Bu haber 25 Ocak 2015, Pazar 16:25 tarihinde eklendi. 2258 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Koruyucular isyanda: Silah bırakıyorlar

Anadolu Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Başkanı Ziya Sözen, çözüm sürecinden en olumsuz etkilenen kesimin korucu camiası olduğunu belirterek, “Biz Ankara’da tavrımızı koyduktan sonra yine sonuç alamazsak hakkımızı helal etmeyeceğiz. Bütün arkadaşlarımıza ’illerde silahlarınızı valilere teslim edin’deriz ve kendi başımızın çaresine bakarız” dedi.
Koruyucular isyanda: Silah bırakıyorlar
Güneydoğu Anadolu bölgesindeki koruculara sürekli telkinlerde bulunduklarını ve kendi can güvenliklerini almalarını istediklerini ifade eden Ziya Sözen, “Devlet bizim can güvenliğimizi alamıyorsa biz de yıllardır mücadele ettiğimiz çapulcular karşısında aciz kalmayacağız. Kendi canımızı kendimiz koruyacağız. Herkes kendi canının sorumlusu, güvenliğini sağlamalı diyerek telkinlerde bulunuyoruz. PKK’lı teröristler gündüz ortasında kimlik kontrolü yapma cesaretini kimlerden alıyor? Bu sorunun cevabı önemli. Bilinçli bir şekilde mi kurban ediliyoruz? Bizler bu bölgenin sigortasıyız. Eğer bu sigorta patlatılırsa 2015 yılında burada güvenli bir seçim ortamı bile sağlanamaz” diye konuştu.

 

Kendimizi feda ettik
 
Milli ve manevi değerler uğruna korucuların şehit olduğunu ifade eden Sözen sözlerini şöyle sürdürdü: “Bizi devlet büyüklerimiz istemiyorsa bizim üzerimizden başkalarına söz verilmişse bunu yetkililer açıkça söylemelidir. Şimdiye kadar milli ve manevi değerler uğruna şehit olduk. Şu anda ise bayrağımız Diyarbakır ve bir çok yerde indirildikten sonra milli ve manevi değerlerimiz ayaklar altında. Bu nedenle gündüz çarşıda eli kolu bağlı kalıp kaçırıldığımızda pisi pisine öldüğümüzü düşünüyoruz. Bir insan şehit olduğunda bazı değerler uğruna ölmesi gerekir. Biz terör ve teröristle mücadele ederken yandaşlar gezip, eğlenip, zengin oldular. Hâlâ gezip eğleniyorlar. Bu bölgede kendimizi vatana feda ettik. Geldiğimiz noktada kendi çoluk çocuğumuza ekmek götüremez durumda olduk. Şu anda çocuklarımız okula gidemeyecek, açlık ve sefaletle karşı karşıya.”
 
 
Yaptıklarımız ortada
 
AKP hükümetinin başlattığı çözüm sürecinde korucuların her şeye riayet ettiğine dikkat çeken Sözen, “Devletimizi zor durumda bırakacak hiçbir adım atmamışken, 30 yıldan bu yana yaptıklarımız ortadayken, 1660 şehit vermişken neden devlet yetkilileri bizimle görüşmüyor? Çözüm sürecinde mağdur edilen tek camia biziz. Bir askerimiz kaçırıldığında devletin bütün kurumları kaçırılanları kurtarıyor. Şu an 3 korucumuz terör örgütünün elinde ölmeyi bekliyorlar” dedi. Konfederasyon Başkanı Sözen, hükümetin kendilerine karşı sessiz kalması durumunda haklarını helal etmeyeceklerini ifade etti.
 

Kaynak: http://www.yenicaggazetesi.com.tr/

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan sehitgazihaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
email
EN ÇOK OKUNANLAR
yol durumu
Ücretsiz Seyahat Kartı Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Beğendim, çok güzel olmuş
Beğenmedim, beklentilerimden çok uzak bir tasarım