Bu haber 26 Ocak 2015, Pazartesi 08:56 tarihinde eklendi. 1990 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Birlik Beraberlik İkemiz Olmalı

Gazi İzzet ALPMAN'ın Birlik Beraberlik İkemiz Olmalı başlıklı yazısını sizler için yayımlıyoruz.
Birlik Beraberlik İkemiz Olmalı
Çıkmış olduğumuz bu mübarek yolda, kırmadan, incitmeden, kişiselleştirmeden, gönül köprüleri kura rak camiamızın sorunlarının çözümü noktasında birlik ve beraberliğimizin önem arz ettiğini bilerek yolumuza devam edeceğiz.
 
sorunlarımızın tespitleri noktasında camianın sesine kulak verip çözüm üretmek camiayı yönetmeye çalışanlara ilke olması gerekir. çıkmış olduğumuz bu yolda ülkemizin bütünlüğü, milletimizin ve camiamızın birlik ve beraberliği noktasın da bir duruşu olan güçlü bir sivil toplum örgütü olarak kendimizi ispat etmekten başka bir çaremiz yoktur. bir duruşu ve misyonu olmayan topluluk ömürlü olamaz.
 
Şu an için de bulunduğumuz kritik günlerde mevcut düşünce bu camiayı yönetmek bir yana dursun duruş bile sergilemekten acizdirler. gün geçtikçe camiayı bölerek parçalayarak eleştirenleri saf dışı bırakarak koltuklarını pekiştirmekten başka bir işleri görülmemektedir. işte tamda bu noktada camianın vebali sadece genel merkezde değil şubelerin yönetim kurulları da üstüne düşeni yapmazsa aynı vebalin altında ezileceklerdir. vicdanlarının sesini dinlemeleri gerekmektedir.
 
Bu camianın bir ferdinin sadece eleştirmekten derneklerden üyeliğinin silinmesi veya atılması gibi elle tutulur bir bulgu olmadan görülen lüzum veya lüzum lar üzerine üyeliği geçersiz gibi muamele yapılmasının vebali sadece genel merkezde değil genel merkezi bu tutumuna destek verenlerin tamamın dadır. görülen lüzum üzerine şube kapatılması veya eleştiren şubelerin kapatmayla tehdit edilmesi içler acısıdır. bu mantıkta olanların bu camiayı yönetmeye hakları yoktur. bu olaylar camiamız tarihine vurulan bir lekedir. bu davranışı sergileyenler camiamıza hesap vermelidir.
 
Önümüzde ki süreç içerisin de bizler camiadan görev verilmesini istiyoruz. bizler makam demiyoruz. bu inançla bu göreve talip değiliz. bizler bu camiaya hizmet etmek ve hayır yapabilmek adına hep beraber yönetmek adına yetki istiyoruz.
bizim bu hayra ihtiyacımız var ve diyoruz ki bir dönem deneyiniz zira camia bize sizden razıyız kalın dese de bizler yapabileceğimizi yaptık birazda sizler gelin biz size destek olacağız deyip görevi bırakacağız. bizler koltuklara yapışıp kök salıp zil atacak insanlar değiliz. hiçbir zaman öyle olmadık ve olmayacağız. zira böyle bir düşünce aklımıza koymaktan cenab-ı hak bizi korusun.
 
Bizler camiayı hep birlikte yönetmeyi vaat ediyoruz. bizler eğer camiamız bu göreve bizi layık görürse genel yönetim olarak camia hakkında sadece yönetim karar alıp yaptık oldu demeyeceğiz.
 
Taban bizden ne isterse onu gerçekleştirmek için rehber olacak, beraber hareket etmenin sağlanması için çaba göstereceğiz.
 
Gelinen noktada camiamızın durumu ortadadır. genel merkezin tavrı ve tarzı gün gibi açıktır. kendimize bazı soruları sormamız gerekir.
 
Böylemi devam edeceğiz yoksa vizyon ve misyon değişikliğine evet mi diyeceğiz. birileri mi bizi yönetecek; yoksa biz mi kendimizi yöneteceğiz. bunca haksızlığa yanlışa pirim mi vereceğiz; yoksa artık yeter mi diyeceğiz. böyle gelmiş böyle gider mi diyeceğiz; yoksa bu gidişe dur mu diyeceğiz. sümen altı oyunlarını görmezden mi geleceğiz; yoksa bu oyunlar bu camiayı yönetmek için yapılmamalı bu oyunlar camiamıza yakışmaz deyip yapanlara bu seçimde gereken cevabı sandık başında verecek miyiz.
 
Bu camianın gönlü yüreği güzel her ferdine en içten saygılarımla;
 
Gazi İzzet Alpman
 
Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan sehitgazihaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
email
EN ÇOK OKUNANLAR
yol durumu
Ücretsiz Seyahat Kartı Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Beğendim, çok güzel olmuş
Beğenmedim, beklentilerimden çok uzak bir tasarım