Bu haber 20 Ocak 2015, Salı 20:11 tarihinde eklendi. 2043 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Karabüklü şehit ile gazi 20 yıl sonra bir araya geldi

Gazi Aşkın POLAT 27 Temmuz 1994 tarihinde Mardin Nusaybin’de Şehit olan devre arkadaşı Adem YAVRU’nun mezarını ve ailesini ziyaret etti. Duygusal anların yaşandığı ziyarette şehidin annesi, babası ve kardeşi bu ziyaretten memnuniyetlerini dile getirdiler.
Karabüklü şehit ile gazi 20 yıl sonra bir araya geldi
ŞEHİTLİK ÇEVRESİ İÇLER ACISI

Gazi Aşkın POLAT Karabük şehitliğinin bakımsız olduğunu dile getirdi. Meydan Haber’e konuşan Gazi Polat belediye yetkisinde bulunan şehitliğin bu durumuna müdahale edilmesi gerektiğini söyleyerek yetkilileri göreve çağırdı. Ziyaretler kapsamında kendisine eşlik eden Malul Gazi Uzman Çavuş Yüksel ORAK ve Gazi Halil YILMAZ da Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünün yetkililerini defalarca ziyaret etmelerine rağmen göreve geldiklerinden beri Derneğe gelmediklerini vurgulayarak ilgisizlikten yakındılar. Daha önce çıkan bedelli geliriyle yurt dışındaki şehitliklerin yapım ve bakımıyla ilgili açıklamalar yapan bakanlığın ülke genelindeki şehitliklerin bakım ve onarımı  konusundaki çalışmalarını merak ettiklerini belirten Gazi Orak, “Şehit Adem YAVRU’nun annesi Şehitlikteki çeşme akmıyor, körtapa takmışlar eğer çeşme aksa her gün gidip çiçekleri sulayacağını söylemesi ve şehit evladının kabrine evinden su taşıması yüreğimizi burktu.Yetkililerin bir an önce bu sıkıntıları çözmesini temenni ediyoruz” dedi.

Gazi Aşkın Polat da ziyaret kapsamında kendisine eşlik eden şehidimizin kardeşi Davut Yavru’ya, Gazi yüksel orak, Gazi    Mehmet Tangül ve Gazi Halil Yılmaz’a teşekkür etti.

 

Kaynak: http://karabukmeydanhaber.com/karabuklu-sehit-ile-gazi-20-yil-sonra-bir-araya-geldi/

 

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan sehitgazihaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
email
EN ÇOK OKUNANLAR
yol durumu
Ücretsiz Seyahat Kartı Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Beğendim, çok güzel olmuş
Beğenmedim, beklentilerimden çok uzak bir tasarım