Bu haber 03 Şubat 2015, Salı 15:39 tarihinde eklendi. 2941 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

“Dağda ölende bizim kardeşimiz bağda ölende bizim kardeşimiz “ sözüne tepki

AK Parti Bingöl Milletvekili Eşref Taş, "Son 30 yılda insanlarımız öldü. İster derin devlet olsun, ister terör olsun öldürdüğü insanların hepsi bizim kardeşlerimizdir. Dağdaki de bizim kardeşimiz, bağdaki de bizim kardeştir sözlerine Anadolu Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Başkanı Ziya SÖZEN tepki gösterdi.
“Dağda ölende bizim kardeşimiz bağda ölende bizim kardeşimiz “ sözüne tepki

Anadolu Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Başkanı Ziya SÖZEN yazılı olarak yaptığı basın açıklamasında şu sözlerine yer verdi.

 

Dün Bingöl de gerçekleştirilen Ak Parti 5.Olağan Kongresinde konuşma yapan Ak Parti Bingöl Vekili Eşref TAŞ ‘’ Dağda ölende bizim kardeşimiz bağda ölende bizim kardeşimiz ‘’ diyerek biz şehit ailelerinin gözünün içine baka baka haddini ve maksadını aşmıştır. Eşref TAŞ daha önce Bingöl de Emniyet Müdürümüze yapılan ve 2 şehidimizin olduğu Bingöl saldırısından sonra telefonla bağlandığı televizyon programı sunucusuna ‘’ Hacdan yeni yeni geldim olay hakkında bilgim yok İdris BALUKEN’İ aradım İdris bey dedi bizim bu olayla alakamız yok ‘’ şeklinde bir milletvekilline asla yakışmayacak çok acemi ve talihsiz bir açıklama yapmıştı.

ÇÖZÜM SÜRECİNİ EŞREF TAŞ VE GİBİLER İ SABOTE EDİYOR….

Hükumet tarafından yürütülen çözüm sürecinde bu güne kadar 11 korucu arkadaşımız şehit olmuş 4 arkadaşımız halen PKK terör örgütünün elinde. Bizler bütün tahriklere rağmen çözüm sürecini sabote edecek zarara uğratacak hiçbir girişimin içinde olmadık. Kanı içimize akıttık, hükumet elini taşın altına koyduysa, bizler gözdemizi başımızı koyduk. Âmâ Eşref TAŞ ve gibileri kimisi kalkar Öcalan Kürt halkının temsilcisidir kimisi kalkar Öcalan çözüm sürecinin mimarıdır der, kimisi dağdaki terörist kardeşimizdir der. Asıl bunlar bizleri tahrik etmekte ve duygularımızla alay etmektedir. Ne Öcalan bizim temsilcimizdir, ne de Öcalan’ın mimarı olduğu bir süreci kabul etmiyoruz, ne de elinde silah olup dağda dolaşan devlete sığınmayan teslim olmayan pişmanlık duymayan asla kardeşimiz olamaz. Bizler muhatap olarak devleti biliyoruz devleti kabul ediyoruz. Sonra efendim ‘’bende şehit ailesiyim ailemden 30 şehit vermişim’’ diye geri vitese takarsın Sayın Eşref TAŞ. Sen asla Şehit ailesi gibi kutsal bir ailenin üyesi olamazsın. Akrabaların Şehit olsa da sen onlara bile layık değilsin. Senin köyünde yüzlerce şehit var onların aziz hatıralarına saygı göstermiş olsaydın bu boyunu aşan lafları söylemezdin. Ayrıca Eşref TAŞ dün Twitter da kendisine yöneltilen eleştirilerden sonra ‘’ Mecliste şehit ailelerinin hakkını en çok ben savunuyorum’’ şeklinde bir gaf daha yapmıştır. Sayın TAŞ Şehit Ailelerinin hakkını savunarak Teröristlere kardeşim deme hakkını nereden kendin de buluyorsun? Bizlere hak hukuk lazım değil. Bizlere hak vererek bizleri susturma politikanızı asla kabul etmiyoruz. Sayın Başbakan ve Sayın Cumhurbaşkanımız eğer bu lafları tasvip etmiyorlarsa kalkıp bunu konuşanlara konuşma yasağı getirip susturmaları lazım. Ayrıca Şehit Ailelerimiz ve Gazilerimiz bunun gibi ne konuştuğunu bilmeyenlere karşı tavrını ve tepkisini net bir şekilde göstermelidir. Bizler ülkemizin lehine olacak güzel gelişmeler için sustukça bunlar saçma sapan konuşmaya devam edeceklerdir.

