Bu haber 08 Şubat 2015, Pazar 14:13 tarihinde eklendi. 13085 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gazilere Müjde

MHP Ankara Milletvekili Sn. Özcan YENİÇERİ'nin vermiş olduğu soru önergesine Milli Savunma Bakanlığından yanıt geldi. Müjde gibi cevapta, daha önceden yalnızca erbaş ve er vazife malulleri ile dul ve yetimlerine verilen % 25 zamdan tüm vazife malullerinin yararlandırılmasına yönelik yasal düzenleme çalışmasının yapıldığı belirtildi. Bunun yanında maluliyet derecesine bakılmaksızın tüm Gazilerin ÖTV muafiyetli araç alımı hakkından yararlanabilmelerine yönelikte Milli Savunma Bakanlığı ve ilgili Bakanlıklarca çalışma yapıldığı belirtildi.
Gazilere Müjde

Yazdır Paylaş
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan sehitgazihaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Mehmed kurt - 2015-02-10 19:21:40 - Kullanıcıya Mesaj Gönder - Editöre Şikayet Et
Sait işi sulandırma verilecek hak var verilmeyecek hak var adı üstünde şehit ve gazi şahsına münhasır dır. yedi sülalesine değil herşeyin bir bedeli var biraz sayğı lütfen bedavaya hiçbir hak verilmez

14 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

sait - 2015-02-10 15:25:41 - Kullanıcıya Mesaj Gönder - Editöre Şikayet Et
Arkadaşlar Ben yukarıda yazmış olduğum yorumua ilişkin Aile Sos.Politikalar Bakanlığından cevap geldi 25 yaşını aşan Şehit ve gazi çocukları için ayrıca Akim ve Bimer Konuyu Şehit gazi daire başkanlığına gönderdi aşağıda belirtilen cevap: Bakanlığımıza yapmış olduğunuz bilgi edinme başvurunuz incelenmiş olup, başvurunuz ile ilgili olarak Şehit Yakınları ve Gaziler Dairesi Başkanlığımızdan alınan bilgiye göre; Söz konusu talepleriniz değerlendirilmek üzere kayıt altına alınmıştır. Yeni haklar verilmesi hususu mevzuatta değişiklik yapılmasını gerektirmekte olup, ilgili tüm kurumların, söz konusu kanun değişikliklerinde mutabık kalmaları ve değişiklik yapılması sonucu Resmi Gazetede yayımlandıktan sonra talebinizin karşılanması mümkün olabilecektir. Bilgilerinize sunar, iyi günler dileriz. sizde gönderin arkadaşlar.site yöneticileri tarafından bu konuyu anasayfaya göstermenizi talep ediyoruz.saygılarımla.

4 kişi beğendi 12 kişi beğenmedi

sait - 2015-02-10 15:24:14 - Kullanıcıya Mesaj Gönder - Editöre Şikayet Et
Yukarıda yaptığım yorumu Bimere, Aile sosyal politikalar Bakanlığına Bilgi edinme birimine, Akime, Şehit gazi Dairesi Başkanlığına e-posta ve Bigi edinme istedim sizde gönderin.

3 kişi beğendi 11 kişi beğenmedi

sait - 2015-02-10 15:23:09 - Kullanıcıya Mesaj Gönder - Editöre Şikayet Et
Herkese Selam Arkadaşlar Ben bir konuya dikkat çekmek istiyorum Bizler 25 yaşını doldurmuş olan Şehit ve Gazi Çocuklarını şehit ve Gazi çocuğu olduğumuza dair elimizde herhangi bir belge yok sadece sözde şehit ve gazi çocuğuyuz Resmiyette 25 yaşını aştınmı hiç bir sütatün yok.Nasıl Derseniz 1-Maaşın Kesiliyor.2-Sosyal Güvenliğin Yok.3-Elinde Şehit Gazi Çocuğu Kimlik Kartın Yok.4-Toki'den Faydalanamasın.5-Elektrik Su gibi İndirimlerden Faydalanamasın.6-Bırakın Dereceyi Şehit Şehittir Gazi gazidir.3/1 Düşmeden Yeşil Pasaport Alamasın Hele 25 yaşını aştınmı hiç Allamasın.Nerde Kaldı Bizim Şehit Gazi Çocuğu olduğumuz Hiç bir değerimiz yokmu Sözde olmuyor icraat lazım Resmileştirmek lazım Benim gibi az veya çok 25 yaşını doldurmuş şehit çocuğu var.Bunların çalışıp çalışmadığına Bakılmaksızın Bu çocuklara Ben Şehit Gazi Çocuğuyum diye Başı dik bir şekilde kendilerini Tanıtmak amaçlı Tanıtım kartı verilmesi lazım yeşil pasaport hakkı verilmesi lazım unutulmasın ki Bu Ülke Bu Şehitlerin Gazilerin sayesinde Şuan herkes evinde ve ya iş yerinde sıcak bir ortamda durmaktadırlar bizler çok bedel ödedik bu sorunların giderilmesi dileğiyle dile getirilme dileğiyle saygı ve hürmetlerimi sunarım.

7 kişi beğendi 13 kişi beğenmedi

aynecz - 2015-02-09 16:30:43 - Kullanıcıya Mesaj Gönder - Editöre Şikayet Et
gazi 2. iş hakkı hakkında neden hiç bir açıklama yok

12 kişi beğendi 3 kişi beğenmedi

suayip - 2015-02-08 16:41:18 - Kullanıcıya Mesaj Gönder - Editöre Şikayet Et
Terör gazilerine %25 verdiler tekrar birdahamı verilecek

13 kişi beğendi 5 kişi beğenmedi

Diğer Haberler
email
EN ÇOK OKUNANLAR
yol durumu
Ücretsiz Seyahat Kartı Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Beğendim, çok güzel olmuş
Beğenmedim, beklentilerimden çok uzak bir tasarım