Bu haber 21 Ocak 2015, Çarşamba 21:52 tarihinde eklendi. 2569 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bir İdari Polisin Feryadı

5434/45 kapsamında idari polis memuru olan bir kardeşimizin var olan haksızlığı dile getirdiği mesajı aşağıda sunulmuştur. 5434/45 kapsamında olan rütbeli ordu ve polis vazife malullerinin memur olarak çalışmaları durumunda mevcut vazife malulü aylıkları kesildiği için hem görev hem de vazife malulü aylıklarını alamamaktadırlar. Var olan bu haksızlığın giderilmesi ve yasal düzenleme yapılmasını Devlet büyüklerimizden rica ediyoruz. Aşağıda polis vazife malulü kardeşimizin ilettiği mesajı yer almaktadır.
Bir İdari Polisin Feryadı

"2001 de başladığım polislik görevime, Ankara Çevik Kuvvete Ulaştırmada şoför olarak çalışırken, servis şöförü olarak görevli olduğum gün trafik kazası geçirdim, bu kazaya istinaden yapmış olduğum başvuru sonrası bana5434/45 ten vazife malulüğü verildi. Fakat malul maaşı bağlanmadan idari polislik yapıyorum. Biraz araştırdığımda ise malul maaşı alabilmek için 2330 sayılı nakti tazminat kanunu kapsamında malul olmak gerektiğini öğrendim. Ben de dilekçe ile SGK ya başvuru yaptım 2330 sayılı kanun kapsamında değerlendirilmesi için ama bana olumsuz cevap geldi. 2330 a girmem için asayiş ve terör olayı olmalı dediler.

 

Neticede ben görevimi ifa ederken kaza yaptım. Ölümden döndüm. Biz orada bir olay olsa müdahale etmeyecek miyiz ? Polis görevli iken zaten her zaman asayişi sağlamak ve emniyet altında tutmakta yükümlüdür.

 

Adamların dediği şu, eğer bir olaya giderken trafik kazası geçirmiş olsaydınız size 2330 dan malullük verirdik ama siz servis şöförlüğü yaparken kaza yapmışsınız bu yüzden 5434/45 ten verdik diyorlar. Ben de Servis şöförüyüm ama bu da görev ve polis her zaman görevlidir, benim sevkimde olan aracın nereye gittiği değil amacı önemlidir, ben personel taşıyorum, ha olaya gideyim ha evlerine götüreyim."

 

Kaynak: http://www.gazihaber.com/haber/5568/bir-idari-polisin-feryadi.html

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan sehitgazihaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
email
EN ÇOK OKUNANLAR
yol durumu
Ücretsiz Seyahat Kartı Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Beğendim, çok güzel olmuş
Beğenmedim, beklentilerimden çok uzak bir tasarım