Bu haber 29 Ocak 2015, Perşembe 08:47 tarihinde eklendi. 1953 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Şehit Gazi Daire Başkanlığı İzlenimlerim...

Gazi Savaş Yücel'in Şehit Gazi Daire Başkanlığı İzlenimlerim Başlaıklı yazısı.
Şehit Gazi Daire Başkanlığı İzlenimlerim...
“Yiğidi öldür hakkını yeme” demiş atalarımız. 
 
Çok doğru ve güzel bir söz, sürekli kullandığım ve bu gün de ortamında test ettiğim ve bire bir yaşadığım bir durum.
 
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı kurulduğundan bu yana, ziyaret etmek istediğim kurumlardan biriydi. 
 
Ve özellikle ziyaret etmek istediğim kısım ise; ŞEHİT VE GAZİLER DAİRE BAŞKANLIĞI ve Sayın Gamze AYRIM hanımefendi idi.
 
Ve nihayetinde bu gün, Gamze hanımı makamında ziyaret etmek tanımak ve hayırlı olsun demek fırsatım oldu. Ve ziyaretim süresince daha önce bazı durumlarda benimde eleştirilerde bulunduğum dairenin ve özellikle Gamze hanımın çalışmalarına şahit olma fırsatı buldum. 
 
Ve gördüğüm gerçek şu ki; bu dairenin kurulması isabetli ve yerli yerinde bir kararmış ve bu daireye başkan olarak atanan Gamze hanım bu görev için biçilmiş bir kaftanmış. 
 
Güler yüzü yakın ilgisi, gazileri karşılayışı ve telefonda bile konuşurken tavırları ve anaç yaklaşımı çok hoşuma gitti.  “Şehit ve gazilerimiz bizim evlatlarımız, kahramanlarımız, milli değerlerimiz yaklaşımı”, ve personeline karşı davranışları gerçekten hoşuma gitti. 
Şehit ve Gazileri yakinen tanıyan, eşi de senelerce bizlerle beraber güneydoğuda görev yapmış bir subay eşi olarak camiamıza olan ilgisi ve bizleri kucaklaması ben de derin izler bıraktı. 
 
Hatta daha önce farklı bir bakanlıkta çalışırken Genel Müdür Yardımcısı pozisyonunda iken, tenzili rütbe ile bu dairenin başına geçmesini çok takdir ettim. 
Gerçekten kendisinde, vatanını - milletini, şehidini,  gazisini seven duyarlı bir insan gördüm.
 
 Buradan Hükümete böyle bir daireyi kurduğu için teşekkür ediyorum ve özellikle Gamze Hanım gibi camia olarak bizleri tanıyan bilgili bir insanı o göreve getirdikleri için Aile Bakanı Ayşenur İSLAM hanımefendiye ayrıca teşekkür ederim.
 
Ziyaretim sırasında çok takdir ettiğim diğer bir olayda; senelerce İçişleri Bakanlığı bünyesinde bizlere destek vermiş ve ağabeylik yapmış olan ALTAN BEY’ in de Bakanlık Bünyesinde, Gamze hanımın yanına daire başkan yardımcısı olarak atanmış olması oldu.
 
Her zamanki güler yüzüyle sıcak bir “hoş geldin Savaş”  kelimesini ALTAN Bey den duymak ayrıca kendisinden Şehit ve Gaziler Daire Başkan yardımcılığı görevine getirilmiş olduğunu duymak beni çok mutlu etti. Bu kadar isabetli iki atama ancak olur dedim içimden.
 
Sohbet esnasında Genelkurmaydan gelen bir Tuğgeneral ve iki Albay komutanımızla karşılaşma ve sohbet etme imkânı bulduk. 
 
Askerlerin ve Daire Başkanlığının bizler için uyum içinde kaynaştığını ve çalıştığını gördüm, Genel Kurmay Şehit ve Gazi Şube Müdürlüğüyle koordinasyonlu iletişimlerine şahit oldum.
 
Gamze hanım ve komutanlarımızın bizler için uyumlu ve organize bir şekilde yapmış olduğu çalışma projeleri gördüğümde ve dinlediğimde gazi bir asker olarak gurur duydum. 
 
Kısa bir süre önce kurulmuş olan bir dairenin, kısıtlı imkân ve personelle yapmış olduğu çalışmalar, projeler ve ileriye dönük projelerini gözlemlemek hoşuma gitti. 
 
Ve bu şartlar içinde bizlerinde bazen eleştiri dozunu kaçırdığımız kanaatine vardım.
 
Eskiden beri MSB Bünyesinde bir müsteşarlık ve ayrı bir bakanlık kurulması yönündeki fikrimde, bundan sonra ısrar etmemeye karar verdim. 
Kanaatim bu dairenin müsteşarlık seviyesine çıkarılması yönünde hâsıl oldu.
 
Yanlış hatırlamıyorsam, daha önce Aile Bakanımızın da bir konuşmasında kurulması yönünde sözü geçen, “ŞEHİT ve GAZİ MÜSTEŞARLIĞI” nın,  Aile Bakanlığı bünyesinde kurulmasının isabetli olacağı düşüncesine vardım.
 
Bizler camia olarak haklarımızı ararken, her ne sıfatta ve kurumda olursa olsun, bizler için çalışan insanlar destek vermeliyiz ve koordineli bir şekilde hareket ederek onların işlerini de kolaylaştırmalıyız. 
 
Göreceksiniz bu pozitif ve samimim yaklaşım bizlere % 100 artı puan ve hizmet olarak geri dönecektir. 
 
Saygılarımla…
 
Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan sehitgazihaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
email
EN ÇOK OKUNANLAR
yol durumu
Ücretsiz Seyahat Kartı Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Beğendim, çok güzel olmuş
Beğenmedim, beklentilerimden çok uzak bir tasarım