Bu haber 09 Şubat 2015, Pazartesi 13:15 tarihinde eklendi. 1524 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Terör, Uyuşturucu, Rant

Ülkemizin son 30 yılda belki de en çok konuştuğu konu PKK terörü. Her hükümet ve siyasi parti kendi dünya görüşüne uygun olarak bir şeyler önerdi, bazı uygulamalarla konuya çözüm getirmeye çalıştı. Fakat genel manada baktığımızda hemen hemen bütün önerilerin PKK terör örgütünün istediği alanları kapsadığını terörle mücadelenin tüm yönleriyle ele alınmadığını görüyoruz.
 Terör, Uyuşturucu, Rant
Bugünlerde “açılım, çözüm, analar ağlamasın, kardeşlik olsun” söylemlerinin tamamını incelerseniz sorunu sadece “demokrasi yokluğu ve haksızlıklar” temelinde ele aldıklarını görürsünüz. Oysa terörün tek boyutu bu değil. Uluslararası boyutu var örneğin. Bugüne kadar hiçbir çözüm önerisinde isimlerine rastlamasak da ABD, Almanya, Fransa, Hollanda, İsveç, İngiltere gibi ülkeler de PKK sorununun parçaları. 
 
Hadi yabancı devletleri unuttuk diyelim. Peki PKK’nın kurduğu devasa “uyuşturucu” ağı ne olacak? Analar ağlamasın edebiyatı yapan hükümetten “PKK’nın uyuşturucu ağı” ile ilgili tek bir cümle duyamıyor olmak sizce bir tesadüf mü?
 
Bölücü örgütün Lojistik desteğini sağlayan uyuşturucu tacirlerinin sadece 2011 yılında İstanbul’da pazarladıkları uyuşturucunun değeri 2 milyar dolar desem? Emniyet Genel Müdürlüğü 2011 yılında İstanbul’da 4.128 kg. Esrar, 3.107 kg. Eroin, 443 kg. Kokain, 815.783 adet Extacy yakalamış desem?  Transit olarak İstanbul’dan Avrupa’ya sevk edilenin değeri ise yaklaşık 15 milyar dolar. Örneğin Türkiye’de,  2007’de 116 kg. – 2011 yılında ise 591 kg. Kubar Esrar yakalanmış. Yani % 500 bir artış var. Hatta çok ilginçtir yine Em.Gn.Müd. verilerine göre 2010 yılında dünya genelinde ele geçirilen 81 ton eroinin 40 tonu İran ve Türkiye tarafından yakalanmış. 
 
Yani ortada büyük bir uyuşturucu pazarı var. Ve bu pastanın başında da PKK terör örgütü oturuyor. Terörle mücadele ettiğini söyleyen, kardeşliği tesis edeceğini iddia eden AKP’nin uyuşturucu parası konusunda bir projesi var mı acaba? Hele hele emniyet camiasında uyuşturucu ile ilgili “Bir yakalarsın 10 kaçırırsın!” dendiğini düşünürseniz pastanın büyüklüğü çok daha fazla tartışılması gereken bir noktada gelmez mi?
 
Tabi bir de elde edilen uyuşturucu paralarının ve kaçakçılık gelirlerinin nasıl kullanıldığı sorusu var. Elbette bu soruya açılımcılardan bir yanıt bulamazsınız ama biz söyleyelim. Bu paraların başta İstanbul olmak üzere tüm kıyı şeridinde ve rant yaratma potansiyeli olan bölgelerde bazı kamu görevlilerinin de yardımıyla aklandığı ve pek çok değerli arazinin PKK adına birileri tarafından satın alındığı söyleniyor.
 
Sokaklarda dolaşan milyon dolarlık arabaları kullananların hepsinin fabrikatör olacağını düşünmek mümkün olmadığına göre meseleye biraz da terör ve uyuşturucu penceresinden bakmak gerekmez mi?
 
Bu ve benzeri konuları gündeminize aldığınızda bu sefer karşınıza medyada köşe sahibi olan ve cansiperane PKK ve Apo savunuculuğu yapan tetikçiler çıkar. Para için her şeyi yapabilecek olan bu silahşorların terör örgütüne muzahir unsurlar tarafından beslendiği ve adeta devlet içinde bir devlet kurulduğu söylenebilir mi?
 
Bana kalırsa AKP’nin 12 yıldır süren yalanlarının ana sebebi bunlar. Yani konuyu durmadan gündemde tutarak, olayı sadece insan hakları, demokrasi çerçevesinden konuşturarak ama asla kara para, uyuşturucu ağı, uluslararası boyutlara girmeyerek PKK’yı meşrulaştırıyorlar.
 
Bizlere Kandil’de ellerinde gitarlarla poz veren genç kızların hikâyelerini pazarlayan bir kısım medya, Kandil’in kontrolünde İstanbul’a sokulan uyuşturucuyla zehirlenen genç kızların hikâyelerini de perdelemiş oluyor.
 
Bu sayede en küçük paranın milyon dolardan başladığı bir rant cenneti yaratılıyor. Bu cennetin başköşesine ise PKK’lı baronlar ve onların beslemeleri oturuyor. 
Böyle bir durumda teröristlerle dağlarda kahramanca mücadele eden Mehmetçiklerin fedakârlıkları da heba edilmiş oluyor.  90’lı yıllar boyunca verilen büyük mücadele sonucunda mağlup olan PKK’nın 2002’den sonra yeniden hortlatılmasının sebeplerini ararken emperyalizmin rolünü, uyuşturucu ticaretini, kaçakçılığı, kara parayı denkleme almazsanız dağda yendiğiniz yeniden doğar.
 
Öyleyse çözüm basit! Mehmetçiğin kanla yürüttüğü kahraman mücadeleyi bu ülkenin siyasetçisi, polisi, gümrükçüsü, gazetecisi, maliyecisi vb. de verdiği anda terör biter. Analar da terör bittiği zaman, terörist organizasyon dağıtıldığı zaman ama en önemlisi bu ülkenin kanını emen teröristler cezalandırıldığı zaman ağlamaz. Bunları yapmadan sadece PKK ağzıyla açılım palavrası atanlar asla ve asla bu millete umut olamazlar. Olsa olsa terör örgütünün kanlı paralarına sahip olup, haramla midelerini doldururlar.
 
Gazi Koray Gürbüz
Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan sehitgazihaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
email
EN ÇOK OKUNANLAR
yol durumu
Ücretsiz Seyahat Kartı Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Beğendim, çok güzel olmuş
Beğenmedim, beklentilerimden çok uzak bir tasarım