamen yanlı internet siteleri ve genel merkez tarafından yapılmakta olduğunu öğrendim.

 

Konuştuğum ve fikir aldığım delege ve başkanlarhaberlerin kendi bilgileri dışında yapıldığını ve kendilerinin de buna bir ses çıkarmadığını, kendilerinin ve üyelerinin hür vicdanlarını sandıkta ortaya koyacaklarını ve o sandığı birilerinin başına yıkacaklarını söylediler.

 

Yandaş ve destekçi bazı şube başkanlarının vereceği oyun rengi açık olsa da; yönetimlerindeki konuştuğum delegeler, bu durumun sadece başkanlarının vicdanını bağladığını, kendilerinin doğruları apaçık bildiği, gördüğü ve duyduğuydu.

 

Genel temayül; Delege ve yöneticilerin mevcut yönetimden rahatsız oldukları ve vicdanlarını sandıkta göstereceği, genel başkanlık seçimlerinde camiamızın önünü açarak mevcut yanlışlara son vereceği yönündeydi.

 

Üzerimizde çok büyük tehtid ve baskı var, şimdilik ses çıkarmamaya mecburuz, rengimizi sandıkta göreceksiniz” şeklinde aldığımız cevaplar, bize camiamızın geleceğinin dürüst ve akıllı ellerce belirleneceğinin bir göstergesidir.

 

Bir şubenin delegelerinin tamamı; “Ağabey 3 maymunu oynamaya mecburuz, görmedik duymadık bilmiyoruz demek zorunda bırakıldık, zamanı gelince ak koyun kara koyun görülecek” derken,

 

Başka bir başkan ve yönetimi; “Söz gümüşse, sukut altındır, zamanı gelince takke açılır kel görünür, üyelikten atılmamak ve şubelerimizin kapanmaması için susmak zorundayız, bize güvenin” şeklinde cevap verdi.

 

En çok hoşuma giden ise başka bir yönetimin bana; “Zulüme karşı durmak ibadettir başkanım, varsın millet kendini Kaf dağının tepesinde sansın, zamanı gelince şeytana pabucunu ters giydirmesini de biliriz, bu herkesçe böyle biline” demesi yüreğimi rahatlattı.

 

Kendine ait bir internet bilgi sitesi bile olmayan malum genel merkezin, bazı internet sitelerinde çıkan göstermelik ve akıl yıkayan sözde yanlı beyanları ve destek mesajları doğru değildir.

 

Kısacası; KAZIN AYAĞI GENEL MERKEZİN GÖSTERMEYE ÇALIŞTIĞI GİBİ DEĞİL, EN GÜZELİ BEKLEMEK VE SEÇİM GÜNÜ SON SÖZÜ SÖYLEMEK.

 

Hamit DÖLEK.

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan sehitgazihaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Savaş YÜCEL - 2015-02-13 11:49:44 - Kullanıcıya Mesaj Gönder - Editöre Şikayet Et
Hamit Başkan düşüncelerine katılmamak, gözlerimizi gerçeğe kapatıp, at gözlüğü takmak demektir. Camia insanı ve bir çok delege her şeyi bilmekte, doğruyu yanışı fazlasıyla ayırt etmekte fakat, gördüğü baskı ve tehtidler üzere bu durumu söz ile dillendirememektedir. Haklısın seçim sandıkta belli olur. Ya hep ya hiç mücadelesi verilecek, camia ya batacak ya çıkacaktır. Herkesin kullanacağı genel merkez seçim oylarında vebal büyüktür. Ağlayan bir camianın ve geride kalan şehitlerin hakkı, oy verecek kişileri vebal ve sorumluluk altına alacaktır...

4 kişi beğendi 2 kişi beğenmedi

Diğer Haberler
email
EN ÇOK OKUNANLAR
yol durumu
Ücretsiz Seyahat Kartı Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Beğendim, çok güzel olmuş
Beğenmedim, beklentilerimden çok uzak bir tasarım