 

KİMSENİN BİZİ RENCİDE ETMEYE HAKKI YOKTUR…

Bizler acılı insanlarız, yüreği yanmış insanlarız kimse bizim gözümüzün içine baka baka bebek katillerini eşkıyaları savunma hakkına sahip değildir. Teröristler gelip devlete mi sığındı, gelip af mı dilediler de biz kabul etmedik. Çözüm sürecinin ilk şartı olan silahları bırakıp yurt dışına çıkma mı oldu da biz karşı çıktık. Sonra da yanlışları söylediğimiz de bunlar çözüm sürecini istemiyorlar çözüm sürecini sabote ediyorlar diye bize çirkin yakıştırmalarda bulunuyorlar. Terörün sona ermesini insanların ölmemesini en çok bizler istiyoruz. Çünkü bu acıyı biz çektik. Ateş düştüğü yeri yakıyor. Buradan Devlet ve Hükumet yetkililerine sesleniyorum. Çok hassas ve pamuk ipliğine bağlı bir süreçten geçiyoruz. Bu hassas sürecin ülkemizin lehine sonuçlanmasını istiyorsak;

 

1-Herkes konuştuğuna dikkat etmeli, söylediğini özenle seçmelidir.

2-Yetkili kişiler dışında her önüne gelen bu süreç hakkında konuşmamalıdır. Bu konuda Milletvekillerine konuşma yasağı getirilmelidir

3-BÖT elinde olan Korucularımız derhal serbest bırakılmalı, örgüt korucu kaçırma işinden derhal vazgeçmelidir. Aksi halde kaçırılan korucuların sorumlusu olarak örgütün siyasi uzantısı sorumlu kabul edilecektir.

4-Çözüm sürecinde bütün tarafları dinleyen Hükumetimiz ve Sayın Başbakanımızın biz Şehit Aileleri ve Korucu temsilcilerini derhal çağırıp dinlemesini talep ediyoruz.

Geldiğimiz noktada çözüm süreci korucunun infaz sürecine dönüşmüş, koruculara baskı ve hakaret sürecine dönüşmüştür. Bu süreç böyle devam edecekse biz böyle bir sürecin arkasında durmayacağız. Âmâ devletimizin lehine milletimizin menfaatine olacak, Milli ve manevi değerlerimize zarar getirmeyecek her türlü çalışmanın arkasında sonuna kadar duracağımızın bilinmesini istiyoruz. Kamuoyuna saygılarımla.02.02.2015

 

Ziya SÖZEN

Anadolu Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Başkanı

(Konfederasyon Yönetim Kurulu adına)

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan sehitgazihaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Serdar Çelensu( Gazi ) - 2015-02-03 16:24:40 - Kullanıcıya Mesaj Gönder - Editöre Şikayet Et
Cumhur başkanıda başbakanda bu bingöl vekili gibi düşünüyorlar zaten...40.000 insanımızın katilleri cumhurun başına görede hükümetin başına görede meclisteki vekillerin bir çoğuna görede Terörist değiller katil hiç değiller...bunuda çözüm süreci diye adlandırdıkları ihanet sürecini başlatmakla kanıtladılar zaten sen hangi çözümden bahsediyosun ziya bey...Devleti yönetenler mecliste bu süreci bitirmek adına mücadele etmeyen vekillerin hepsi ihanet içindeki hainlerdir...Elbet bir gün bu milletin sabrı taşacaktır o gün o taşan sabrın altında bütün hainler yok olacaktır kimsenin şüphesi olmasın en ön saftada Şehit aileleri ve Gaziler hesap soracaktır...sevgi ve saygılarımla...

3 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

Diğer Haberler
email
EN ÇOK OKUNANLAR
yol durumu
Ücretsiz Seyahat Kartı Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Beğendim, çok güzel olmuş
Beğenmedim, beklentilerimden çok uzak bir tasarım